Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כל מה שחשוב לדעת על ניתוח אף

כל מה שחשוב לדעת על ניתוח אף
credit canva

ניתוח אף הוא הליך כירורגי המשמש לשיפור מראה האף וגם למטרות רפואיות. ניתן לעשות זאת בדרכים רבות וניתן לעשות זאת בחלקים שונים של האף, כאשר רק בשנים האחרונות יותר מ-10 מיליון אנשים עברו ניתוח אף ברחבי העולם.

ניתוח אף הוא הליך כירורגי לעיצוב האף מחדש, אבל הליך זה נעשה בדרך כלל גם כדי לשפר את הנשימה או תפקוד האף ומערכת הנשימה של המטופלים. הסוגים הנפוצים ביותר של ניתוח אף הם: 1) הקטנת אף. 2) הקטנת גודל האף על ידי הסרת עור ועצם מקצה האף או מצדיו. 3) עיצוב מחדש של קצה האף או חלקים אחרים בו. 4) ניתוח מחיצה. 5) הקטנת או הגדלת נחיריים ועוד. בין אם מתעניינים לגבי ניתוח אף רחב או צר יותר, המידע הבא עבורכם.

האם ניתוח אף מצריך התאוששות מורכבת?

תהליך ההחלמה של ניתוח אף רחב יותר נתפס בדרך כלל כמסובך. ההחלמה מניתוח אף עשויה להימשך עד שישה חודשים ויכולה להיות כואבת מאוד. וזו הסיבה לכך שחשוב שתהיה הבנה ברורה של תהליך ההחלמה, כדי שתדעו למה לצפות.

בסופו של דבר, ניתוח אף הוא הליך כירורגי המשנה את צורת האף. ניתן לעשות זאת בשיטות שונות, כולל חיתוך ועיצוב מחדש של סחוס, מיקום מחדש של עצם או הזזת עור על מנת ליצור צורה רצויה. אלו אינם הליכים כירורגיים פשוטים, ולכן יצריכו החלמה בהתאם.

credit canva

מהן תופעות הלוואי האפשריות אחרי ניתוח אף?

תהליך ההחלמה קשה בגלל מספר גורמים, ביניהם: כאב, נפיחות, דימום, זיהום ועוד. המטופלים צריכים גם לדאוג להימנע מפציעה או טראומה בזמן ההחלמה, כדי שיוכלו להימנע מסיבוכים מיותרים או ניתוחים נוספים בהמשך הדרך.

כמו כן, אנשים מסוימים עשויים לחוות בעיות בשיניים ובחניכיים לאחר ניתוח. למשל, יובש, דימום, סדקים וכאבים באזור הפה, החניכיים והשיניים. ככלל, עצמות הפנים בד"כ כואבות במשך תקופה מסוימת עד שתהליך ההחלמה מתקדם או מסתיים.

טיפים לבחירת מרפאה לניתוחי אף

בחירת הרופא הנכון היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו בחייכם. חשוב למצוא רופא הבקיא בניתוחים קוסמטיים לפנים, בעל מוניטין טוב ורופא שיכול לתת לכם ציפיות ברורות מההליך. בתוך כך, הצעד הראשון הוא למצוא מרפאה המתמחה בניתוחי אף.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מרפאת ניתוח אף מתאימה. הגורמים האלו כוללים את העלות, המיקום והמומחיות של הרופאים, ככה שבחירת המרפאה תמיד תחייב אתכם לערוך איזשהו מחקר משל עצמכם. כפועל יוצא מכך, יהיה חשוב לברר אם יש במרפאה חדר מיון במקום למקרה שתזדקקו לטיפול רפואי במיידי לאחר הניתוח, חשוב לבדוק את סוגי ההתמחויות של הרופאים במרפאה, את סוג הצוות הרפואי במקום ועוד. לאחר בירור פרמטרים אלו, יהיה קל יותר לבחור במרפאה הנכונה.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...