Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מחשבים מסלול מחדש: רחוב הרצל המחודש בלוד שוב בתנועה

מחשבים מסלול מחדש: רחוב הרצל המחודש בלוד שוב בתנועה
עיריית לוד

רחוב הרצל בלוד סלול ופתוח לתנועה * מתיחת הפנים לרחוב בשלבי סיום * ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "רחוב הרצל סלול, צבוע ופתוח לבטיחות הנהגים ולרווחת התושבים. עד פתיחת שנת הלימודים בע"ה יישתלו העצים ויושלם ריהוט הרחוב, מה שיחזיר להרצל את ימיו כרחוב הומה אדם ועשיר במסחר"

רחוב הרצל המחודש בלוד שוב בתנועה
עיריית לוד

משודרג ובטיחותי: לאחר עבודות מאסיביות לשיפור התשתיות ופיתוח רחוב הרצל בלוד, הסתיימו בסוף השבוע שעבר עבודות הריבוד והסלילה והוא נפתח לתנועת רכבים לכל אורכו.

במהלך העבודות כזכור, נתגלו עיכובים בלתי צפויים, שהאריכו את תקופת העבודות. החברה הכלכלית שהובילה את הפרויקט, החלה בחודש יולי 2017 בביצוע עבודות הכוללות בשלב הראשון ביטול קו מים מהתקופה המנדטורית והנחת תשתיות חדשות של מים, ביוב וניקוז כולל חיבורי מים ובתים למגרשים לאורך הרחוב, פירוק רשת חברת חשמל והטמנתה בתת הקרקע, וכן תשתיות תקשורת ותאורה.

העבודה התבצעה בשלביות בשישה מקטעים לאורך רחוב הרצל והרחובות הסמוכים לו. בחמשת המקטעים הראשונים התבצעו העבודות תוך עמידה בלוח הזמנים שנקבע, אולם במקטע האחרון, בין רחוב גולומב לכיכר הפלמ"ח, נעצרו העבודות בחורף האחרון , בין היתר בשל הגשמים העזים שהרוו את הקרקע.

בחברה הכלכלית ציינו כי "במסגרת המדיניות העירונית לפיתוח מרכז העיר, בוצע חידוש כלל התשתיות הקיימות ברחוב הרצל, רחוב עירוני ראשי המחבר בין מרכז העיר והעיר העתיקה לאזור התעסוקה הצפוני. הפרויקט אשר מהווה חלק מתכניות הפיתוח של העיר, היה מורכב מאתגרים רבים. במהלך העבודות אותרו קווי ניקוז מתקופת המנדט, היה עיכוב מצד הגורמים המתכננים מטעם נתיבי איילון (כפרויקט מטרופוליני הוא מתוכנן ע"י חברה ממשלתית) ואף התגלתה בעיה בקרקע הקיימת ברחוב, שחייבה את החלפתה בהיקפים משמעותיים, מה שהאריך את תקופת העבודות".

רחוב הרצל המחודש בלוד שוב בתנועה
עיריית לוד

ואכן, כל הבעיות נפתרו וההשקעה האדירה בתשתיות תוכיח עצמה לאורך שנים ארוכות. "אנו מתנצלים בפני התושבים על אי הנוחות שנגרמה, אך מאמינים כי תושבי הרחוב, הסוחרים והנהגים ייהנו מהתוצאה", נמסר מעיריית לוד ומכלכלית לוד.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, אשר הנחה להאיץ את העבודות, סייר ברחוב ועמד מקרוב אחר העבודות הקדחתניות לסיום עבודות ריבוד וסלילה איכותית לקראת פתיחתו לתנועת רכבים. "רחוב הרצל סלול וצבוע, לשירותכם. עד פתיחת שנת הלימודים בע"ה יישתלו העצים ויורכב ריהוט הרחוב, מה שיחזיר להרצל את ימיו כרחוב הומה אדם ועשיר במסחר, וזו הסיבה אגב לצמצום החניות לטובת הולכי הרגל כנהוג ברחובות ראשיים בעולם" אמר רביבו, "שמחתי לראות לאורך הרחוב שגם בעלי העסקים החלו לשדרג את חזיתות החנויות. אני משוכנע שעם סיום כל עבודות הפיתוח הנופי, גינון, עצים וריהוט רחוב, יזכה רחוב הרצל למתיחת פנים שתחזיר לו את קסמו המיוחד כציר מרכזי ומסחרי, לבטיחות הנהגים ולרווחת התושבים".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...
טיפים לבחירת מתקין מזגנים מקצועי
בתור תושבי המדינה החמה שלנו, סביר להניח כי לפחות פעם...
הכול על הובלות באזור המרכז
בשעה טובה מצאתם את הדירה שתמיד חלמתם עליה באזור המרכז?...