Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פה אחד: אושר תקציב עיריית לוד לשנת 2019 בסך כ-741 מיליון ש"ח

פה אחד: אושר תקציב עיריית לוד לשנת 2019 בסך כ-741 מיליון ש"ח
עיריית לוד

יאיר רביבו: הגענו להישגים משמעותיים, נמשיך להצעיד את לוד קדימה!

ישיבת מועצת העיר לאישור תקציב העירייה אשר בעבר התאפיינה כישיבה סוערת וכזירת התכתשות בין חברי מועצה על סעיפי התקציב השונים, התקיימה השבוע באווירה נינוחה ומחויכת, כאשר כל חברי מועצת העיר השותפים בקואליציה מקיר לקיר, הצביעו פה אחד.

אושר תקציב עיריית לוד לשנת 2019
עיריית לוד

קדמה לישיבת המועצה, ישיבת הנהלה וכספים שכינס ראש העיר, שבה התקיים דיון ענייני ומעמיק על סעיפי התקציב השונים, בהשתתפות חברי מועצת העיר, גורמי המקצוע בעירייה בהם גזבר העירייה ציון הדר וצוותו, והמנכ"ל אהרון אטיאס, וזאת לגיבוש תקציב עירוני מוסכם, שקול ואחראי.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, זוקף לזכותו גם השנה, עם תחילת הקדנציה, הישג מרשים המבטא את ההבנות ושיתוף הפעולה עם כל סיעות המועצה, כאשר אישר את תקציב העירייה במועד, אף שעפ"י החוק היה באפשרותו להגיש את התקציב עד 31.3.19. "אנחנו רשות יציבה וחזקה ויש לנו קואליציה רחבה ואין סיבה שלא נגיש את התקציב בזמן, כמו בכל השנים הקודמות", אמר.

תקציב העירייה לשנת 2019 יעמוד על 488,779,098 ש"ח לעומת 449,341,000 ש"ח ב-2018, ועוד 252,315,000 מיליון ש"ח לפיתוח, לעומת 206,295,000 ₪ ב-2018, תוספת של כ-40 מיליון ₪ לתקציב השוטף, ועוד כ-46 מיליון ₪ לתקציב הפיתוח.

התקציב שאושר, מבטא את המשך עמידת העירייה ביעדי החזון העירוני וכן את המשך ההתייעלות והניהול התקין בעירייה, בסימן גידול משמעותי בסעיפי הפיתוח, התשתיות, חזות העיר, הספורט, הביטחון, החינוך והרווחה, לצד חיזוק השכונות הוותיקות והעיר העתיקה, בדגש על שיפור השירות והרחבת סל השירותים לתושב.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "בסיכומה של שנת התקציב 2018 אני מאוד מרוצה ואופטימי יותק מתמיד. הגענו להישגים משמעותיים, בהם הסכם הגג הגדול במדינה שחתמה לוד עם ממשלת ישראל בגובה של כ-7 מיליארד ש"ח, זכייתנו זו השנה השלישית ברציפות בפרס שר הפנים לניהול כספי תקין, מיצובה של העיר בין 10 הערים בעלות היציבות הכלכלית בישראל, זכייתה ההיסטורית של העיר לראשונה בתולדותיה בפרס החינוך הארצי, והפיצוי מנתב"ג שהשגנו בעקשנות ובנחישות רבה, בהיקף של כ-23 מיליון ₪ לשנה אשר יאפשרו לתושבי לוד ליהנות מעוד חינוך, תרבות, חזות פני העיר ומשיפור משמעותי באיכות החיים. לוד נתפסת כיום, גם ברמה הארצית, כעיר בעלת פוטנציאל צמיחה כלכלי במרכזה של המדינה, ואני מאמין שהיא תהייה אלטרנטיבה טובה לתושבי המרכז, עם תחילת השיווקים בפרויקטים הגדולים ב'נופי בן שמן' ובניר צבי".

ראש העיר מסר את תודתו לכל חברי המועצה על אחריותם ושותפותם בקידום העיר ובהמשך צמיחתה. כן הודה לכל העוסקים במלאכת הכנת התקציב, בהם למנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, גזבר העירייה ציון הדר וסגניתו אסתי רוט, על עבודתם המקצועית תוך עמידה בלוחות הזמנים.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
בונים בית ומקבלים אותו בזמן
אחת הבעיות המוכרות של ענף הבנייה בישראל היא אי עמידה...
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...