Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מתי מומלץ לפנות לעורך דין פלילי?

מתי מומלץ לפנות לעורך דין פלילי?
קרדיט - Canva

תפקידו של עורך דין פלילי הוא ללוות חשודים ונאשמים לאורך כל שלבי הטיפול בהם. הטיפול בחשוד מתחיל בפתיחת תיק וביצוע חקירה נגדו. השלב בו כדאי לכל חשוד לפנות לעורך דין פלילי, בין אם זה עורך דין צווארון לבן ובין אם עורך דין מומחה לעבירות אלימות, הוא שלב טרום החקירה. כבר לחקירה כדאי שהחשוד יגיע כשהוא לאחר הנחיות ברורות של עורך דין מה עליו לומר ובעיקר מה להימנע לומר ובכל כיצד להתנהל. אם החקירה כרוכה בהארכת מעצר, ינסה עורך הדין לשחרר ממעצר לחלוטין או לפחות להקל את תנאיו. ככל שהפניה תהיה מוקדמת כך יכיר עורך הדין היטב את הדברים, יהיה מעורב ויוכל לסייע.

המשמעות של עבירות צווארון לבן

רבים שאינם מבינים היטב בתחום הפלילי מקלים ראש כאשר הם שומעים שאדם חשוד בעבירת צווארון לבן. אמנם עבירות צווארון לבן אינן כוללות בד"כ מעשי אלימות כמו עבירות פליליות אחרות, אך הן עבירות פליליות לכל דבר. מבחינת הטיפול בהן מדובר פעמים רבות על עבירות מורכבות יותר. לכן עורך דין צווארון לבן צריך להיות מומחה בסוג זה של עבירות. תחת שם זה נכללות עבירות כמו הלבנת הון, שוחד, עבירות מס הכנסה ומע"מ, זיופים, רישום כוזב במסמכי חברה, קבלת דבר במרמה ועוד. לרוב מבצעי עבירות אלה הם אנשים בעלי מעמד ומשרות בכירות, אנשים שלא ייתפסו אצל רובנו כעבריין הקלאסי, אפילו רחוק מזה. העבירות כוללות גם תחכום רב. בשל מעמדו הגבוה  של החשוד, החשד יכול לפגוע קשות במוניטין שלו וגם להביא לו לנזק כלכלי קשה. לכן, חשוב לפנות לערך דין בעל ניסיון רב בתחום.

תיק התלונה עומד להסגר? לא כדאי לוותר

לאחר שאדם מגיש תלונה במשטרה דבר מחייב את המשטרה לפתוח בחקירה אלא אם כן היא מחליטה שההליך הפלילי אינו המסגרת לחקירת תיק זה. המשטרה יכולה גם להחליט על סגירת התיק בשל חוסר  ראיות או חוסר עניין לציבור. היא יכולה לעשות זאת כבר במהלך החקירה לפני שמוצו כל האפשרויות או לאחר שהחקירה בוצעה במלואה והוחלט שאין כאן הבשלה לכדי הגשת כתב אישום. המתלונן יכול להגיש ערעור על סגירת תיק בשני המקרים וזאת תוך 60 יום מהמועד בו עודכן על כך שהתיק נסגר, עדכון שהמשטרה מחויבת לעדכן אותו. מומלץ להגיש את הערעור בעזרת עורך דין פלילי שיביא את הטיעונים החזקים ביותר וישכנע שיש טעם לפתוח את התיק מחדש ולהמשיך בחקירה.

עו"ד שקמה אדרי היא עורכת דין פלילית המלווה חשודים ונאשמים בכל ההליכים, החל משלב טרום חקירה ועד משפט ואף ערעור על פסק דין. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
קריירה מאחורי הקלעים של הרפואה
מערכת הבריאות בישראל נחשבת לאחת הטובות, המתקדמות והיעילות ביותר ברחבי...
עכשיו, יותר מתמיד, חשוב לחסוך במשכנתא
האינפלציה הגואה השנה והעלאת הריבית על ידי בנק ישראל הוכיחו...
מקסום יעילות הנכס: היתרונות של פיקוח מקצועי
מבוא לשירותי ניהול נכסים לחברות ניהול נכסים יש תפקיד מכריע בשמירה...
כתיבה של עבודה חשובה – כל המידע אודות התהליך
כתיבת עבודה סמינריונית מחיר כרוכה בשיקול של מספר גורמים בנוף...
טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם אתגרים
מרכז גמילה הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה לאנשים...
הידעתם? שהייה ארוכה בממ"ד עלולה לגרום לכם למצב של נכות נפשית. כיצד עוזרת המדינה?
מאז השבעה באוקטובר, אזרחי ישראל 'מבלים' נתח משמעותי מזמנם בממ"דים....
להצהיר על למה שיש לכם- מתי עושים את זה?
רובנו לא שמים לב ברמה היומיומית למה שיש לנו, מנכסים...
מילוי טפסי pdf
מילוי טפסי pdfהוא אחד ההליכים המתסכלים שבעולם הממוחשב והמוקלד של...
אירוע טוב מתחיל עם ייצוג מתאים בשטח
אם אתם מארגנים אירוע עסקי או אפילו אירוע משפחתי ורוצים...
להתמודד עם יוקר המחיה ולשמור על הסביבה
כולנו מרגישים את יוקר המחיה במדינת ישראל על בשרנו. אנחנו...