Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון רמלה: "לקלף את הסיפור"

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון רמלה: "לקלף את הסיפור"
יואל כץ

מוזיאון רמלה משיק בימים אלה תערוכת צילומים ייחודית של בכירי תעשיית ההיי-טק וההון סיכון בישראל:  בני לוין, עו"ד אמיר הלוי, יואל כץ, שי ביליס, יצחק גורן, יואל כץ, תלי עידן, עתליה כץ, אליעזר יערי.

התערוכה, מביאה את סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה שמלוות אותה ומהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי המרגש והמייחד את רמלה הרב – תרבותית, אשר מהווה מגדלור לדו קיום וחיים משותפים – מפגשים של נופים ואתרים היסטוריים, קהילות של צעירים וקשישים, נשים וטף, טעמים וריחות בשוק העירוני. רמלה עיר עולם.

30/12/18-  31/3/19

אוצר: אלי אטיאס

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון רמלה
יואל כץ

עיריית רמלה  בשיתוף מוזיאון רמלה, משיקים בימים אלו תערוכת צילומים חדשה ומיוחדת, בה מציגים חברי קבוצת Jdocu  הנמנים על בכירי תעשיית הייטק וההון סיכון  הישראלית שצילמו ברחבי העיר רמלה במשך שנתיים מתוך תפיסת החיבור לקהילה ויצירה ייחודית. חברי הקבוצה, רואים בפעילות אתגר משמעותי שתפקידו לגשר ולחבר בין הקבוצות השונות של החברה הישראלית. האמנים המשתתפים בתערוכה הינם שמות מוכרים ולאו דווקא כאמנים: בני לוין, ממייסדי NICE,  עו"ד אמיר הלוי, שותף בכיר במשרד עו"ד GHK,  יואל כץ, יו"ר בית פרוטיאה, שי ביליס, מייסד פורמולה ונצ'רס, יצחק גורן, תלי עידן, עתליה כץ ואליעזר יערי איש התקשורת.

"בחרנו בעיר רמלה שהציבה בפנינו אתגרים בהם החיבור בין העולם החדש ותנופת ההתחדשות למורשת העם היהודי, מציין אוצר התערוכה  צלם "ידיעות אחרונות" אלי אטיאס: "התערוכה, מציגה פסיפס אנושי מרתק של העיר רמלה. מפגש עם נופים ואתרים היסטוריים, מפגש עם קהילות והרב תרבותיות בעיר, צעירים וקשישים, נשים וטף מפגש של טעמים וריחות בשוק העירוני".

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון רמלה
עתליה כץ

מיכאל וידל, ראש העיר רמלה: "פתיחת תערוכת הצילומים הייחודית בגלריה לאמנות שבמוזיאון רמלה, מהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי המרגש והמייחד את רמלה הרב תרבותית אשר מהווה מגדלור לדו קיום וחיים משותפים. אני מודה ליו"ר הנהלת מוזיאון רמלה עובד יחזקאל, לצלמים, אנשי העסקים שהתאהבו בעיר ולכלל השותפים שעמלו להצלחת התערוכה ומזמין את הציבור בישראל להגיע לעירנו האהובה ולגלות קסם של עיר. רמלה עיר של תרבות, רמלה עיר עולם".

התערוכה, מביאה את סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה המלוות אותה, מארץ ישראל ההיסטורית לתקומת המדינה ולחיים המתקיימים בה. יהודים, נוצרים ומוסלמים חיים יחדיו במארג אנושי קוסמופוליטי מיוחד. רמלה היא לא רק צומת דרכים, היא גם נקודת ציון במסע של אלפים אל הישראליות שלהם, וכשם שהם משתנים לנגד עינינו כל ישראל משנה את פניה. הם לא מפנים את גבם לעברה המפואר של העיר אלא מאמצים אותה, כשם שהם פתוחים לאתגר של חיים משותפים של יהודים וערבים, ומהווים בכך מקור של תקווה וסיכוי בישראל של 2018.

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון רמלה
בני לוין

אלי אטיאס, אוצר התערוכה: "ידענו שאנחנו פוסעים בשבילים של אלפי שנות היסטוריה, של מלחמות, עקירה, התיישבות, קיבוץ גלויות, קיום בלתי אפשרי שממנו צומחת ישראל חדשה, מודרנית, שמנסה לשמר את מסורות העבר ולהתמודד עם הקיום המשותף, בבית הכנסת, במסגד, בשוק, ברחוב, ובבית הספר. הכול התמצה לרגע אחד כשעמדנו בשוק, קהל גדול נהר מולנו, לכל אחת ואחד מהם יש סיפור מיוחד ומרגש, וכולם יחד הם מקשה אחת ושמה רמלה. ההתבוננות לתוך עין המצלמה הייתה כטיול בכמה יבשות בו זמנית, אתה מקשיב לשפות השונות, מריח ריחות חדשים, וטועם מזיכרונותיהם של אחרים.  הצבעוניות המלווה את הצילומים מאפשרת לצופים בהם להיות נוכחים נפקדים בעיר ולחוות באופן מוחשי כמעט את אותה נקודת המבט של הצלם והמצלמה."

תערוכת צילומים חדשה במוזיאון רמלה
יואל כץ

בני לוין המשתתף בתערוכה: " בחרנו בעיר רמלה שהציבה בפנינו אתגר של עיר עם אוסף תרבויות שונות ומגוונות ומגוון אנשים מדהים והכל תחת קורת גג אחת. מצאנו בעיר יופי, קסם, מסתוריות , עוצמה ואנשים מדהימים  , שאותם חשפנו  ותיעדנו בעזרת המצלמה .חפשנו ותיעדנו  רגעים מהווי העיר ומקהילות העיר המגוונות , מתוך חשיבה שמגוון התמונות ומגוון הצלמים יאפשרו לנו להציג  תמונה רחבה  אמיתית ומקורית  של עיר מיוחדת . רמלה היא אחת הערים המדהימות בישראל, פנינה הנחבאת אל הכלים ,יש כאן שיתופי  פעולה בין תרבויות שונות ובין אנשים מדהימים החיים ביחד. אנחנו מקווים  שהצלחנו על קצה המזלג בעזרת המצלמה לחשוף את המיוחד הקיים  בעיר הזאת .אנחנו  מודים להנהלת המוזיאון ולעיריית רמלה על ההזדמנות שניתנה לנו להציג את יופייה של העיר  דרך עדשת המצלמה שלנו".

התערוכה פתוחה לקהל בימים א-ה החל מ-30 בדצמבר ועד 31.3.19

לפרטים: מוזיאון רמלה, רחוב הרצל  112 רמלה טל: 08-9292650

שעות פתיחת הגלריה לאומנות : א'-ה' 09:00 – 16:00 

מחירי כניסה 12 ₪, ילד,  זכאי הנחה: 10 ₪

פרטים על סיורים מודרכים וביקור באתרים ברמלה ניתן לקבל באתר של עיריית רמלה. 

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
טקס סיום קורס פראמדיקים נערך ל-111 פראמדיקים ופראמדיקיות במגן דוד אדום
טקס סיום קורסי פראמדיקים של מגן דוד אדום התקיים בקרית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...