Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מרכז אַדְרַבָּה לֹוד: חדשנות עתיקה-עכשווית

מרכז אַדְרַבָּה לֹוד: חדשנות עתיקה-עכשווית
עיריית לוד

"אדרבה לוד" עתיד להיות מרכז מבקרים חינוכי-תיירותי לאומי אשר יציג את אחד מהפרקים המסעירים ומרתקים בתולדות העם היהודי – תקופת התנאים   ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "לוד תשפר את תדמיתה כעיר בעלת עבר היסטורי מפואר, וכעיר המשקיעה בחינוך ובערכי מורשת. המרכז יסייע למשוך אל העיר קהל, ולמצות את הפוטנציאל התיירותי והכלכלי הטמון בה".

מרכז אדרבה המתוכנן בלוד
עיריית לוד

בימים אלו עמלים אנשי עמותת "אדרבה לוד", בשיתוף העיריה והחברה הכלכלית, על תכנון הקמתו של מרכז תיירותי-חינוכי יחיד מסוגו בעולם, מרכז "אדרבה לוד".

"אדרבה לוד" עתיד להיות מרכז מבקרים חינוכי-תיירותי לאומי אשר יציג את אחד מהפרקים המסעירים ומרתקים בתולדות העם היהודי – תקופת התנאים, הם החכמים אשר חיו בארץ ישראל במאות הראשונות לספירה. רבים מחכמים אלו חיו ופעלו.. בלוד! בבתי המדרש של האישים המרתקים הללו נוצרו תרבות הדיון והחשיבה היהודית אשר התפתחו למפעל העצום של 1800 שנות יצירה, למדנות, ומסירת חכמה!

מרכז אדרבה המתוכנן בלוד
עיריית לוד

המרכז יהיה פעיל ודינאמי, המזמין את מבקריו לחוות, להתנסות, לדון וליצור. המבקרים יחוו מפגש עם דמויות ועם סיטואציות אשר יזמנו דיון ושיח ויעוררו רגש חשיבה ודמיון.  המרכז יציע המחשות והתנסויות מפתיעות סביב סוגיות, ערכים ואופני חשיבה מעולמו של בית המדרש.

מזה מספר חודשים מקיימת "אדרבה" פעילות במסגרת "בית היוצר לחדשנות בית מדרשית". השבוע התקיים מפגש ייחודי ומעורר ענין בהשתתפות חברי מכון "אייר", שהוא מכון למחקר מדעי רב תחומי הפועל אף הוא בלוד. המפגש בין שני סגנונות החשיבה – היהודית העתיקה מחד, והמחקרית-מדעית מאידך, היה חדשני, מרתק ו"השאיר טעם של עוד" כדברי ד"ר צפריר קולת, העומד בראש מכון אייר. את המפגש הנחה ד"ר משה מאיר איש "אדרבה".

יאיר ליברמן, תושב לוד ויו"ר "אדרבה", אמר כי  "אדרבה לוד" עתיד להיות מוסד לודאי חשוב ומשפיע, וכי הם ימשיכו ליזום ולקיים מפגשים ושיתופי פעולה מעוררי יצירתיות וחדשנות.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, ציין כי אַדְרַבָּה לֹוד עתיד להיבנות בעיר העתיקה של לוד, המקום בו חיו ופעלו אישים אלו. העיר העתיקה של לוד נמצאת בימים אלה בעיצומו של הליך תכנון ופיתוח אינטנסיבי. במסגרת זו מתוכננים שיקום האתרים והמונומנטים ההיסטוריים בעיר העתיקה, ובניית מוזיאון "פסיפס לוד" על ידי רשות העתיקות. הקמת המוזיאון, כחלק משיקום המכלול התיירותי, צפויה להוות נקודת מפנה בהתפתחות העיר. לוד תשפר את תדמיתה כעיר בעלת עבר היסטורי מפואר, וכעיר המשקיעה בחינוך ובערכי מורשת. המרכז יסייע למשוך אל העיר קהל, ולמצות את הפוטנציאל התיירותי והכלכלי הטמון בה".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
תעשייה ואיכות הסביבה- זה יכול ללכת ביחד
תעשייה היא המנוע של העולם והבסיס לחיינו המודרניים. אי אפשר...
לקבל את כל השירותים בענייני משפחה תחת קורת גג אחת
"משפחה היא לא פיקניק" הוא משפט מוכר שנאמר לכל מי...
הדרך לשיקום כלכלי
במסגרת משרדי "משרד עורכי דין אתי חסן", אני מייצגת חייבים...
מה החשיבות של אריזות ממותגות בעת משלוח הסחורה?
לקוחות מראים נאמנות רבה יותר למותגים המתיישרים עם המטרות וההשקפות...
 כמה עולה להשכיר שירותים לאירוע?
שימוש נכון בשירותים ניידים מציע לנו פתרון שירותים לכל מתחם...
שוקולד זה שמחה-המתנה המושלמת לכל אירוע!
כולם מעריצים מתנות שוקולד בהתאמה אישית! יש המעדיפים לסיים את...
עזבונות ירושות וצוואות בהיבט המשפטי
בניהול עזבונות וירושות, החשיבות של צוואה כתובה ומנוסחת כהלכה לא...
שיעורי גלישה תל אביב
גלישה היא ספורט שאפשר לאמץ כפעילות קבועה כדי לשמור על...
מחפשים מכונית אבל אין לכם כוח להתרוצץ? יש פתרון
כל מי שבחר לקנות מכונית בשלב כזה או אחר בחייו,...
חלוקת ירושה לאחר פטירת אדם אהוב- ממה מתחילים?
פטירתו של אדם אהוב, במיוחד אם זה אחד ההורים, היא...