Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עלייה מדאיגה במספר החיוביים והחולים הקשים בקורונה בלוד

עלייה מדאיגה במספר החיוביים והחולים הקשים בקורונה בלוד
משלט עיריית לוד בפעולה, נתונים מדאיגים

על אף שלוד הפכה מודל לעיר שהצליחה להוריד בצורה משמעותית את רמת התחלואה, מזהיר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מפני שינוי מגמה מדאיג בשלושת השבועות האחרונים, עלייה חדה באחוז החיוביים ובמספר החולים הקשים. 

משלט עיריית לוד בפעולה, נתונים מדאיגים

סך החולים הפעילים עומד בלוד עומד נכון ליום שני השבוע (14.9.20) על 284, מתוכם 60 חולים במצב קשה. בשבוע האחרון בלבד (6-14.9.20), נרשמה עלייה מדאיגה של 209 חולים ועלייה חדה בשיעור החולים הקשים. בעוד שברמה הארצית ממוצע החולים המאומתים עומד על 7% בבדיקות, בלוד הממוצע היומי עומד בבדיקות על כ-12% מאומתים. 

מאז פרוץ משבר הקורונה נפטרו בלוד 14 חולים מתוך 1,653 נדבקים.  בשיעור הנפטרים והחולים הקשים ביחס ל-1,000 נפש,  בולטת כיום לוד לשלילה, גם בהשוואה לערים אחרות בישראל.  עפ"י התחזיות, ככל שלא יינקטו צעדים קשים וככל שהציבור לא יישמע להנחיות, מספר החולים החדשים במצב קשה צפוי לגדול, זאת על סמך היקף התחלואה הנוכחי וללא שינוי מגמה משמעותי. 

10 השכונות הנגועות ביותר בלוד בהן שיעור התחלואה גבוה הן: נווה זית – 34 נדבקים, ממשלתי – 25, גני איילון – 22, חב"ד – 22, מרכז העיר – 18, העיר העתיקה- 18, גני אביב – 17, פרדס שניר – 16, גני יער – 16, ושכונת שרת עם 12 נדבקים. 

גם במוסדות החינוך המצב אינו מעודד. 17 תלמידים חולים ו-11 אנשי צוות, הכניסו 820 תלמידים ו-71 אנשי צוות לבידוד. 6 גני ילדים ובי"ס אחד נסגרו, כולם בחינוך היהודי.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו ציין בדאגה כי התחלואה בלוד בשבועיים-שלושה האחרונים מפושטת ורחבה, באופן אשר מקשה מאוד את ההשתלטות עליה ואת בלימתה, ללא שיתוף פעולה של הציבור.

לאחרונה יצא ראש העיר בקריאה נרגשת לתושבי העיר להימנע מהתקהלויות וקיום אירועים המהווים לדבריו מוקד להדבקות המוניות. בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב: "יש אנשים בלוד שעושים הכל שנחזור להיות עיר אדומה, ועוד מפרסמים על כך סטטוסים אודות חתונות המוניות שהם עורכים. זו חוצפה שאין כדוגמתה…. אני מסתובב ברחבי העיר רואה בני נוער מגיעים לסליחות ללא מסכות, רואה אנשים מסתובבים בפארקים ללא מסכות, כך גם בסופרים ובמוקדי התקהלות. נמשיך כמובן להפעיל אכיפה קפדנית ונתגבר אותה ביתר שאת".

ראש העיר קורא לתושבים לשמור על הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות. "רק אנחנו נקבע את גורלנו! אנחנו בסך הכל שומרים על הבריאות שלנו, של בני המשפחות שלנו, של החברים והסובבים אותנו. הזהירות היא עבורנו – עבור כל העיר וכל המדינה. כולנו מתפללים שכל החולים יחלימו בע"ה ושהמגיפה תיעצר, שתהיה לנו שנה טובה ובריאה ושנחזור להיות עיר 'ירוקה!".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...
טקס סיום קורס פראמדיקים נערך ל-111 פראמדיקים ופראמדיקיות במגן דוד אדום
טקס סיום קורסי פראמדיקים של מגן דוד אדום התקיים בקרית...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
מה עושים במקרה של שבר בכף היד?
שבירת שורש כף היד יכולה להיות חוויה כואבת ומפחידה. טיפול...
שינה לצד התינוק
הדרך המושלמת והטובה ביותר לישון לצד התינוק שלנו זה באמצעות...