Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תושבי לוד חסמו את הכניסה לנתב"ג במחאה על רעש המטוסים

תושבי לוד חסמו את הכניסה לנתב"ג במחאה על רעש המטוסים
עיריית לוד

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שהוביל את ההפגנה: "תושבי לוד אינם מוכנים יותר לסבול. רעש המטוסים הוא מטרד קשה הפוגע בבריאותנו ובאיכות חיינו. הרעשים החזקים האלה גורמים לנו ולילדינו להפרעות שינה, מתח, עייפות ולנזקים בריאותיים מצטברים. אנו דורשים מרשות שדות התעופה להחזיר את מערך ההמראות והנחיתות הישן"

דווקא בשבוע הכי עמוס בשנה, בסוף חודש אוגוסט – כשהמוני בית ישראל עושים את דרכם לחו"ל, תושבי לוד החליטו לנקוט בצעדי מחאה בשל רעש המטוסים הכבד שממריאים ונוחתים מעל לוד מעל העיר – וחסמו את הכניסה הראשית לנמל התעופה בן גוריון הסמוך לעיר.

המחאה יצאה לדרכה ביום שלישי השבוע בשעות הבוקר והיא הופנתה נגד שר התחבורה, רשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית, בדרישה להתערבות ושינוי המצב המטריד באופן מיידי.

בחודשים האחרונים, הפך רעש המטוסים, למפגע של ממש ממנו סובלים תושבי העיר לוד. בתחילה הסבירו ברשות שדות התעופה, כי מרחב נתב"ג עבר שינויים בתכנית תפעול מערך ההמראות והנחיתות, בשל אירועים חריגים הנוגעים לבעיות בקליטת GPS, אח"כ אמרו עבודות תשתית על המסלולים, או התמודדות עם רחפנים במרחב, ולבסוף טענו כי זה בשל חציית להקות יונים שינו את מסלולי ההמראה באופן שפוגע בתושבי לוד.

במחאה על רעש המטוסים
עיריית לוד

שיבושי תנועה כבדים נצפו בכניסה לנמל התעופה מכיוון צומת אל על, מול תחנת הדלק דור אלון.  ההסברים המתפתלים שסיפקו ברשות שדות התעופה לא שכנעו את ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, שפנה לאנשי אליהם בדרישה להחזיר את מערך ההמראות והנחיתות בנתב"ג, בהתאם לתוכנית שהייתה בעבר – כך שתפחת באופן דרמטי תנועת המטוסים מעל שמי העיר.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שהוביל את ההפגנה: "סבלנו כל השנים מנחיתות במשך כל שעות היום. מה שהשתנה זה שבחודשים האחרונים החליטו שהמטוסים ימריאו מעל לוד, רעש פי 10 מנחיתות, ועוד בשעות הבוקר המוקדמות החל מהשעה 05:00 בבוקר בזמן שאנשים עוד ישנים. מדובר בזיהום רעש ובתופעה מחרישת אוזניים ומגיע לכל תושבי לוד לישון ללא הפרעה", הוסיף ראש העיר, "עוצמת הרעש הנגרמת כיום מעל העיר לוד הינה בלתי סבירה בעליל וגבוהה לאין שיעור מזו שהייתה בעבר. אנחנו בעד שמיים פתוחים אך לא מעל לעיר לוד – ואנו דורשים להחזיר את מערך ההמראות למסלולים בהם השתמשו בעבר".

ראש העיר הודה לתושבי לוד, מגני אביב, מנווה נוף, ממרכז העיר וגם לשכנים מגינתון שהגיעו להפגנה, וכן לעובדי העירייה. "ככל שלא יהיה פתרון מהיר, נחריף את הצעדים"! אמר.

במחאה על רעש המטוסים
עיריית לוד
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...
כל מה שרציתם לדעת על מטבח עם אי
הזמנת מטבח חדש זה עניין מרגש מאוד. יחד עם זאת,...
בקרת כניסה בשימוש פרטי
קרוסלת כניסה- לשם מה אני זקוק לזה? שואלים לא מעט...
היום אתם יכולים למצוא מיטה אשר תתאים בדיוק לצרכים שלכם
כאשר אנחנו בוחרים רהיטים לבית אנחנו רוצים להבטיח כמה דברים....
ליטוש קירות ומרצפות- כל מה שרציתם לדעת
ליטוש קירות וכן ליטוש מרצפות מהווים את הדרך הטובה והיעילה...
אביזרים איכותיים לכלב
גידול כלבים זו משימה לא פשוטה, ועל כך יכול להעיד...
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
חשבו על המורשת שלכם לעתיד
לכל משפחה יש את העניינים הפרטיים שלה שמחייבים התייחסות מקצועית...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...
המקום שבו תוכלו למצוא את הציוד האיכותי ביותר
ברוכים הבאים לעולם של במבינו קינג - joiebaby, המקום שבו...