Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"לוד היא הבית שלנו, האינטרס לשמור על חזותה ויופייה, משותף לכולנו"…

"לוד היא הבית שלנו, האינטרס לשמור על חזותה ויופייה, משותף לכולנו"…
עיריית לוד

כך אומר יאיר גולדמן, מנהל אגף התפעול בעיריית לוד ■ זה לא קורה לבד: מאחורי הטיפוח האינטנסיבי של העיר לוד כולה, עומד לו אגף המתפעל 18 מחלקות בו זמנית – הדואגות לאיכות החיים של כל תושב בעיר ■ ניקיון, כבישים סלולים, מדשאות וגני-משחקים עם הצללות, ומה לא * 180 איש עובדים סביב השעון בכל ימות השנה ובכל מזג אוויר – ודואגים שתושבי לוד יהיו מרוצים מהווי חייהם בשלווה ■ רגע לפני שתגידו להם 'תודה' על המענה, המסירות והדאגה – קבלו הצצה ל'אגף התפעול' של העירייה.  

 

לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד
לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד

האופי שמאחורי היופי: בכל בוקר מתעוררים 90 עובדי אגף התפעול של עיריית לוד ו-90 עובדי קבלן נוספים, לעוד יום חדש ומאתגר בעבודתם. אם לא שמעתם עליהם – הנה הזמן להכיר: האגף, שמונה 18 מחלקות שונות, אחראי על איכות החיים שלכם – והוא מאגד את כל נושא השירות לתושבי לוד בנושאי המרחב הציבורי, כגון: ניקיון, תברואה, איכות הסביבה, וטרינריה, אחזקת תשתיות, כבישים, חשמל, ניקוז וכן אחזקה שוטפת למוסדות החינוך ועוד.

הנה 2 דוגמאות מהעת האחרונה: במשך ימות הקיץ עבדו עובדי האגף במרץ רב על שיפוץ מוסדות החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים, עבור אלפי התלמידים תושבי העיר. כמו-כן, בשבוע האחרון צבעו עובדי מחלקת הכבישים, את המדרכות בכל רחבי העיר, פרויקט אגב, שהיה אמור להימשך כחודש וחצי.

לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד
לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד

מי שעומד בראש האגף ב-3.5 שנים האחרונות הוא יאיר גולדמן, בן 40, נשוי ואב ל-6 המתגורר בלוד. "אם ניתן לסכם את עבודתנו, האגף מהווה את הכתובת המרכזית בשמירה על איכות חיי התושבים ואף נותן בין היתר שירות אישי לתושבים ולאגפי העירייה", הוא אומר.

כובשים כל פסגת מטרה – בהצלחה: בכל שנה, הנהלת האגף מציבה לעצמה יעדים ואתגרים, ועומדת בהם בהצלחה רבה. החל מעליית רמת השירות האישי לכל תושב בלוד, עליה משמעותית ברמת הניקיון לרווחת התושבים, קידום פרויקט החלפת מכולות האשפה ב'מוטמנים' ובפח "צמוד קרקע" שמצליח מעל למשוער, וכן – הקמת מיזם 'שומרי הסביבה', בו האגף בוחר תושבים אשר ייקחו אחריות על המרחב הציבורי/סביבתי בשכונותיהם בשת"פ מלא.

לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד
לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד

גולדמן חושף ומספר כי: "בנוסף למיזם הנ"ל, נקים בקרוב וועדים לשכונות, בהן יהיו כמה מתושבי השכונה בצוות חשיבה על איכות הסביבה בשכונה, בכך ניצור מיזמים ופרויקטים בתחום איכות הסביבה בשיתוף התושבים". פרויקט מבורך נוסף של עובדי ה'תפעול' הוא – 'שתילת עצים' ברחבי העיר, כדי שיוסיף לאווירה והצללה טבעית. רק שתדעו: אזרח המעוניין לפנות ישירות לאגף, עושה זאת באמצעות חיוג למוקד 106 העירוני.

עשיה שקטה – תוצאות רבות: חלק מהצלחתם והישגיהם הבולטים של עובדי האגף, הם: ריבוד מספר רב של כבישי העיר לוד (באורך של כ-30 ק"מ כבישים), כניסה של קבלן חדש ואיכותי לפינוי אשפה בעיר, החלפת כלי ה'אצירה', פריסת מיכלי מיחזור (קרטון, פלסטיק, נייר), תוספות ופיתוח של כ-106 דונם גינון והוספת תאורה ברחובות ועוד. ואם ניתן לסכם, פרויקט הדגל שלהם הוא – הכנסת רכב פינוי אשפה רובוטי – כן כן, הראשון בישראל.

האגף שמאחד את כל האגפים: אגף התפעול עמל כל השנה על תפעול ואחזקה שוטפת של כל פעילויות אגפי העירייה. מה למשל? סיוע לאירועי תרבות, שיתוף בתכנון עם אגף ההנדסה בנושאי גינון, תשתיות ואיכות הסביבה ועוד. מנהל האגף דואג לציין כי "האגף מעניק שירות לאגפים נוספים הפועלים מול התושבים. לדוגמא: עם אגף החינוך – עובדי התפעול בקשר שוטף עמו, גם בנושאי הביטחון ואכיפה, ובדגש על מפגעי איכות הסביבה".

הדחיפה והרצון להצלחה – מלמעלה: מאחורי הצלחתו המסחררת של האגף, עומד ראש עיר שדוחף, דואג ומבקש לא לתת הנחות. "אני יכול לומר בפה מלא כי ראש העיר עו"ד יאיר רביבו מעורב בפרטים הכי קטנים של תפקוד האגף", אומר גולדמן. " חזות העיר ושיפור פני המרחב הציבורי חשובים לו מאוד, בראש סדרי העדיפויות. הוא עוקב מקרוב אחר הפרויקטים שלנו, וכל שנה מקצה תקציבים נוספים לשיפור המרחב הציבורי ברחבי העיר לוד", הוא מוסיף.

נותנים את הנשמה – תחזירו אהבה: כמו בכל עיר נורמטיבית, גם בלוד, תושב חייב לדעת כי עובדי אגף התפעול בעירייה נותנים את המענה הטוב והמהיר ביותר בכל תחום ובכל שעות היממה. בשביל כך, ישנם מנהלים ועובדים מסורים, שמתפקדים סביב השעון ובכל מזג אוויר. "חשוב לי לתת זרקור מיוחד לכך, שחשוב לכל האגף – שהתושבים ייקחו אתנו אחריות משותפת על הניקיון של העיר. המרחב העירוני הוא הבית של כולנו, ולכן רצוי שנשמור עליו. בנוסף, נשמח לקבל יוזמות וחשיבה משותפת עם הציבור, כדי שנוכל להשתפר כל הזמן", קורא גולדמן לתושבי לוד.

לוד היא הבית שלנו
עיריית לוד

לסיום מבקש גולדמן להודות לראש העיר, לחברי המועצה האחראים על אגף התפעול, לאריה לוי ולפידה שחאדה סאלחה, וכן למנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, ומדגיש "וכמובן לאחל לתושבי לוד בשמי ובשם האגף כולו, על כל מחלקותיו – שנה טובה ירוקה ופורחת".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...