Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פנינה רינצלר מנהלת המרכז לתיאטרון לוד זכתה בפרס שח"ם לשנת 2019 על קידום החברה הישראלית!

פנינה רינצלר מנהלת המרכז לתיאטרון לוד זכתה בפרס שח"ם לשנת 2019 על קידום החברה הישראלית!
עיריית לוד

המרכז לתאטרון לוד הפך להיות  מוסד מכובד ומוכר בלוד המפעיל קבוצות שונות ומגוונות ומעלה הפקות מושקעות ואיכותיות. ראש העיר יאיר רביבו: המרכז לתיאטרון לוד, בהנהלתה של הבמאית והשחקנית פנינה רינצלר, תורם תרומה אדירה להעשרה ולקידום פעילות תרבותית אמנותית בעיר.

מנהלת המרכז לתיאטרון לוד
עיריית לוד

שח"ם – ארגון השחקנים בישראל, העניק לפנינה ריצלר, מנהלת המרכז לתיאטרון לוד את פרס שח"ם לשנת 2019 בקטגוריית קידום החברה הישראלית! "לאחר עשיה תיאטרונית ייחודית בת"א ובמרכזי תיאטרון הפרינג' הצפוניים יותר, החליטה בשנת 2014 השחקנית פנינה רינצלר ,להקים את המרכז לתאטרון לוד אותו היא מנהלת עד היום, תוך שהיא מפתחת שפה תיאטרונית ייחודית דרך מחקר ותיאטרון פיזי", כך נרשם בנימוקי ועדת הפרס. "אחת ממטרותיו העיקריות של המרכז היא לעבוד מתוך הקהילה שבה הוא מצוי. לכן עברה פנינה לעיר לוד כאשר היצירה והקהילה בראש מעינה וללא תקציב מובטח. פנינה גיבשה חזון אותו היא מקיימת עד היום לעבוד עם בתוך ומתוך הקהילה ומובילה יצירה איכותית בלוד. פנינה אספה עמה שחקנים איתם עבדה קודם לכן. חלקם עברו ללוד מתוך אג'נדת התיאטרון וכולם עובדים גם כמנחי תיאטרון בלוד בנוסף ליצירה האמנותית המקצועית של האנסמבל. השחקנים בהובלתה מייצרים יצירות בעלות משמעות כאשר הנושאים ליצירה נובעים מתוך חומרי הגלם המצויים בעיר. את הקבוצות הקהילתיות אותן הם מנחים, הקימה פנינה בתחילת הדרך גם כן בהתנדבות, מתוך אהבת היצירה תחושת שליחות והרצון להשפיע תרבותית בתוך קהילה. על מנת לתווך את אמנות המשחק גם לתושבים שאינם מורגלים להיכנס לאולמות, כחלק מתהליך היצירה, מוציאה פנינה את שחקני האנסמבל גם לרחוב, למפגש עם הקהילה, להתנסות בחומרים שייכנסו לאחר מכן לאולם. מאז שהגיעה פנינה לעיר לוד העלו אנסמבל השחקנים בה וממנה החוצה חמש הפקות מקור בעלות תוכן חברתי. הפקות אלו החלו דרכן בלוד והכניסו לעיר קהלים מכל הארץ, דבר שמספק מקור גאווה לודאי. התיאטרון זורם בעורקיה של פנינה ככלי מחבר ומקרב, השליחות שבדבר היא אבן היסוד של פנינה, ליצור על מנת להשפיע, לעורר, להעביר את כלי התיאטרון כשפה נוספת דרכה אפשר לייצר מציאות מיטיבה יותר, שהיא מעל לגבולות הגזע המין והדת. שווה להלך ברחובות לוד ולשאול עוברי אורח אודות התיאטרון, פנינה, האנסמבל. תושבים כבר ידעו לספר".

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מסר את ברכתו לפנינה ריצלר על זכייתה בפרס החשוב. "המרכז לתיאטרון לוד, בהנהלתה של הבמאית והשחקנית פנינה רינצלר, מייצר בלוד, על פסיפס התרבויות המרהיב שבה, שפה אמנותית חדשה, תוך אינטראקציה עם התושבים מכל מגזרי האוכלוסייה ותורם תרומה אדירה להעשרה ולקידום פעילות תרבותית אמנותית בעיר. מאחל לפנינה, למרכז לתיאטרון ולכל אנסמבל השחקנים המוכשרים, המשך הצלחה".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
איך להנות מהקסם של בירת הונגריה?
בודפשט היא בירת הונגריה, עיר בעלת היסטוריה ארוכה ומספר רב...
בונים בית ומקבלים אותו בזמן
אחת הבעיות המוכרות של ענף הבנייה בישראל היא אי עמידה...
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...