Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לוד בחמישייה הפותחת בישראל!

לוד בחמישייה הפותחת בישראל!
דירוג הערים היציבות כפי שפורסם בYNET

ידיעות אחרונות: "הפתעה בדירוג היציבות הפיננסית של הערים בישראל: לוד זינקה למקום החמישי" ■ ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: עד לפני עשור היינו 5 מהסוף והנה הפכנו את הקערה וטיפסנו לצמרת הגבוהה, מה שמעיד על ניהול מקצועי, יעיל ואחראי של הקופה הציבורית".

 מקום 5 מכל ערי ישראל ביציבות פיננסית ללוד
דירוג הערים היציבות כפי שפורסם בYNET

עיריית לוד מציגה: מנהל תקין ויציבות כלכלית. לוד בולטת במקום החמישי למרות שהיא מאופיינת בדירוג סוציואקונומי נמוך יחסית של 3. בעיר מתגוררים כ-81 אלף תושבים, בכך מדורגת לוד במקום גבוה יותר מעיריות גדולות ועשירות ממנה עם תושבים בחתך סוציו־אקונומי גבוה ולמעה אף כפול מזה של לוד, כמו ראשון לציון, רמת גן, כפר סבא, מודיעין, פתח תקווה, רחובות, קרית אונו, ואפילו תל-אביב וחיפה. מקדימות את לוד בדירוג רק 4 ערים מבוססות ובעלות דירוג סוציו-אקונומי גבוה, בהן הרצליה, רמת השרון, חולון ונס ציונה. לשם השוואה, ערים בדירוג סוציו-אקונומי הדומה לזה של לוד, נמצאות בתחתית הדירוג, בהן ירושלים (מקום 29), עכו (מקום 33), רמלה (37), קרית גת (39), וטבריה (40).

נתון זה מתפרסם לאחר שלוד רשמה בשנים האחרונות הישג חסר תקדים מבין הרשויות המקומיות בישראל, כאשר זכתה שלוש שנים ברציפות בפרס שר הפנים לניהול כספי תקין (לשנים 2013 – 2017). כך יוצא שמאז 2013 למעשה, זוכה עיריית לוד בפרס היוקרתי מדי שנה, המוענק למספר מצומצם של רשויות מקומיות שנמצאו ראויות לו, בהתאם לנתונים כספיים ומנהליים שנקבעו על ידי משרד הפנים, המתייחסים לפרמטרים שעיקרם: עמידה בנהלים לגבי ניהול התקציב, גירעון הרשות ביחס להכנסותיה ואחוז גביית הארנונה בהתאם לתקציב. לצד הניהול הכספי נבדקים בקפדנות גם מדדי שירות ומדדים ארגוניים המבטאים את נתוני הביצוע השנתיים והמצטברים של עיריית לוד, אשר הצליחה בשנים אלו להגיע לאיזון תקציבי ואף לסיים בעודף.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: כבוד!!! מקום 5 מכל ערי ישראל ביציבות פיננסית. עד לפני עשור היינו 5 מהסוף והנה הפכנו את הקערה וטיפסנו לצמרת הגבוהה, שמעידה על ניהול אחראי וחכם של משק הכספים. גם משקיעים בכם מיליונים רבים, וגם יודעים לא להיכנס לגירעונות, יודעים לגבות חובות מכולם ולא חייבים כספים לספקים", אמר רביבו, "ברכותי לאנשי העירייה ומנהליה על ההישג המדהים ולנבחרי הציבור שמנווטים את הספינה באחריות ראויה לציון. דירוגה של לוד בחמישייה הפותחת של הערים היציבות בישראל ופרסי הניהול הכספי התקין מהווים בשורה חשובה לעיר ואות כבוד לעיריית לוד שעשתה מהפך, מעירייה על סף פשיטת רגל בעבר לעירייה איתנה ובעלת יציבות פיננסית, בזכות עבודה משותפת של הנהלת העירייה ועובדיה השותפים לניהול מקצועי, תקין, יעיל ואחראי של הקופה הציבורית".

 מקום 5 מכל ערי ישראל ביציבות פיננסית ללוד
עיריית לוד

מה שתורם ומחזק את יציבותה הכלכלית של לוד, הוא ללא ספק ההישג האדיר מנתב"ג, בעקבות החלטת המדינה להעביר הכנסות ארנונה מנתב"ג לרשויות המקומיות הגובלות בו, בראשן לעיר לוד אשר תקבל מדי שנה כ-23 מיליוני שקלים. את המאבק הוביל ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, אשר עמד בראש פורום הראשויות עוטפות נתב"ג. התשלום הראשון לשנת 2018 כבר התקבל.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "עכשיו זה לא על הנייר, הכסף הועבר ונכנס לקופת העירייה. לאחר מאבק עיקש שהובלתי, קיבלנו את התשלום הראשון בסך 23 מיליון ₪ מהכנסות שדה התעופה, פיצוי על אי תשלום ארנונה. זהו רגע היסטורי בתולדותיה של העיר. החל מהשנה (2018) ובכל שנה נקבל בע"ה סכום דומה. המשמעות: מאות מיליונים בשנים הקרובות!! בכך הצלנו לתקן עוול של 70 שנה, מדובר במאבק שהחל למעשה לפני שנים רבות, אולם מעולם לא הגיע לידי פתרון, עד אשר נכנסתי לעובי הקורה בנחישות, בעיקשות וללא פשרות.

"אתם, תושבים יקרים, תיהנו מעוד חינוך, תרבות, חזות פני העיר ובקיצור שיפור נוסף באיכות החיים של כולנו. ההישג הזה לא היה מגיע לולא ההערכה יוצאת הדופן שאנו זוכים לה, כהנהגה צעירה, רצינית, המייעדת את הכספים נטו לציבור.

"כספים אלו יסייעו לנו להמשיך במהפכה בה התחלנו, לשפר את סל השירותים, לשדרג תשתיות, לשפר ולייעל את השירות. אם נוסיף לכך את הסכם הגג הענק שחתמנו עם ממשלת ישראל במסגרתו תזכה לוד להשקעות ממשלתיות ועירוניות בהיקפים שטרם נראו, הרי שאנחנו נמצאים רגע לפני הזינוק הכי משמעותי של העיר ולכן אנחנו קוראים ליזמים, לעסקים ולמשפחות צעירות להצטרף אלינו להצלחה, בלב אזור הביקוש של ישראל".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
תעשייה ואיכות הסביבה- זה יכול ללכת ביחד
תעשייה היא המנוע של העולם והבסיס לחיינו המודרניים. אי אפשר...
לקבל את כל השירותים בענייני משפחה תחת קורת גג אחת
"משפחה היא לא פיקניק" הוא משפט מוכר שנאמר לכל מי...
הדרך לשיקום כלכלי
במסגרת משרדי "משרד עורכי דין אתי חסן", אני מייצגת חייבים...
מה החשיבות של אריזות ממותגות בעת משלוח הסחורה?
לקוחות מראים נאמנות רבה יותר למותגים המתיישרים עם המטרות וההשקפות...
 כמה עולה להשכיר שירותים לאירוע?
שימוש נכון בשירותים ניידים מציע לנו פתרון שירותים לכל מתחם...
שוקולד זה שמחה-המתנה המושלמת לכל אירוע!
כולם מעריצים מתנות שוקולד בהתאמה אישית! יש המעדיפים לסיים את...
עזבונות ירושות וצוואות בהיבט המשפטי
בניהול עזבונות וירושות, החשיבות של צוואה כתובה ומנוסחת כהלכה לא...
שיעורי גלישה תל אביב
גלישה היא ספורט שאפשר לאמץ כפעילות קבועה כדי לשמור על...
מחפשים מכונית אבל אין לכם כוח להתרוצץ? יש פתרון
כל מי שבחר לקנות מכונית בשלב כזה או אחר בחייו,...
חלוקת ירושה לאחר פטירת אדם אהוב- ממה מתחילים?
פטירתו של אדם אהוב, במיוחד אם זה אחד ההורים, היא...