Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עורך דין פלילי- לא רק  ייצוג חשודים ונאשמים

עורך דין פלילי- לא רק  ייצוג חשודים ונאשמים
קרדיט - Canva

התפקיד המוכר ביותר של עורך דין פלילי הוא היותו סנגורם של חשודים או נאשמים בביצוע עבירה פלילית. אכן זוהי מהות עבודתם של עורכי דין פליליים. החשודים או הנאשמים חייבים הגנה של עורכי דין שמתמחים בסוג זה של משפט השונה מן המשפט האזרחי. עם זאת, במיוחד בשנים האחרולנות, לעורך דין פלילי נוסף תפקיד שהוא אמנם מהווה חלק קטן מעבודתו אך יש לו חשיבות רבה והוא ייצוג נפגעי עבירה. נפגעי עבירה אינם לוקחים חלק פעיל במשפט הפלילי אך עם זאת בחלק מהמקרים מגיעות להם זכויות כמו צווי הגנה במקרה שמדובר בעבירות מין או אלימות ואף יש להם זכות לעיין בכתב אישום לפני הגשתו ואפילו להישמע בוועדת שחרורים הדנה בשחרור הפוגע. על זכויות אלה ואחרות יעמוד עורך דין פלילי המייצג אותם.

העבירות מהצד השני של המקלדת

היום כבר אי אפשר יותר להתעלם מהכלי האימתני שנמצא בידיהם של הרוצים לבצע פשעים ומבינים בטכנולוגיה: האינטרנט. ניתן לשמוע יותר ויותר על מקרים של פריצות למחשבי חברות או מוסדות ציבוריים. היום דיני אינטרנט וטכנולוגיה הם תחום בפני עצמו וישנם יותר ויותר חוקים בעניין אך עדיין לא לכל פעולה יש תשובה בחוק. לכן נדרשת הבנה מיוחדת של עורכי דין בתחום האינטרנט, הן אזרחיים והן פליליים. כדי לתת הגנה אמיתית לחשוד/ נאשם בנושא יש לפנות אל  עורך הדין עבירות סייבר המבין בתחום, ומעודכן בכל התקדימים תקדימים המשפטיים שישנם.

עורך דין פלילי מלווה אתכם בכל ההליכים

הליכים פליליים הם מורכבים ובנויים משלבים שונים. בכולם עורך דין פלילי מנוסה ובעל שם צריך ללוות אתכם. השלב הראשון הוא לפני חקירה. ייעוץ לפני חקירה מונע מסירת מידע עודף שלרוב יהיה בו שימוש לרעת החשוד. אם החקירה כרוכה בהארכת מעצר, עורך הדין יכול לשכנע באמצעות טיעונים מוצדקים את השופט לא לאשר את ההארכה או לפחות להקל את התנאים. אם התיק מבשיל לכדי הגשת כתב אישום, גם כאן יש לעורך הדין תפקיד מכריע עוד לפני שמתחיל המשפט. הוא יכול להביא לכדי ביטול או מחיקת כתב אישום, בין אם ע"י התובע עצמו שחוזר בו מהחלטתו ובין אם ע"י בית המשפט עוד לפני התנהלותו. ממצאים סותרים, "חורים בעלילה" המטילים ספק בדרך בה ראתה המשטרה את הדברים יכולים למנוע את הגשת כתב האישום. אם יש החלטה לנהל משפט, כמובן שעורך הדין מייצג את הנאשם ומנסה בכל דרך להביא לזיכויו או לפחות להקלה בסעיפי האישום.

משרד עו"ד רונן בנדל עוסק בתחום הפלילים מאז 1997. הוא מתמחה בנושאים שונים במשפט הפלילי כולל תחומים ייחודיים כמו אינטרנט ועבירות סייבר. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
3 יתרונות של יישור שיניים בשיטה השקופה?
יישור שינים עקומות יכול להועיל לא רק לחיוך אסתטי יותר...
היתרונות המדהימים של טיולי טבע בצפון
להתאחד עם הטבע, ההזדמנות ליהנות מיתרונות אדירים למצב הגוף, הנפש...
שילוב טכנולוגיה בקלינאות תקשורת
׳תקשורת׳ חיונית ליצירת יחסים בין בני האדם. כל המחשבות, הרעיונות...
איך להתאים חולצה מכופתרת לחיי היום יום?
את החולצה המכופתרת חשוב לבחור בצורה חכמה, כדי שתרגישו בה...
מערכת שכל עסק צריך כדי להתנהל בצורה נכונה
יש הרבה מאוד אתגרים בניהול עסקים. למשל, איך עוקבים אחרי...
למה לפנות אל מתקשרת רוחנית?
כאשר אנו מחפשים תשובות, הדרכה או ייעוץ בקשר לנושאים שונים...
הפופולריות הגוברת בקרב הילדים לתחום הרובוטיקה
חוגי רובוטיקה לילדים הופכים לפופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות. חוגים...
היבט מכריע בטיפול בבריאות חיות מחמד
טיפול בפרעושים הוא היבט מכריע בטיפול בבריאות חיות מחמד, שכן...
לכל אופי השוקולד שמתאים לו
שוקולד הוא טעם אישי מאוד ולמרות שיש כל מיני מומחי...
להתאמן וגם להיראות טוב- איך עושים את זה?
היום הליכה לאימון ספורט מכל סוג שהוא לא צריכה להיות...