Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רחוב חדש בבאר יעקב, ייחנך מחר- על שמו של מייסד קבוצת הילוך שישי וממייסדי ענף הרכב בישראל- שמוליק בורג ז"ל

רחוב חדש בבאר יעקב, ייחנך מחר- על שמו של מייסד קבוצת הילוך שישי וממייסדי ענף הרכב בישראל- שמוליק בורג ז"ל
קרדיט צילום: אוסף פרטי.

עיריית באר יעקב תקרא רחוב על שמו של שמוליק בורג ז"ל, מייסד קבוצת הילוך שישי וממייסדי ענף הרכב בישראל, כאות הוקרה על פועלו הרב לעידוד ההתיישבות החלוצית והגשמת חזון הציונות

קרדיט צילום: אוסף פרטי.

 

בורג, מחלוצי ענף הרכב בישראל, תרם רבות לעיר הן מבחינת תעסוקה לתושבי העיר והן בתרומה רבת שנים לקהילה

 

עיריית באר יעקב, תקרא רחוב על שמו של שמוליק בורג ז"ל, מייסד קבוצת "הילוך שישי" וממייסדי ענף הרכב בישראל, כאות הוקרה על פועלו הרב לעידוד ההתיישבות החלוצית והגשמת חזון הציונות. בורג, מחלוצי ענף הרכב בישראל, תרם רבות לעיר הן מבחינת תעסוקה לתושביה והן בתרומה שוטפת ורבת שנים לקהילה. שלושת בניו, שלומי, נוני ואסי, דור ההמשך אשר עמל רבות על הצעדת הקבוצה קדימה, התבשרו בימים האחרונים על הכבוד הרב שניתן לאביהם, איש מופת אשר נפטר בשנת 2018.

 

שמוליק בורג נולד בשנת 1934 בעיירה צ'רנוביץ שברומניה. בשנת 1948 עלה לארץ כילד ניצול שואה שנמלט לבדו מהתופת, יחד עם קבוצת החניכים הראשונה שעלתה מהולנד וכחלק מתנועת הנוער בית"ר. בורג היה חלק מהגרעין הראשוני להקמת החווה בבאר יעקב וסייע בהקמת כפר הנוער יוהנה ז'בוטינסקי. כבר באותה תקופה נרקם החיבור המיוחד בין שמוליק בורג, לישוב באר יעקב.

 

בשנת 1949, בהיותו בן 15 בלבד, קיבל מהסוכנות היהודית חלקת משק במושב בבאר יעקב, בה ראה מאז ומתמיד את ראשית ההתיישבות שלו בארץ. שמוליק פעל מתוך תחושת שייכות עמוקה ואמונה שישראל היא המולדת ואיש לא יכול לרדוף אותך על היותך יהודי בארצך. בורג שיכן את אימו במשק חקלאי בישוב ולאחר נישואיו לחוה יופר, העביר את משפחתו לישוב, שהיה לו לבית.

 

בשנת 1976 התבקש בורג על ידי ראש המועצה דאז מר נחום איצקוביץ', לרכוש מגרש בפאתי באר יעקב על מנת לתרום לפיתוח היישוב. בורג נעתר לבקשתו והקים בשנת 1981 מוסך במגרש, שלימים הפך ל"הילוך שישי באר יעקב", אחד ממרכזי השירות המתקדמים והמצטיינים בארץ ובאירופה, אשר כיום מספק פרנסה לעשרות עובדים ובני משפחותיהם מהסביבה כולה.

 

בניו של שמוליק בורג ציינו "אנו מודים לראש עיריית באר יעקב מר ניסים גוזלן, ולחברי המועצה והוועדה לקביעת שמות, על הכבוד הרב בהחלטה לקרוא רחוב על שם אבינו ולהנציח את זכרו, כאדם שהיה חלק בלתי נפרד מהנוף ומהתרבות של באר יעקב וכאחד ממייסדי ענף הרכב בישראל. סיפורו הוא סיפור מופלא ומעורר השראה, של ילד ניצול שואה אשר עלה לבדו למדינה ובחר בחיים. הוא גייס את משאביו הנפשיים לשיקום חייו ולהשתלבות במארג החברתי והתרבותי, אשר הפכו לנקודות ציון משמעותיות. הבחירה שלו להאמין באדם, לבנות בית, להקים קהילה, לייצר שגשוג כלכלי ולקחת חלק בהקמת היישוב המתחדש ולתרום לעיצובו – אינה מובנת מאליה והיא בבחינת נס והשראה. זהו אכן צעד מרגש אשר יוביל להנצחתו במקום האהוב עליו מכל, המקום בו בחר להיטמן בערוב ימיו".

 

רחוב שמוליק בורג נחנך בפינת הרחובות היוצר וצה"ל ביום שישי ה- 23.4.21.

קרדיט צילום: אוסף פרטי.

 

אודות קבוצת הילוך שישי:

הילוך שישי הינה קבוצה מובילה בענף הרכב, בעלת אולמות תצוגה ומרכזי שירות מהמובילים בישראל. הקבוצה בבעלות משפחת בורג-שלומי, נוני ואסי ושותפם אלי רזניק (שאביו עלה יחד עם שמוליק בעליית הנוער ליוהנה ז'בוטינסקי). בשנים האחרונות הצטרף לחברה גם טום בורג, בנו של שלומי בורג, כחשב.

 

הילוך שישי מפעילה מרכזי שירות מתקדמים לרכב – מורשה, יבואן וסוכנויות משנה לשיווק רכבים חדשים מטעם היבואן. בבעלותה מרכזי שירות מורשים לתשעה מותגים שונים: טויוטה, רנו, ניסאן, דאצ'יה, קיה, סוזוקי, יונדאי, מיצובישי ו-GAC. בנוסף, הקבוצה היא משווקת מורשה של מותגי הרכב יונדאי, טויוטה, ניסאן ומיצובישי.

 

הקבוצה מקפידה על אמינות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, וכן על סטנדרטים גבוהים של שירות ללקוחותיה, הבאים לידי ביטוי בניסיון עתיר שנים בתחום השירות והרכב. היא מספקת ללקוח חבילה כוללת של מגוון שירותים מעולמות הרכב, תחת קורת גג אחת, החל מטיפול ברכב ועד רכישת אביזרים משלימים, כשהדגש לאורך כל התהליך הוא על אמינות וחדשנות פורצת דרך.

 

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...
ריקוד מושחת זה דווקא כיף, וקל ללמוד
יקום מי שלא האמין שיוכל לרקוד אי פעם ריקוד מלהיב...
מחיקת רישום משטרתי
מחיקת רישום משטרתי
רבים טועים לחשוב כי רישום פלילי ורישום משטרתי הם היינו...