Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משמורת משותפת – מה זה אומר?

משמורת משותפת – מה זה אומר?
קרדיט freepik

אחד הדברים הקשים ביותר בחיים זה גירושין. העובדה כי אנו מתנתקים מבן או בת הזוג שלנו היא קשה ביותר. פעמים רבות הפרידה היא כמו התנקות מהתמכרות וזאת מכיוון שהיינו רגילים להיות עם בן או בת הזוג שלנו במשך זמן רב. לא פעם בן או בת הזוג שלנו הם החברים הכי טובים שלנו ולכן הקושי רק הולך וגובר. העניין הוא שפעמים רבות בגירושין יש גם את הצד של הילדים אשר הופכת את הפרידה לעוד יותר קשה. השאלה איפה יהיו הילדים לאחר הגירושין היא מורכבת וקשה ואי אפשר להתעלם ממנה. על רקע זה יש לציין כי משמורת משותפת היא אופציה מצוינת לשני ההורים. משמורת זו משמעה כי הילדים יהיו זמן שווה אצל שני ההורים וכך שני ההורים יוכלו ליהנות מזמן איכות עם הילדים שלהם.

משמורת משותפת – מה זה אומר?
קרדיט freepik

כיצד נקבע איזה משמורת תהיה?

בסופו של יום בהליך משפטי יש שני צדדים שכל צד מושך לכיוון שרצוי לו. בית המשפט הוא אשר אמון על הקביעה איזה צד ינצח בהליך. זה נכון בסכסוך מסחרי וזה בטח ובטח נכון בשאלה של משמורת משותפת. על רקע זה יש לציין כי על אף שבית המשפט מכריע בסוגיה בסופו של יום יש משמעות גדולה לשאלה איזה טיעונים משפטיים מציגים עורכי הדין שלכם. לכן עליכם להבין כי יש משמעות לשאלה עד כמה עורך הדין שלכם הוא טוב והאם הוא מומחה בתחום של דיני משפחה או לא. זהו משהו שאתם צריכים לתת עליו את הדעת ולפעול בהתאם אם אתם רוצים להשיג את מירב הזכויות בהליך המשפטי שבו אתם נמצאים.

מה אסור בדיני משפחה לעשות?

יש הרבה דברים שלא כדאי לעשות בהליך משפטי, אך נראה כי העיקרי שבהם הוא לא לייצג את עצמכם. זה נראה אולי קסום לייצג באופן עצמאי אותנו אך בפועל מדובר בטעות קשה ומורכבת. עליכם להבין כי בשום פנים ואופן אסור בדיני משפחה לפעול ללא עורך דין וזאת בגלל שהספרה המשפטית היא כה מורכבת וקשה. קל מאוד ללכת לאיבוד בין כל ההלכות שנקבעו בתחום כמו למשל מהי משומרת משותפת או מה עושים עם ניכור הורים. עורך דין טוב הוא ההבדל בין ייצוג משפטי איכותי שמביא תוצאות ובין בעיות שאנו נתקלים בהם בבית המשפט.

מחפשים אחר עורך דין משפחה? קבלו עליו המלצות מלקוחות עבר שלו

אז איך אנו יכולים לבחור עורך דין משפחה שהוא הטוב ביותר? מה אנו צריכים לעשות בכדי להבטיח כי נקבל משמורת משותפת אם אנו רוצים בה? התשובה היא שאנו חייבים לדבר עם לקוחות עבר של העורך דין. עלינו לפנות אל העורך דין ולבקש ממנו מספר לקוחות שעבדו עמו בעבר. ברגע שנעשה זאת נדבר עם הלקוחות ונשמע מהם האם אנו יכולים לסמוך עליו או לא. אל תתביישו לבקש זאת מהעורך דין מכיוון שיש לכך משמעות גדולה על ההצלחה של התיק המשפטי שלכם. לא רק זאת כך תוכלו לדעת האם האופי של העורך דין מתאים לכם או שמא אתם מחפשים מישהו יותר חריף ויותר מקצועי אשר יסייע לכם יותר.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...