Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לוד 2025: מרימים מצפן ומקדמים מנועי צמיחה

לוד 2025: מרימים מצפן ומקדמים מנועי צמיחה
עיריית לוד

לוד נמצאת בעיצומה של טרנספורמציה ושינוי יסודי, שלא ראתה מאז הקמת המדינה. לקראת הצמיחה העירונית הצפויה, התכנסו כל מנהלי העירייה לסדנת עבודה שמטרתה, הצבת יעדים ארגוניים ובחינת כוחות מקדמי ובולמי צמיחה, ומתן תיעדוף לקידום נושאים כגון – תכנון ממצה פוטנציאל בתחום מסחר, תעסוקה ומגורים, תכנון סביבתי ופיתוח שטחים ציבוריים, הגדלת הכנסות עצמיות וממשלה, חיזוק תשתיות כלכליות ומשיכת עסקים לעיר, פיתוח והכשרת הון אנושי וקליטת גורמי מקצוע חדשים, העלאת איכות השירות לתושב וחיזוק הקהילה, השייכות והזיקה לעיר, ומשיכת אוכלוסייה חדשה ויציבה לעיר.

מרימים מצפן ומקדמים מנועי צמיחה
עיריית לוד

את סדנת העבודה שהוביל מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס בסיועו של עוזר המנכ"ל אסף מדר, העבירו יועצי חברת "כוורת" המתמחים בתחומי אסטרטגיה וצמיחה רשותית רב-מערכתית ובקידום תוכניות עבודה התואמות את יעדי העיר לשנים הקרובות, בתכנון ובראייה ארוכי טווח.

במשך יום שלום, עבדו מנהלי העירייה על הצבת יעדים וייצור מפות אסטרטגיות להשגת יעדי הצמיחה, תוך עבודה בצוותים וקידום תהליכים ארגוניים, ממשקים ונורמות של שיתופי פעולה בין האגפים השונים.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, ציין בפתיחת הסדנה את השינויים הגדולים שיתרחשו בלוד בעשור הקרוב: "שנת 2019 הינה המשמעותית ביותר בהובלת תכניות ופרויקטי ענק בלוד. האתגר החשוב ביותר בשנים הקרובות הוא הובלת אחד מהסכמי הגג הממשלתיים הגדולים בישראל, בהיקף של כ-7 מיליארד ₪. הסכם הגג, יחד עם כל המהלכים שמקדמת העיר, יביא להכפלת אוכלוסייתה של לוד בתוך פחות מעשור, יכפיל את שטחה של העיר ויוסיף עוד כ-17 אלף יחידות דיור, ועלינו כרשות מקומית להיערך לכך, ובכל התחומים: פיתוח ובינוי, חינוך, רווחה, תחבורה, ביטחון אישי, תיירות, תרבות, תשתיות, סביבה, מרחב ציבורי, עירוניות חכמה ועוד. פרויקטים אלה יצעידו את העיר קדימה וישפרו את איכות החיים של התושבים".

ראש העיר ציין כי המבנה הארגוני החדש אשר יוצג בישיבת מועצת העיר בשבוע הבא, מבטא את השינויים הארגוניים, תוספת אגפים וכוח אדם מקצועי במטרה לעמוד באתגרי הצמיחה. "מהלכים משמעותיים אלה והיערכות העירייה, מהווים פתרונות לאתגרים השונים. אתגר נוסף הוא שיפור תדמיתה של העיר. לכן, לצד המהלכים האופרטיביים בשטח, נעשה גם תהליך אסטרטגי של מיתוג מחדש וטיפול תדמיתי ללוד. תהליך זה, שכבר יוצא לדרך בימים אלה, בא לחזק את גאוות התושבים בעיר, לגרום להגעה של אוכלוסייה חזקה ועסקים חדשים ולהביא לשינוי תפיסתי לגבי העיר לוד בקרב קהלי היעד הרלוונטיים. התכניות שאושרו ותוקצבו, לצד מהלכים נוספים, יהפכו את העיר לאחד היעדים המועדפים עבור משפחות צעירות וארגונים גדולים".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...