Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

'עולים ללוד'

'עולים ללוד'
עיריית לוד

האבא מברית המועצות, האמא מארה"ב: החלום – לרכוש בית בעיר לוד ולהתגורר בה!

העיר לוד היושבת בטבורה של מדינת ישראל, מתפתחת לטובה בעשור האחרון בקצב מסחרר בכל הפרמטרים ומאכלסת בתוכה מגוון רחב של אוכלוסיות. תושבים יהודים וערבים, חילונים וחרדים, עולים מכל התפוצות בתבל לצד וותיקי העיר.

במשך השנים עלו ארצה משפחות רבות אשר חלקם בחרו להתיישב בעיר לוד. אחת מהן, היא משפחת ריזברג, שאב המשפחה דניאל, נולד בברית-המועצות ועלה לארץ-ישראל בגיל 7 ואילו האם חיה, נולדה בברוקלין בניו יורק ועלתה לארץ-ישראל בגיל 18.

למשפחת ריזברג יש ארבעה ילדים – רחל אמונה, גבריאל, אוריאל ואייל. דניאל האבא עובד לפרנסתו כמתכנת בבנק מזרחי, וחיה – כיום סטודנטית הלומדת לתואר לסיעוד.

לאחר שהתחתנו, גרו בני הזוג בירושלים ותקופה אף התגוררו ב'בית אל'. לפני ארבע שנים עברו לעיר לוד. "ההורים שלי גידלו אותי עם אהבה לארץ ישראל והרצון לבוא ולגור פה", משתפת חיה. "לוד היא ממש עיר מדהימה, אני זכיתי לעבוד בקופת חולים ולהכיר את כל הסגנונות שיש כאן בעיר", היא מוסיפה. "בלוד מצאנו חיי קהילה נפלאים ומחירי שכירויות של דירות בסכום סביר".

הקורונה, שיבשה לא רק את חייהם של 9 מיליון איש במדינת ישראל, אלא של מיליארדי בני-אדם בכל קצוות הגלובוס. גם אצל משפחת ריזברג הרגישו השנה שונה בקיץ, בשל נגיף הקורונה.

"בקיץ הזה לא היה לנו אפשרות ליהנות כמדי שנה. בשנים קודמות אני זוכרת את הפעילויות שהעירייה הייתה עושה לילדים וכן למבוגרים. כיום, במצב הנוכחי תחת משבר הקורונה – יש יום קבוע בו נערכת פעילות במדשאות, יום אחר עם הצגות וכל זה ללא עלות. בנוסף, לאחרונה נפתח ג'ימבורי מאוד נחמד והילדים מאושרים".

דניאל, חיה וילדיהם מתגוררים בשכונת 'נווה זית', ומהווים חלק מהגרעין התורני בשכונה, אשר לה ועדת קליטה העוזרת תמיד לכל המשפחות החדשות. חיה מספרת כי "לנו עוזרים עוד יותר, היות והם יודעים שלנו אין כאן משפחה, ובגלל זה אנחנו נשארים בביתנו לכל חודש החגים".

היא ממשיכה ומשתפת זיכרונות על הימים בהן עברו להתגורר בלוד. "עברנו לעיר בחודש אוגוסט, חודש קשה לכולם, היות והילדים בחופש-בבית ואין מסגרות לימודים. הרבה מהתושבים נסעו לטייל. אט אט התחלנו להכיר את השכונה והמשפחות שבה. רק כאשר הילדים התחילו את שנת הלימודים במסגרות החינוך, התחלנו להכיר עוד ועוד משפחות עם ילדים בגילאים של הילדים שלנו – והתחברנו לקהילה".

במשך 3 שנים עבדה חיה כדוגמת במעבדת בדיקות הדם בקופת חולים שם הכירה את כל סוגי האנשים והאוכלוסיות בלוד. בעלה דניאל עובד כיום בתל אביב ומגיע באוטובוס אחד למקום עבודתו. "עכשיו בתקופת הקורונה" הוא מספר, "אני עובד בלוד בקפסולה ויוצא שאני חוזר לביתי מוקדם מהרגיל ומקבל זמן איכות עם המשפחה". פלוס נוסף בעיר לוד, מציינים בני הזוג, כי "כל המסגרות לימודים של הילדים שלנו, הם במרחק הליכה מהבית", ומסיימים במסר, כי החלום שלהם – הוא להתגורר בלוד גם בעוד עשר שנים, אך בביתם האישי אותו יזכו לרכוש.

עלו מחול, מאושרים בלוד. משפחת ריזברג
עיריית לוד
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
בונים בית ומקבלים אותו בזמן
אחת הבעיות המוכרות של ענף הבנייה בישראל היא אי עמידה...
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...