Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי- לא רק  ייצוג חשודים ונאשמים

עורך דין פלילי- לא רק  ייצוג חשודים ונאשמים
קרדיט - Canva

התפקיד המוכר ביותר של עורך דין פלילי הוא היותו סנגורם של חשודים או נאשמים בביצוע עבירה פלילית. אכן זוהי מהות עבודתם של עורכי דין פליליים. החשודים או הנאשמים חייבים הגנה של עורכי דין שמתמחים בסוג זה של משפט השונה מן המשפט האזרחי. עם זאת, במיוחד בשנים האחרולנות, לעורך דין פלילי נוסף תפקיד שהוא אמנם מהווה חלק קטן מעבודתו אך יש לו חשיבות רבה והוא ייצוג נפגעי עבירה. נפגעי עבירה אינם לוקחים חלק פעיל במשפט הפלילי אך עם זאת בחלק מהמקרים מגיעות להם זכויות כמו צווי הגנה במקרה שמדובר בעבירות מין או אלימות ואף יש להם זכות לעיין בכתב אישום לפני הגשתו ואפילו להישמע בוועדת שחרורים הדנה בשחרור הפוגע. על זכויות אלה ואחרות יעמוד עורך דין פלילי המייצג אותם.

העבירות מהצד השני של המקלדת

היום כבר אי אפשר יותר להתעלם מהכלי האימתני שנמצא בידיהם של הרוצים לבצע פשעים ומבינים בטכנולוגיה: האינטרנט. ניתן לשמוע יותר ויותר על מקרים של פריצות למחשבי חברות או מוסדות ציבוריים. היום דיני אינטרנט וטכנולוגיה הם תחום בפני עצמו וישנם יותר ויותר חוקים בעניין אך עדיין לא לכל פעולה יש תשובה בחוק. לכן נדרשת הבנה מיוחדת של עורכי דין בתחום האינטרנט, הן אזרחיים והן פליליים. כדי לתת הגנה אמיתית לחשוד/ נאשם בנושא יש לפנות אל  עורך דין עבירות סייבר המבין בתחום, ומעודכן בכל התקדימים תקדימים המשפטיים שישנם.

עורך דין פלילי מלווה אתכם בכל ההליכים

הליכים פליליים הם מורכבים ובנויים משלבים שונים. בכולם עורך דין פלילי מנוסה ובעל שם צריך ללוות אתכם. השלב הראשון הוא לפני חקירה. ייעוץ לפני חקירה מונע מסירת מידע עודף שלרוב יהיה בו שימוש לרעת החשוד. אם החקירה כרוכה בהארכת מעצר, עורך הדין יכול לשכנע באמצעות טיעונים מוצדקים את השופט לא לאשר את ההארכה או לפחות להקל את התנאים. אם התיק מבשיל לכדי הגשת כתב אישום, גם כאן יש לעורך הדין תפקיד מכריע עוד לפני שמתחיל המשפט. הוא יכול להביא לכדי ביטול או מחיקת כתב אישום, בין אם ע"י התובע עצמו שחוזר בו מהחלטתו ובין אם ע"י בית המשפט עוד לפני התנהלותו. ממצאים סותרים, "חורים בעלילה" המטילים ספק בדרך בה ראתה המשטרה את הדברים יכולים למנוע את הגשת כתב האישום. אם יש החלטה לנהל משפט, כמובן שעורך הדין מייצג את הנאשם ומנסה בכל דרך להביא לזיכויו או לפחות להקלה בסעיפי האישום.

משרד עו"ד רונן בנדל עוסק בתחום הפלילים מאז 1997. הוא מתמחה בנושאים שונים במשפט הפלילי כולל תחומים ייחודיים כמו אינטרנט ועבירות סייבר. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
תעשייה ואיכות הסביבה- זה יכול ללכת ביחד
תעשייה היא המנוע של העולם והבסיס לחיינו המודרניים. אי אפשר...
לקבל את כל השירותים בענייני משפחה תחת קורת גג אחת
"משפחה היא לא פיקניק" הוא משפט מוכר שנאמר לכל מי...
הדרך לשיקום כלכלי
במסגרת משרדי "משרד עורכי דין אתי חסן", אני מייצגת חייבים...
מה החשיבות של אריזות ממותגות בעת משלוח הסחורה?
לקוחות מראים נאמנות רבה יותר למותגים המתיישרים עם המטרות וההשקפות...
 כמה עולה להשכיר שירותים לאירוע?
שימוש נכון בשירותים ניידים מציע לנו פתרון שירותים לכל מתחם...
שוקולד זה שמחה-המתנה המושלמת לכל אירוע!
כולם מעריצים מתנות שוקולד בהתאמה אישית! יש המעדיפים לסיים את...
הבנת תהליך הערעור על דחיית בקשה להארכת הוויזה לישראל
כל אזרח זר הנכנס למדינה חייב לקבל אשרת כניסה המתאימה...
עזבונות ירושות וצוואות בהיבט המשפטי
בניהול עזבונות וירושות, החשיבות של צוואה כתובה ומנוסחת כהלכה לא...
שיעורי גלישה תל אביב
גלישה היא ספורט שאפשר לאמץ כפעילות קבועה כדי לשמור על...
מחפשים מכונית אבל אין לכם כוח להתרוצץ? יש פתרון
כל מי שבחר לקנות מכונית בשלב כזה או אחר בחייו,...