Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תמיכה בעידן ה'קורונה': בעיריית לוד מושיטים יד לעסקים בעיר

תמיכה בעידן ה'קורונה': בעיריית לוד מושיטים יד לעסקים בעיר
עיריית לוד

עידן ה'קורונה' גרם לכך שבמדינת ישראל היו למעלה ממיליון אזרחים מובטלים, לצד עסקים רבים אשר נקלעו למשבר כלכלי קשה – וחלקם אף פשטו רגל, לאחר שלא יכלו לעמוד במצבם הכספי העגום. בשל כך, הקימה עיריית לוד 'סיירת עסקים' ואף העניקה הטבות ועמדה לצדם – בעת הצורך.

בסיירת זו פועלים כיום שלושה צוותים של סטודנטים מ"תוצרת הארץ" שיצאו לעסקים בשטח ויעסקו במספר תחומים: הראשון – צירוף עסקים ל'כרטיס סטודנט' – אותו יזמה מנהלת אגף תכנון ופרויקטים בעיריית לוד, שירן בוקרה-ג'רבי. השני – צירוף עסקים ל"סופרלוד" – פורטל העסקים של לוד. והשלישי – מיפוי נתונים וצרכים של העסקים בתחומים שונים, כגון: ליווי בקבלת מענקי מדינה בתקופת 'קורונה', סיוע בהקמת "חנות מקוונת" ועוד. הסיירת תפעל בשלב זה בעסקים שבמרכז העיר, הקניון וסביבת העיר העתיקה ורחוב הרצל, ותעבוד בשת"פ עם מנהלי הרובעים ומנהל הקניון עמרי סער.

סגן מנהל אגף לקידום ורישוי עסקים בעיריית לוד, ברוך סילבר: "בנושא סיוע לעסקים בקבלת מענקי קורונה – נוכחנו לדעת שישנם עסקים רבים שמגיע להם מענק בעקבות הקורונה, אך מסיבות שונות לא פונים לממש אותה. הקמנו צוות משותף לסטודנטים מכפר הסטודנטים 'איילים' יחד עם רואת-חשבון שהתנדבה לנושא זה. הצוות התחיל לפעול במתכונת פיילוט בשכונת גני אביב, בתאום עם מנהל הרובע דודו לומרמן. הוצאנו מכתב לעסקים ובוצע סיור משותף בעסקים שבסביבת המרכז המסחרי. הופתענו לטובה מכך שעסקים רבים כבר פנו בעצמם לרשויות בעניין זה, ועל כן אנו בודקים אזורים אחרים להמשך הפיילוט".

תמיכה בעידן ה'קורונה'
עיריית לוד

סילבר מוסיף: "יש לנו את קבוצת הקורונה בעסקים שחברים בהם מספר בעלי עסקים ותפקידים ברשות המקומית, כמו חברי מועצה אודליה ארז ואריה לוי יחד עם רקפת סלע מנהלת מחלקת ההכנסות במיסים – ויחד הובלנו מהלכים". גם בארנונה – רוב העסקים בעיר קיבלו שוברי תשלום מעודכנים עם הזיכויים המגיעים להם, בהתאם להנחיות הממשלה.

המשוב שהתקבל בימי ה'קורונה' מבעלי העסקים בלוד עד כה, היה חיובי מאוד – על המהירות שבה העירייה ביצעה את הזיכויים, אך העיקר היה על ההחלטה לזכות את העסקים הזכאים באופן מידי ומהיר, וללא בירוקרטיה מסובכת. "עד כה, לא התקבלו אצלי תלונות או השגות בעניין זה, וככל שיגיעו, נדע לטפל בהם", מציין סילבר.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "מלבד אזרחי המדינה שנפגעו בריאותית מנגיף ה'קורונה', או שכירים שהוצאו לחל"ת וקיבלו מענקי אבטלה למחייתם, אל לנו לשכוח את בעלי העסקים שנפגעו כפליים – גם ללא הכנסה כספית למחיית בני-ביתם, וגם החובה לעמוד בתשלומים, חובות ספקים ושאר הוצאות שוטפות של תזרים מזומנים".

רביבו מוסיף, "דאגנו שבעלי העסקים בלוד יזוכו במידית על שוברי תשלומי הארנונה בחודשים בהן העסק לא עבד בשל משבר ה'קורונה', דבר שללא ספק הקל על אנשי העסקים. אנו עומדים לצדם גם בימים אלו – ומנסים לעזור להם להתמודד עם מצבם הכלכלי".

תמיכה בעידן ה'קורונה'
עיריית לוד
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...