Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

5 עמותות שכדאי לתרום להן השנה

5 עמותות שכדאי לתרום להן השנה

רק עתה התחילה שנה חדשה ועל מנת להתחילה ברגל ימין נכון להושיט את היד לכיס ולתרום מכל הלב – נכון לדעת שעוזרים אי שם למישהו ששמח על כך, ונכון לראות מעבר למעגל הפרטי, כאשר חשוב לציין שגם לתרומה קטנה יש ערך גדול. אז למי תורמים השנה? שאלה נהדרת, במיוחד לנוכח העובדה שפועלות בארץ לא מעט עמותות מוצדקות, ראויות, חשובות וערכיות, כאלו שבלעדיהן היינו מדינה הרבה פחות מאוחדת וטובה. להלן חמש עמותות שמוטב להכיר ורצוי לתמוך בהן:

5 עמותות שכדאי לתרום להן השנה

עמותת איילים

את העמותה הזו בהחלט שווה להכיר, ולו כי עמותת איילים מבקשת לחזק את ההתיישבות שבשולי המדינה ובו זמנית לערב את הסטודנטים בחיי הקהילה. העמותה מבקשת לממש את הפוטנציאל של הדרום והצפון ולהחיות את העשייה והאווירה. היא עושה זאת באמצעות הקמת כפרי סטודנטים, ובאמצעות שילוב של מלגות ושעות תרומה לקהילה. שנדגים? העמותה הקימה כ 22 כפרי צעירים, כ17 גרעיני התיישבות, תרמה עד כה יותר מ500,000 שעות של עשייה חברתית, הובילה סטודנטים לבנות את ביתם בנגב ובגליל ועוד. כך עשתה עמותת איילים לאורך השנים והיא עדיין פועלת ומיישמת את החזון.

למעשה, זוהי תרומתה של עמותת איילים לקהילה ולקהל הסטודנטיאלי, ואתם מוזמנים לקחת בכך חלק – בחזון של בן גוריון שעד היום מוצא דרך לבוא לידי ביטוי לצד אנשים טובים ואמונה במטרה.

עמותת נגישות ישראל

כל אדם זכאי לשוויון זכויות ואם ניתן לסייע, הרי שמדובר בברכה גדולה. עמותת "נגישות ישראל" מסייעת מזה כעשור לציבור המוגבל להשתלב בחיי הקהילה באופן כמה שיותר שוויוני, אם באמצעות הנגשה של שטחים ציבוריים ואם באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ופיתוח מקומות עבודה מותאמים, כך שכולנו נוכל לחיות לצד אווירה שוויונית ומכבדת.

עמותת נוער מוביל שינוי

העתיד של כולנו תלוי רבות בחינוך הנוער ועל כן העמותה מובילה שילוב של בני נוער בחברה – מעמידה דור חדש שניתן להיות בו גאים ולבטוח בו שבבוא היום הוא בעצמו יסלול את הדרך עבור בני נוער נוספים. העמותה מפעילה תוכנית חינוכית כוללת, כזו שבין היתר מעמידה סדנאות, שנת שירות, מרכזי בגרויות, קורס הכנה לצה"ל ועוד.

עלם

הרבה מבני הנוער מצויים במציאות קשה, כזו שמובילה למחוזות של פשע, אלימות ולתחושה של חוסר שליטה על העתיד לבוא. עמותת עלם לוקחת את אותו נוער בסיכון ומושיטה לו יד – מראה לו דרך אחרת ומובילה לעבר עתיד טוב יותר בו הוא יתפקד בבוא היום כבוגר אחראי שתורם לחברה.

העמותה להעצמה כלכלית לנשים

עמותה זו מבקשת לחזק נשים ששרויות במצב כלכלי קשה ושמגיעות מהפריפריה. הרעיון הוא להעניק לאותן נשים כלים עבור פיתוח יוזמות עסקיות, כך שכולם יוצאים מורווחים – הקהילה, הנשים, הפריפריה וכמובן שגם אנו כחברה.

מאחורי הקלעים

זו הייתה רק טעימה, אך כמובן שקיימות עמותות ראויות נוספות. רר צריך לרצות להעניק, למצוא את העמותה שחשים כלפיה חיבור יותר גדול ולהודות על הזכות לקחת חלק בעשייה החיובית, ולו מאחורי הקלעים.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
קריירה מאחורי הקלעים של הרפואה
מערכת הבריאות בישראל נחשבת לאחת הטובות, המתקדמות והיעילות ביותר ברחבי...
עכשיו, יותר מתמיד, חשוב לחסוך במשכנתא
האינפלציה הגואה השנה והעלאת הריבית על ידי בנק ישראל הוכיחו...
מקסום יעילות הנכס: היתרונות של פיקוח מקצועי
מבוא לשירותי ניהול נכסים לחברות ניהול נכסים יש תפקיד מכריע בשמירה...
כתיבה של עבודה חשובה – כל המידע אודות התהליך
כתיבת עבודה סמינריונית מחיר כרוכה בשיקול של מספר גורמים בנוף...
טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם אתגרים
מרכז גמילה הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה לאנשים...
הידעתם? שהייה ארוכה בממ"ד עלולה לגרום לכם למצב של נכות נפשית. כיצד עוזרת המדינה?
מאז השבעה באוקטובר, אזרחי ישראל 'מבלים' נתח משמעותי מזמנם בממ"דים....
להצהיר על למה שיש לכם- מתי עושים את זה?
רובנו לא שמים לב ברמה היומיומית למה שיש לנו, מנכסים...
מילוי טפסי pdf
מילוי טפסי pdfהוא אחד ההליכים המתסכלים שבעולם הממוחשב והמוקלד של...
אירוע טוב מתחיל עם ייצוג מתאים בשטח
אם אתם מארגנים אירוע עסקי או אפילו אירוע משפחתי ורוצים...
להתמודד עם יוקר המחיה ולשמור על הסביבה
כולנו מרגישים את יוקר המחיה במדינת ישראל על בשרנו. אנחנו...