Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רפי יקותיאל – חבר המועצה שלי בעיריית לוד

רפי יקותיאל – חבר המועצה שלי בעיריית לוד
עיריית לוד

בעיריית לוד משלבים ידיים כל 19 חברי מועצת העיר, בהם 6 חברי מועצה ערבים, השותפים יחד עם כל חברי המועצה לקואליציה מקיר לקיר ולעשייה למען תושבי העיר, כל אחד בתחום אחריותו בתיק עליו הוא מופקד.  ראש העיר יאיר רביבו שהצליח להגיע להישג היסטורי זה, מציין בסיפור כי כל חברי מועצת העיר, משלבים ידיים ומתחייבים לשמור על צביונה הפתוח של לוד, כעיר בה כל מגזרי האוכלוסייה, ימצאו מענה לחיים על פי דרכם ואמונתם תוך קבלת האחר כשווה ויצירת שותפות מלאה ותוך הקפדה על ערכים של סובלנות, הבנה וכבוד הדדי.

בפרויקט מיוחד שבו אנו מתחילים השבוע, נעניק זרקור בכל פעם לחבר מועצה שיספר על עצמו ועל עשייתו למען העיר. והפעם – רפי יקותיאל, שנבחר ב-2018 עם מנדט אחד למועצת העיר ברשימת "יש עתיד לכולנו".

רפי יקותיאל - חבר המועצה שלי בעיריית לוד
עיריית לוד

חבר מועצת העיר לוד, רפי יקותיאל (42) נולד וגדל בשכונת רמת אשכול ולמד בבית-הספר היסודי 'מיימון'. בצבא, הוא שירת כמאבטח מתקנים וכיום הוא מתגורר בשכונת 'גני איילון' החדשה.

יקותיאל למד ניהול השקעות בבורסה ושוק ההון. במשך 11 שנים היה מפיק חתונות וכ-3 שנים אף היה בעלים של חברת 'אירועים בדקה ה-90'. בשנת 2012 גילה שהוא חולה במחלת הסרטן במיתרי הקול, ובעקבות כך עבר כ-4 ניתוחים ב-5 שנים, שבמהלכן לא דיבר כשמונה חודשים!

לאחר כשנה, המחלה התפרצה שוב בגופו ולא הייתה לו ברירה, אלא לעבור כ-38 הקרנות. רפי מספר כי התחיל להתפלל ולשוחח עם בורא עולם. ״אבא שבשמים… אם תעזור לי ואנצח את המחלה ואעבור את ההקרנות בשלום – אעזור לאנשים, ילדים, קשישים, חרשים ועוד".

רפי יקותיאל - חבר המועצה שלי בעיריית לוד
עיריית לוד

מתי החלטת להיכנס לפוליטיקה ועסקנות ציבורית ומדוע?

"כשמונה חודשים טרם הבחירות לרשויות המקומיות החלטתי לתלות את השלט הראשון (בגני אביב) מכל המתמודדים בעיר ומשם הכל היסטוריה. קיבלתי חיבוק ענק מהתושבים ובחרו בי וברשימתי כ-2,000 איש!

"כשחליתי, לפני כ-8 שנים, פתחתי עסק מעבדת תיקוני סלולר, היות והייתי חייב להתפרנס. זה היה עסק שלא הצריך ממני לדבר הרבה (בתקופה שלא יכולתי לדבר), אלא לתקן את המכשירים הסלולריים.

"ב-5 שנים האחרונות התקרבתי מאוד למפלגת ״כולנו״ בראשות משה כחלון, והרגשתי צורך להתחיל לסייע לזוגות הצעירים בפרויקט 'מחיר למשתכן', שאגב באותה התקופה גם זכיתי בשכונת 'אחיסמך' הנקראת כיום 'גני איילון'. היו הרבה מחסומים בדרך. לאחר הזכייה הקמתי קבוצות 'וואטצאפ' בשכונה, הקמתי את הוועד, התראיינתי בכל ערוץ תקשורת אפשרית.

"כשהזוכים רצו לקבל משכנתא לרכישת הדירה נתקלנו במחסום נוסף שאין לנו בנק מלווה! עשיתי רעש תקשורתי גדול, התראיינתי בטלוויזיה, ערכתי כנסים עד שהגעתי לוועדת הכספים בכנסת ואישרו לנו את ערבות המדינה לפרויקט, כ-55 מיליון ש״ח! מאז, כל מכלול הדברים גרמו לשר האוצר להכריז עליי כמועמד של המפלגה בראש רשימת ״כולנו״ למועצה!

בשלב מאוחר יותר, סיעת ״יש עתיד״ בראשות ד״ר רחל שפירו הצטרפו אליי ואיחדנו כוחות. היום אני כאן אתכם ולמענכם".

רפי יקותיאל - חבר המועצה שלי בעיריית לוד
עיריית לוד

מהו פרויקט הדגל שלך עד היום למען העיר לוד ותושביה, שבו אתה הכי מתגאה?

"תפקידיי במועצת העיר הם – המשנה לראש העיר, מחזיק תיק התחדשות העירונית וחבר דירקטור רשת המתנ"סים, והממונה הישיר על מתנ"ס גני אביב (המתנ"ס הגדול ביותר בעיר).

"פרויקט הדגל שלי בהתחדשות העירונית, הוא מתחם ״בית הקשתות״ בשכונת רמת אשכול, שכונת ילדותי! זהו פרויקט מורכב מאוד – פרויקט חברתי בשילוב עם גוף פילנטרופי שתרם כ-8 מיליון ש״ח וקבלת 25-40 מיליון ש״ח ממשרד הבינוי והשיכון. אנו אחרי הזכייה ״בקול קורא״ ובשבועות אלו כבר נתחיל את הפעילות בשכונה באופן שוטף וכמובן עוד מתחמים רבים המקודמים בעיר כגון: כיכר קומנדו (התחנה) כצלנסון, לאה גולדברג, שדרות הציונות, שלמה המלך ועוד מתחמים.

"פרויקט הדגל שלי במתנ"ס גני אביב הוא ״בית העולה – מרכז מידע לעולה״ לגילאי 50 ומעלה. זוהי הבטחת הבחירות שלי ולשמחתי כבר בשנה הראשונה שלי במועצה הצלחתי להעביר תקציב של 300 אלף ₪ לטובת הפרויקט!

"הקמתי כ-8 חוגים, שלושה אולפנים (עברית ורוסית) ויש לי כ-200 משתתפים בכל הפרויקט. יצאנו לטיולים בים המלח, חמי גדר ועוד אטרקציות… הגשמתי את החלום שלי וערכתי לראשונה בעיר אירוע הוקרה מיוחד לעדה הבוכרית והגיעו כ-350-400 איש במתנ"ס דנוור.

"בהזדמנות זו אני רוצה להודות למנהלת המבואה ניצה כרמלי ולכל הצוות וכן למנהל מתנ"ס גני אביב מוטי אלון ולכל הצוות המסור, שעושים ימים כלילות למען העיר לוד".

מהו המיזם אותו אתה רוצה להגשים?

המיזם שאני רוצה להגשים הוא הגשמת החלום שלי עוד בקדנציה הזו בעז״ה – לסגור מעגל בשכונת ילדותי רמת אשכול, בפינוי בינוי והתחדשות שלה ולראות את המנוף הראשון.

"מיזם נוסף שעדיין לא התחלתי אותו – לאחר ההצלחה הגדולה של בית העולה בגני אביב, לפתוח שלוחות בכל המתנסים בעיר לגילאי 50+ ושכולם ייהנו מסבסוד של חוגים"

רפי יקותיאל - חבר המועצה שלי בעיריית לוד
עיריית לוד

שתף אותנו במשהו אישי – שתושבי לוד לא יודעים עליך?

"כאמור, הייתי מפיק חתונות 11 שנים. אני אוהד מכבי חיפה בכדורגל ומכבי תל-אביב בכדורסל. המאכל האהוב עלי – ״אושפלוב״, מאכל בוכרי.

מקום הבילוי האהוב עליך בלוד / נקודה בעיר שאתה הכי אוהב, ולמה?

"המרכז המסחרי בגני אביב. אני מבלה את ה-25 שנים האחרונות שלי שם והחנות שלי ושל משפחתי נמצאת בו".

שתף בתגובה טובה אישית שקיבלת מתושב.

״ביום העצמאות פנו אליי עשרות תושבים שאמרו לי – ״בחרנו נכון שבחרנו בך״, וזה גרם לי התרגשות רבה ונתן לי כוחות להמשך העשייה הציבורית שלי".

לסיום, מה אתה מאחל לתושבי העיר?

"שיחזרו במהירות לשגרת החיים לאחר נגיף הקורונה ושאנו נבחרי הציבור נמשיך לשרת אותם נאמנה ושנראה את המנוף הראשון בעיר בהתחדשות העירונית".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
תעשייה ואיכות הסביבה- זה יכול ללכת ביחד
תעשייה היא המנוע של העולם והבסיס לחיינו המודרניים. אי אפשר...
לקבל את כל השירותים בענייני משפחה תחת קורת גג אחת
"משפחה היא לא פיקניק" הוא משפט מוכר שנאמר לכל מי...
הדרך לשיקום כלכלי
במסגרת משרדי "משרד עורכי דין אתי חסן", אני מייצגת חייבים...
מה החשיבות של אריזות ממותגות בעת משלוח הסחורה?
לקוחות מראים נאמנות רבה יותר למותגים המתיישרים עם המטרות וההשקפות...
 כמה עולה להשכיר שירותים לאירוע?
שימוש נכון בשירותים ניידים מציע לנו פתרון שירותים לכל מתחם...
שוקולד זה שמחה-המתנה המושלמת לכל אירוע!
כולם מעריצים מתנות שוקולד בהתאמה אישית! יש המעדיפים לסיים את...
עזבונות ירושות וצוואות בהיבט המשפטי
בניהול עזבונות וירושות, החשיבות של צוואה כתובה ומנוסחת כהלכה לא...
שיעורי גלישה תל אביב
גלישה היא ספורט שאפשר לאמץ כפעילות קבועה כדי לשמור על...
מחפשים מכונית אבל אין לכם כוח להתרוצץ? יש פתרון
כל מי שבחר לקנות מכונית בשלב כזה או אחר בחייו,...
חלוקת ירושה לאחר פטירת אדם אהוב- ממה מתחילים?
פטירתו של אדם אהוב, במיוחד אם זה אחד ההורים, היא...