Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לומדים למחזר אריזות: גשם של פעילויות הסברה כתומות בלוד

לומדים למחזר אריזות: גשם של פעילויות הסברה כתומות בלוד
עיריית לוד

לפני מספר חודשים נפרסו בעיר לוד הפחים הכתומים. מאז ועד היום השקיעה עיריית לוד בשיתוף תאגיד תמיר משאבים רבים על מנת לקדם את ההסברה לנושא. במהלך החודש הקרוב יתקיימו בכלל גני הילדים בעיר הצגות וסדנאות יצירה שילמדו את הטף להפריד אריזות (הפעילויות יתקיימו בשפה העברית והערבית).

לומדים למחזר אריזות בלוד
עיריית לוד

בנוסף יעברו ילדי בית הספר היסודי סדנאות חווייתיות שילמדו אותם אילו פחי מחזור קיימים בעיר ומה יש להשליך לכל אחד מהם. גם תלמידי החטיבות והתיכונים יפתרו משימות וחידות בחדר בריחה נייד שבאמצעותו ילמדו את חשיבות הנושא באופן חוויתי ומותאם.

במקביל תערך פעילות הסברה משמעותית נוספת בבתי התושבים ברחבי העיר שבמסגרתה יגיעו נציגי הסברה לכ- 7,000 משקי בית, יסבירו בקצרה על חשיבות הפרדת האריזות ויעניקו לכל משק בית שי – סל רב פעמי ועלון הסברה. כל שאר משקי הבית בעיר יקבלו את השי בפתח ביתם (על ידית הדלת).

הפעילויות המתקיימות בעיר לוד הנן חלק ממהלך פרסום והסברה ארצי שבמהלכו נפגוש שוב את דדי החתול בפרסומת חדשה בטלוויזיה בה הוא מפתיע את משפחת גוטמן בביתה ובודק האם הם מפרידים אריזות כהלכה. נוכל לשמוע את דדי החתול גם בפרסומת חדשה ברדיו.

הפרדה במקור למה זה חשוב?

הפח הכתום המשרת כ-3.5 מיליון משקי בית ברחבי הארץ נותן אפשרות להפריד אריזות באופן נוח ופשוט ומאפשר לכל תושב להצטרף למהפכת המחזור המתהווה ותופסת תאוצה ב- 83 רשויות ברחבי הארץ. ההפרדה במקור בבית התושב מהווה נדבך משמעותי בתהליך מיון הפסולת והפיכתו למוצר חדש. עצם ההפרדה מאפשרת למיין את האריזות לסוגיהן השונים באופן כזה שמקצר את תהליך הפיכת האריזות למוצרים חדשים. ככל שיגבר שיתוף הפעולה מצד הציבור כך יהפוך תהליך המחזור לפחות מזהם ויותר יעיל וכלכלי. מטרת המהלך הוא להקטין את כמות הפסולת המוטמנת באדמה

ממנכ"ל תאגיד תמיר רני איידלר נמסר: "אני מברך את תושבי העיר לוד על הצטרפותם למהפכת מחזור האריזות. כולי תקווה כי ככל שיחלוף הזמן  יצטרפו עוד ועוד תושבים בעיר למהפכה מתוך הבנת חשיבות נושא מחזור הפסולת ובעיקר מתוך הרצון לקחת אחריות ולשמור יחד על הכדור שלנו."

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "העיר לוד גאה להיות חלק ממהפכת המחזור ולקחת חלק בהגנה על הסביבה. אני בטוח שהשיפור בשמירה על הניקיון, הגברת המחזור והרחבת המודעות הסביבתית יגדלו באופן משמעותי גם בעתיד, בזכות המשך שיתוף פעולה של העירייה, התושבים ובעלי העסקים, כדי שלוד תהיה נקייה וירוקה יותר. פריסת מאות רבות של מתקנים כתומים למחזור אריזות היא חלק חשוב בתהליך זה, לצד פעילויות ההסברה המקיפות והחשובות".

לומדים למחזר אריזות בלוד
עיריית לוד
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...