Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תמיכה בעידן ה'קורונה': בעיריית לוד מושיטים יד לעסקים בעיר

תמיכה בעידן ה'קורונה': בעיריית לוד מושיטים יד לעסקים בעיר
עיריית לוד

עידן ה'קורונה' גרם לכך שבמדינת ישראל היו למעלה ממיליון אזרחים מובטלים, לצד עסקים רבים אשר נקלעו למשבר כלכלי קשה – וחלקם אף פשטו רגל, לאחר שלא יכלו לעמוד במצבם הכספי העגום. בשל כך, הקימה עיריית לוד 'סיירת עסקים' ואף העניקה הטבות ועמדה לצדם – בעת הצורך.

בסיירת זו פועלים כיום שלושה צוותים של סטודנטים מ"תוצרת הארץ" שיצאו לעסקים בשטח ויעסקו במספר תחומים: הראשון – צירוף עסקים ל'כרטיס סטודנט' – אותו יזמה מנהלת אגף תכנון ופרויקטים בעיריית לוד, שירן בוקרה-ג'רבי. השני – צירוף עסקים ל"סופרלוד" – פורטל העסקים של לוד. והשלישי – מיפוי נתונים וצרכים של העסקים בתחומים שונים, כגון: ליווי בקבלת מענקי מדינה בתקופת 'קורונה', סיוע בהקמת "חנות מקוונת" ועוד. הסיירת תפעל בשלב זה בעסקים שבמרכז העיר, הקניון וסביבת העיר העתיקה ורחוב הרצל, ותעבוד בשת"פ עם מנהלי הרובעים ומנהל הקניון עמרי סער.

סגן מנהל אגף לקידום ורישוי עסקים בעיריית לוד, ברוך סילבר: "בנושא סיוע לעסקים בקבלת מענקי קורונה – נוכחנו לדעת שישנם עסקים רבים שמגיע להם מענק בעקבות הקורונה, אך מסיבות שונות לא פונים לממש אותה. הקמנו צוות משותף לסטודנטים מכפר הסטודנטים 'איילים' יחד עם רואת-חשבון שהתנדבה לנושא זה. הצוות התחיל לפעול במתכונת פיילוט בשכונת גני אביב, בתאום עם מנהל הרובע דודו לומרמן. הוצאנו מכתב לעסקים ובוצע סיור משותף בעסקים שבסביבת המרכז המסחרי. הופתענו לטובה מכך שעסקים רבים כבר פנו בעצמם לרשויות בעניין זה, ועל כן אנו בודקים אזורים אחרים להמשך הפיילוט".

תמיכה בעידן ה'קורונה'
עיריית לוד

סילבר מוסיף: "יש לנו את קבוצת הקורונה בעסקים שחברים בהם מספר בעלי עסקים ותפקידים ברשות המקומית, כמו חברי מועצה אודליה ארז ואריה לוי יחד עם רקפת סלע מנהלת מחלקת ההכנסות במיסים – ויחד הובלנו מהלכים". גם בארנונה – רוב העסקים בעיר קיבלו שוברי תשלום מעודכנים עם הזיכויים המגיעים להם, בהתאם להנחיות הממשלה.

המשוב שהתקבל בימי ה'קורונה' מבעלי העסקים בלוד עד כה, היה חיובי מאוד – על המהירות שבה העירייה ביצעה את הזיכויים, אך העיקר היה על ההחלטה לזכות את העסקים הזכאים באופן מידי ומהיר, וללא בירוקרטיה מסובכת. "עד כה, לא התקבלו אצלי תלונות או השגות בעניין זה, וככל שיגיעו, נדע לטפל בהם", מציין סילבר.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "מלבד אזרחי המדינה שנפגעו בריאותית מנגיף ה'קורונה', או שכירים שהוצאו לחל"ת וקיבלו מענקי אבטלה למחייתם, אל לנו לשכוח את בעלי העסקים שנפגעו כפליים – גם ללא הכנסה כספית למחיית בני-ביתם, וגם החובה לעמוד בתשלומים, חובות ספקים ושאר הוצאות שוטפות של תזרים מזומנים".

רביבו מוסיף, "דאגנו שבעלי העסקים בלוד יזוכו במידית על שוברי תשלומי הארנונה בחודשים בהן העסק לא עבד בשל משבר ה'קורונה', דבר שללא ספק הקל על אנשי העסקים. אנו עומדים לצדם גם בימים אלו – ומנסים לעזור להם להתמודד עם מצבם הכלכלי".

תמיכה בעידן ה'קורונה'
עיריית לוד
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
בונים בית ומקבלים אותו בזמן
אחת הבעיות המוכרות של ענף הבנייה בישראל היא אי עמידה...
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...