Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כיצד להקטין תשלומי מס באמצעות השגה במס הכנסה

כיצד להקטין תשלומי מס באמצעות השגה במס הכנסה

על פי החוק של מערכת המס בישראל, האדם הפרטי והעסק מוכרחים להגיש לרשות המיסים דו"ח שנתי של מסמכים ונתונים שונים, על מנת שהרשות תקבע את גובה תשלומי המס שעל האדם לשלם. ישנם מקרים שבהם קובעים פקידי המס גובה תשלום מס שאינו תואם את הכנסתו של האדם. על מנת להפחית את גובה המס, קיימת אפשרות להגיש השגת שומה. כלומר, ערעור על קביעתה של מערכת המיסים. מכיוון שמדובר בתהליך ביורוקרטי מסורבל ורווי שלבים, עורך דין מיסים במרכז הוא האיש שיכול לעשות לכם סדר בדברים.

כיצד להקטין תשלומי מס באמצעות השגה במס הכנסה

מה כדאי לדעת על השגות שומה?

צריכים להגיש השגה למס ההכנסה? אלה כמה פרטים טכניים שכדאי לדעת על השגות שומה:

  • איך מבצעים אותה – השגת שומה מבצעים בעזרת הגשת בקשה בכתב. על הבקשה להיות מפורטת ומסודרת מבחינת הנימוקים והנתונים, על מנת שפקיד השומה יוכל לקבוע גובה מס מופחת, בהתאם להכנסות.
  • לאחר שמגישים את הבקשה, מתקיים דיון בוועדה העוסקת בתחום ברשות המיסים.
  • את השגות השומה ניתן להגיש רק בתקופה מוגדרת של 30 יום מיום בו ניתנה השומה לנישום. קיימת אפשרות לדחות את הבקשה, אך רק במקרים מחמירים מאוד.
  • אם קיבלתם דחייה בהשגת שומה, יכול פקיד השומה לקבוע את גובה שומת המס הרלוונטית, עם או בלי הסכמה עם הנישום. כמו כן, ניתן לערער על ההחלטה באמצעות בית משפט.

מי יכול לקבל הקלות במס?

לעתים ישנם אזרחים שנאלצים לשלם יותר למס ההכנסה על אף שמגיעות להם הקלות במס מתוקף החוק. קיימים מקרים שונים שבהם ניתן לקבל הקלות אלה. לדוגמה, אישה עובדת זכאית לחצי נקודת זיכוי בתשלומים למס ההכנסה. במקרים מסוימים גם בני הזוג זכאים להקלות במס (בשווי נקודה אחת). זה קורה כאשר אחד מבני הזוג עובד, בעוד בן הזוג השני אינו מסוגל לעבוד מפאת עיוורון או הגעה לגיל פרישה. חשוב לזכור כי זכאות זו מגיעה לבני זוג הנשואים לפי חוק, ולא לידועים בציבור. דוגמה נוספת היא בני נוער עוברים. נערים ונערות בגילאי 16 עד 18 שהחליטו לעבוד קצת בתקופת הקיץ (או כל תקופה אחרת) מבלי להסתמך על דמי הכיס של ההורים, זכאים להקלה של נקודת זיכוי אחת במס ההכנסה.

פונים לעורך דין מקצועי ומגדילים את סיכויי הערעור

אם אתם מעוניינים להפחית את המס ולערער על ההחלטה לגבי השגת שומה באמצעות בית משפט, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי. עורך דין מיסים במרכז עוסק במגוון רחב של נושאים השייכים לתחום המיסים, והוא האדם שיוכל לעזור לכם. עורך הדין ינסח את הטיעון המתאים לבית המשפט, על מנת להביא לתוצאות הרצויות.

מעבר לכך, כאשר אתם בוחרים עורך דין, חשוב שיהיה מדובר באדם מנוסה ומקצועי העוסק בעיקר בתחום המיסים. ישנם עורכי דין העוסקים בתחומים נוספים מהצד כמו תחבורה או דיני מקרקעין. אם אתם רוצים שעורך הדין ילך עם המקצועיות שלו עד הסוף, כדאי לבחור אדם שעוסק בתחום אחד. כמו כן, חשוב לאסוף המלצות מחברים על עורך דין מיומן ומקצועי שיכול להפחית לכם משמעותית את תשלומי המיסים.

אין תחליף לפגישה האישית

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עורך דין מיסים טוב היא להיפגש עמו פנים מול פנים. קבעו פגישה ראשונית במשרד עורכי הדין על מנת לעמוד על טיבו של עורך הדין שעמו אתם הולכים לעבוד עד שתזכו להפחתה המיוחלת במס. עורך דין מקצועי תמיד יקשיב לכל מה שיש לכם לומר, יבחן את המקרה לעומק, ישאל אתכם את השאלות הרלוונטיות וייגש ישר לעניין כדי להקטין את גובה המס שאתם צריכים לשלם.

 

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...