Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לוד חוגגת 70

לוד חוגגת 70

פעם ב-70 שנה: בכותרת זו חגגה לוד 70 שנות עצמאות למדינה ולשחרור העיר, בשני אירועים נפרדים שהתחברו זה לזה. הראשון – מפגש ייחודי ומרגש לוותיקי העיר, אנשים שהגיעו ללוד בשנותיה הראשונות לאחר שחרורה, עמלו על בנייתה והפכו לחלק בלתי נפרד מההווי של העיר ומפסיפס התרבויות הנפלא שלה, והשני במופע מרהיב עם יהורם גאון.

מפגש הוותיקים התקיים בחצר ישיבת אלישיב, לשעבר ביה"ס היסודי שלום עליכם. מאות מוותיקי העיר, בהם כאלה שנותרו לגור בלוד וכאלה שעזבו את העיר עם השנים. במפגש יכלו הוותיקים לפגוש חברים שעם חלקם לא התראו שנים רבות, להצטרף לתמונת מחזור מיוחדת.

את האירוע הפיקה עיריית לוד בשיתוף רשת המתנ"סים, בניצוחה של אורית עופר, מנהלת תחום תרבות בלוד. על איסוף החומרים לקראת הערב המיוחד, וכן איסוף "מודיעין" ויצירת קשר עם וותיקים שעזבו את העיר, עמלו וטרחו במשך חודשים ארוכים, תושבים וחברים נפלאים, בראשם שמיל טנא ורעייתו נעמי, יחד עם חברים בצוות ההיגוי בהם: בני שפר, מזל פימה, מרתה לדני, הניה ולד, טוטו, רחל פנחסוב, הרמינה מיידנק, שולה מיידנק, דורית,  עליזה המנגנת, השחקן איציק אבל, וממלא מקום ראש העיר אלי סער.

שניים אחרים ובולטים שנרתמו למשימה באהבה רבה, הם מנחם פרי – מוותיקי שדרני הרדיו בישראל, ומוטי רוזנבלום – מנכ"ל מועצת העיתונות בישראל, שניהם מוותיקי תושביה הראשונים של העיר לוד.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, הודה לכל השותפים בהפקת האירוע, וציין כי הוא שמח ומתרגש מאוד לפגוש את ראשוני תושביה של העיר. "אפשר להתנתק מלוד אבל אי אפשר לנתק את לוד מכם" אמר ראש העיר והעלה הצעה מקורית לבנות בית אבות חדיש ומודרני לטובת וותיקים שמעוניינים לחזור לגור בלוד. "תהיו שגרירים טובים של העיר, ספרו לנכדים ולנינים שלכם על העיר לוד המתחדשת ושלחו אותם לכאן, נשמח לראותכם כפי שכתוב על סמלה של העיר 'ושבו בנים לגבולם'.

בסיום המפגש הוזמנו הוותיקים ליהנות ממופע אור-קולי מרהיב ומהופעה של יהורם גאון, בגן גנדי ('הגינה הגדולה' לשעבר) שבין הרחובות הרצל וכצנלסון, יחד עם אלפים מתושבי העיר.

את שני האירועים הנחה מנחם פרי הלודאי, במקצועיות רבה. כמו כן הוצגה תערוכת צילומים מימיה הראשונים של העיר, של הצלם המיתולוגי מיכאל אלמגור – מרצ'לו.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...
טיפים לבחירת מתקין מזגנים מקצועי
בתור תושבי המדינה החמה שלנו, סביר להניח כי לפחות פעם...