Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קצבת שארים

קצבת שארים

המדינה משקיעה מאמצים שונים באבטחת הקיום של תושביה המגיעים ממעמדים שונים בכלל, וסוציו אקונומיים נמוכים בפרט. אחת מהדאגות הללו היא לאבטחת הכנסה ואמצעי קיום לשארים. כלומר: אלמן, אלמנה ויתומים של תושביה שנפטרו. היא מכונה  קצבת שארים . הכספים משולמים מדי חודש על ידי המוסד לביטוח לאומי ונקבעים על פי קריטריונים שונים ביניהם: גיל האלמן/ה ומספר הילדים (אם ישנם). קיימות התניות שונות לגבי מקרים שונים כגון: אלמנות ואלמנים שנישאו מחדש או הידועים בציבור אינם זכאים יותר לקצבת שאירים מלבד מקרים מסוימים. טיפול בנושא קבלת הכספים הללו יכול להתבצע עצמאית על ידי האנשים עצמם אשר מגישים את הטפסים לביטוח הלאומי. אבל בנוסף, ואף במקרים מורכבים יותר ניתן להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום.

קצבת שארים

תנאי קבלת הקצבה

קיימים שלושה תנאים המאפשרים קבלת זכאות.  הראשון הוא שהנפטר היה תושב ישראל, השני שהוא השלים תקופת אכשרה  והשלישי שדמי הביטוח שולמו כחוק. מעבר לכך, יש התניות, זכאויות וכללים נוספים. נפטר שהיה מבוטח שנה לפחות יזכה את שאיריו בתוספת ותק, במקרים מסוימים שבהם אין זכאות לקצבה, ניתן לקבל מענק חד פעמי. קיימות הטבות נוספות על פי סיוע למשפחות שבראשן עומד הורה עצמאי. בנוסף, התניות שונות למי שיש ברשותו קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או ביטוח חיים ועוד. הגשת בקשה לקבלת קצבת שארים צריכה להיעשות עד 12 חודשים מיום הפטירה.  הבדיקה לזכאות במקרים מורכבים חייבת להיות יסודית על מנת לא להחמיץ את הסיכוי לקבלתה אם קיים כזה.

התמצאות הוראות החוק

צריך לציין, כי המוסד לביטוח לאומי הינו מוסד שיש בו בירוקרטיה גדולה ויש צורך להתמצא היטב בחוקים המוכתבים על ידו, ובאופן כללי, בהתנהלות מולו. עורך דין מנוסה מהתחום יכול לסייע רבות בבדיקת זכאות לקבל קצבת שארים. הוא מכיר את כל הסעיפים הקטנים ואת תת הסעיפים כולל האותיות הקטנות ויכול לייעץ לכל מגיש בקשה. הוא יהיה לעזר רב יותר כאשר יש מקרים מורכבים, כאשר המגיש הבקשה מקבל הודעת סירוב למרות שעל פניו נראה לו שהוא זכאי לכספים שונים וכאשר המוסד לביטוח לאומי ו/או קרנות הפנסיה אינן מאשרות כספים שלדעתו מגיעים לו.

טיפול וייצוג

עורך דין יקבל כל תיק מורכב לידיו וילמד אותו לעומק. במידה ולדעתו המוסד לביטוח לאומי סירב לאשר קצבת שארים שלא בצדק הוא יתכתב עימם, ינהל עם נציגיו משא ומתן ויגיע לפגישות במהלכן הוא ירצה לשכנע בצדקתו. במידה והדבר לא יסתייע הוא יפנה לבית משפט כדי לקבל ממנו סעד במקרה הספציפי לגופו. הוא ימציא מסמכים יספק תקדימים משפטיים בהם יציג מקרים דומים ויטען טענותיו. הכול כדי לשכנע את בית המשפט בצדקתו. כל סכום כסף נוסף שיתווסף ללקוחו יסייע לו לשפר את איכות חייו וישדרג את איכות חיי משפחתו. מומלץ לפנות לעורך דין בעל ידע וניסיון מצטבר בתחום.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
הכול על הובלות באזור המרכז
בשעה טובה מצאתם את הדירה שתמיד חלמתם עליה באזור המרכז?...
מה זה תכנון פנסיוני?
תכנון פנסיוני הוא תהליך של קביעת יעדי הכנסה מפנסיה ואת...
אפשר לשכוח מההתמכרות- תהליך גמילה אפקטיבי
נדמה שיותר מכל תחום נפשי, אין מי שיוכל להבין לעולמם...
רוצים שדברים יתנהלו בדרככם גם בעתיד? דאגו למסמך המתאים
בשל הרפואה המתקדמת ועליה בתוחלת החיים, אדם יכול לחיות היום...
כל החוזקות מאחורי לימוד תנוחות יוגה לילדים
יוגה היא מדיטציה, תרגילי נשימה ותרגול יציבות גופנית שקיים כבר...
טיפול נכון בבעלי חיים מתחיל במרפאה
כל מרפאה וטרינרית היום מציעה לכל בעל חיות מחמד שירותים...
אולם לברית במרכז
חגיגה מרגשת במיוחד שיכולה להיות לזוג, היא הברית של הבן...
יצירת חללי עבודה פונקציונליים ואסתטיים
עיצוב פנים למשרד הוא תחום מתמחה המתמקד ביצירת חללי עבודה...
להפוך להיות המאסטרים של חייכם
זה הזמן לקחת את החיים בידיים ולהשתמש בכל המידע המגיע...
מהם שירותי מחשוב לעסק ולמה הם כל כך חשובים?
כולנו עובדים עם מחשבים. זה נכון לגבי מי שמנהל עסק...