Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ראש הממשלה הנחה לבצע צעדים לחיזוק המשילות והביטחון האישי בלוד

ראש הממשלה הנחה לבצע צעדים לחיזוק המשילות והביטחון האישי בלוד
עיריית לוד

בהמשך לפנייתו של ראש העיר יאיר רביבו, לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לגבש תוכנית לאומית למיגור האלימות בלוד, הנחה ראש הממשלה לבצע שורה של צעדים מתמשכים ועקביים במעורבות ממשלת ישראל לחיזוק הביטחון האישי והגברת המשילות בעיר.

חיזוק המשילות והביטחון האישי בלוד, דיון לגיבוש החלטות ויישומן
עיריית לוד

בתוך כך, התקיים ביום שני השבוע סיור בלוד וברמלה ודיון בן שלוש שעות במתנ"ס גני אביב, בהשתתפות עו"ד רונן פרץ, מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה מהמחוז ומהמרחב, ראש עיריית רמלה מיכאל וידל ונציגי משרד הממשלה.

ראש העיר , עו"ד יאיר רביבו הציג את הדרישות אשר נענו בחיוב, החשובות שבהן – המשך ביצוע פעילות ממוקדת במגזר הערבי בעיר לאיתור האמל"ח והנשקים הבלתי חוקיים בצד המשך תגבור הכוחות והנוכחות המשטרתית בכל העיר, מלחמה כלכלית בעסקים ובתופעת החשבוניות הפיקטיביות בהם מעורבים גורמי פשע בשילוב כוחות של מס הכנסה ויחידת יהלום, הפסקת שיכון משת"פים בעיר והוצאתם מלוד, וכן שילוב זרועות בין משרדי הממשלה בתחומי הרווחה, החינוך, הכלכלה, החקלאות, איכות הסביבה, התחבורה, המשפטים ודרישה מהמשרד לשוויון חברתי ומהממשלה להעניק לערים לוד ורמלה מעמד של ערים בעדיפות לאומית א'.

ראש העיר הוביל את הדיון באסרטיביות ובמקצועיות רבה, תוך הצגת בקיאות יוצאת דופן בכל הנושאים שהועלו ומול כל נציגי משרדי הממשלה. בדבריו הגיש רביבו כי יש לראות את לוד רמלה בכפיפה אחת, כשתי ערים מעורבות, דומות ושכנות במרכז הארץ. "אני קורא להשקעה ממשלתית רחבת היקף כדי שנוכל יחד להשאיר את האוכלוסייה הוותיקה והטובה ולמשוך אלינו אוכלוסייה חדשה ומבוססת לקראת תנופת הפיתוח האדירה ותוספת של עשרות אלפי יחידות דיור במסגרת הסכמי הגג בשתי הערים. ממשלת ישראל צריכה לתת עדיפות לפריפריה החברתית שאותה יש לחזק, אין כבר פריפריה גיאוגרפית, לוד ורמלה בפריפריה החברתית וצריך להעניק לשתי הערים מעמד של ערים בעדיפות לאומית א'".

עוד ציין ראש העיר כי יש בישראל בכלל ובלוד ורמלה בפרט משטרה מצוינת וקרא לחזק את המשטרה לא רק בכוחות, אלא גם באמירות תומכות. "אני קורא לכל נבחרי הציבור, חובתנו לחזק את המשטרה ולאפשר לה לעשות את עבודתה".

"תודתי לראש הממשלה על האוזן הקשבת ועל הנכונות לסייע לשתי הערים במאמצים משותפים אלה,  למ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה על הדיון התכליתי והממצה, לעמיתי מיכאל וידל על השותפות, לגורמי המשטרה, לסגניי ולחברי מועצת העיר שהשתתפו בדיון".

עו"ד רונן פרץ, מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ציין בדבריו כי ראש הממשלה נתניהו העביר לפני מספר שנים החלטת ממשלה לחיזוקה של העיר לוד. "נושא הביקור והדיון היום הוא בסוגיה אחת של המשילות וחיזוק הביטחון האישי בשתי הערים, לוד ורמלה. נמשיך לעמוד לצד שתי הערים ובאים לסייע בשיתוף כל משרדי הממשלה יחד. המסקנה בראש ובראשונה היא להקים שולחן עגול ולשלב את כל משרדי הממשלה הרלוונטיים, לקיים ישיבות עבודה סדורות וקבועות כדי לוודא שהתוכנית יוצאת לפועל. כרגע הדגש הוא בנושא הביטחון האישי וכבר בוצעו פעולות משמעותיות בנושא".

ואכן, כפי שכבר פורסם, תוגברו לאחרונה מערכי המשטרה ומתקיימת פעילות מבצעית מוגברת לתקופה שלא הוגבלה בזמן, תוך פריסת כוחות סיור, לוחמי מג"ב, תנועה, וכן יחידות מיוחדות שפועלות באופן גלוי וסמוי. כמו כן, בעיר הוקמה מפקדה משימתית הכוללת תוספת של 114 שוטרים שיפעלו בלוד 24 שעות ביממה.

פעילות המשטרה תתמקד במספר צירים במקביל- לחימה בפשיעה בחמורה, חיפוש סמים מסוכנים ואמצעי לחימה המוחזקים באופן בלתי חוקי וטיפול בעבירות תנועה חמורה ובנסיעה המסכנת חיים ברחובות העיר. בנוסף, תבצע המפקדה אכיפה כלכלית ממוקדת נגד בתי עסק המבצעים עבירות הפוגעות באיכות החיים של האזרחים.

בסיכום הדיון הוחלט כי ועדה בין משרדית תמשיך ותלווה את הערים לוד ורמלה תוך ביצוע מעקב ובקרה אחר יישום ההחלטות.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...
טיפים לבחירת מתקין מזגנים מקצועי
בתור תושבי המדינה החמה שלנו, סביר להניח כי לפחות פעם...
הכול על הובלות באזור המרכז
בשעה טובה מצאתם את הדירה שתמיד חלמתם עליה באזור המרכז?...