Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה חשוב לבחור תוכנית גמילה מותאמת באופן אישי?

למה חשוב לבחור תוכנית גמילה מותאמת באופן אישי?
קרדיט Canva

תכנית גמילה יעילה הנבחרת באופן נכון המותאם למכורים לסמים תשיג את התוצאות הרצויות ותחזיר את המכור לחיים מלאים לאחר שיסיימו בהצלחה טיפול בהתמכרויות. אלכוהוליזם והתמכרות לסמים הן הפרעות התנהגותיות ונפשיות המתבטאות הן במישור הפיזי והן במישור הפסיכו-רגשי. התלות הקיימת, ככלל, נוצרת כתוצאה מפערים שונים שנוצרו במהלך היווצרות האישיות. זו יכולה להיות חוויה שלילית הן בבית הספר והן במשפחה, אשר שימשה מאוחר יותר כדפוס התנהגות. חשוב שקרובים יבינו בבירור את ההבדל בין המושגים "הפוגה" ו"החלמה". התמכרות לסמים כמחלה אינה מייצגת אפשרות של החלמה מלאה – המשמעות היא שלא משנה כמה זמן תימשך ההפסקה בנטילת הסמים,  מקרה חדש של שימוש מוביל להתמוטטות ולהחרפת התלות.

מה היא הישנות, ואיך למנוע אותה?

הישנות אצל אדם אשר עבר גמילה מתרופות פסיכואקטיביות ממכרות היא הימנעות מודעת משימוש בסמים ושימוש בשיטות שליטה עצמית המאפשרות מניעת התמוטטות במצבי טריגר התורמים לחידוש השימוש בסמים. לכן, עיקר השיקום מוקדש להיבטים חברתיים. רוב חייו של מכור לסמים לשעבר מתרחשים לא בין כותלי מרכז השיקום, אלא בחברה בין אנשים אחרים. היכולת לשלוט בעצמו ולא להיכנע לפיתויים שההתמכרות מבטיחה, ובמקרה של נסיגה לפנות לעזרה בזמן – אלו הם ההיבטים המרכזיים של מודל ההתנהגות שמוטמע בחולים בתהליך שיקום .

מה היא מטרת השיקום וגמילה מסמים?

מטרת תהליך הגמילה היא לסייע למכור במאבק בכמיהתו לסמים, בבניית קשרים עם משפחה ואנשים אחרים ורכישת מיומנויות לחיים עצמאיים. מאפיין חשוב הוא הרצון של המכור להחלמה, רכישת מיומנויות להימנע ממצבי לחץ ולא להיעזר בסמים נרקוטיים כדי לפתור אותם. תכנית גמילה מקוקאין למכורים לסמים הינה מכלול שלם של צעדים הכוללים מומחים מתחומים שונים, שמטרתם לשפר את רווחתו של המטופל, את בריאותו הכללית, לפתח כישורי התנהגות מפוכחים ולבסס מערכת תמיכה שיקומית בסיום הגמילה.

טיפול מקיף במכור לסמים, שנועד להשיג הפוגה ארוכת טווח – בתרחיש אידיאלי, עד הימנעות מסמים לכל החיים – מורכב מחמש נקודות עיקריות:

אבחון פיזיולוגי של מצב הגוף. זה מורכב מבדיקת דם מורחבת, בדיקות איברים ומערכות חיוניות. זהו תנאי הכרחי על מנת להעריך את הנזק שכבר נגרם כתוצאה מהתמכרות לגופו של המטופל ולוודא שלא יחמיר בתהליך קבלת העזרה.

פסיכודיאגנוסטיקה מכוונת להבהרת תכונות אישיות, זיהוי הפרעות נפשיות קשות שעלולות להתלוות לשימוש בחומרים פסיכואקטיביים.

כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לחלק החשוב ביותר בתהליך הגמילה – ניקוי רעלים מהגוף. זה עוזר להסיר מגוף המטופל את כל החומרים הרעילים המשפיעים לרעה על מהלך התהליכים הפיזיולוגיים. בתהליך סירוב לצריכת הסמים המטופל עלול לחוות תסמינים קשים, אשר עדיף שיחווה תחת השגחה של אנשי מקצוע במרכז גמילה ניקה ישראל, שיכולים להקל על סבלו בעת הצורך.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...
כל מה שרציתם לדעת על מטבח עם אי
הזמנת מטבח חדש זה עניין מרגש מאוד. יחד עם זאת,...
בקרת כניסה בשימוש פרטי
קרוסלת כניסה- לשם מה אני זקוק לזה? שואלים לא מעט...
שדרוג הפעילות העסקית עם הסעות עובדים ברמלה – שיפור הפרודוקטיביות ורווחת העובדים
נושא אפשרויות ההגעה לעבודה של בעלי עסקים רבים ברמלה, מהווה...
היום אתם יכולים למצוא מיטה אשר תתאים בדיוק לצרכים שלכם
כאשר אנחנו בוחרים רהיטים לבית אנחנו רוצים להבטיח כמה דברים....
ליטוש קירות ומרצפות- כל מה שרציתם לדעת
ליטוש קירות וכן ליטוש מרצפות מהווים את הדרך הטובה והיעילה...
אביזרים איכותיים לכלב
גידול כלבים זו משימה לא פשוטה, ועל כך יכול להעיד...
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
חשבו על המורשת שלכם לעתיד
לכל משפחה יש את העניינים הפרטיים שלה שמחייבים התייחסות מקצועית...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...