Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חוזים טובים הם בסיס לכל שותפות

חוזים טובים הם בסיס לכל שותפות
קרדיט - Canva

אינטרסים עסקיים של אנשים שרוצים להקים שותפות עסקית ביחד חייבים להיות מעוגנים בחוזה שמנוסח היטב לטובת שני הצדדים, משום שחוזה הוגן הוא הבסיס לשותפות רווחית ומוצלחת. עסקים מתפקדים-היטב הם עסקים שבהם מתנהלים ללא מתחים ולכן, כאשר אתם רוצים להקים שותפות כזאת, חשוב לערוך הסכם שותפות, שדואג לכל הצדדים במידה שווה. עוד חשוב לדעת בדיוק למי שייכות זכויות היוצרים והקניין הרוחני של העסק, משום שבמקרה של פירוק השותפות הדבר האחרון שתרצו לעשות זה להילחם בבתי המשפט על הבעלות הזו. עסק טוב ומבוסס מתחיל בחוזה הוגן ומדויק שמנוסח על ידי עורך דין מיומן ומנוסה, ולכן גם יכול להגן עליכם בהמשך, כאשר מחליטים להיפרד וללכת כל איש לדרכו. עורך דין מסחרי ארז הרכבי מנסח הסכמי שותפות עסקית כאלה כבר שנים רבות, בהבנה ובאחריות רבה לכל היבט בתהליך.

מה קורה כאשר יש מחלוקת?

בתי המשפט שלנו עמוסים בשותפים שהפכו ליריבים עסקיים והזמן שמתבזבז על כך יכול היה להיות מנוצל טוב יותר בהשקעה בעסק עצמו. אבל כאשר יש מחלוקת, כדאי לפתור אותה לפני שממשיכים הלאה. עם זאת, אין חובה להתחיל דווקא בהגשת תביעה, אלא יש גם הליכים אחרים שיכולים לעזור לפתור מחלוקת כזאת, למשל בגישור ובהסכמה – ולקבל תוצאה שתהיה הוגנת יותר בעיניכם. במקרים רבים בעלי עסקים מעדיפים הליך בוררות, שבו אפשר לקבל הכרעה מחוץ לכתלי בית המשפט. בהליך זה שומעים את טענות הצדדים ומנסים להגיע לתוצאה צודקת והוגנת יותר, מתוך הבנה שאין צורך במשפט כדי לקבל תוצאה משביעת רצון מבחינה עסקית ואישית. על מנת לנהל הליך כזה יש צורך במי שמייצג אתכם ומנוסה בהתדיינות כזאת, שתביא את הצד שלכם ותגן על הזכויות שלכם. עורך דין ארז הרכבי הוא עורך דין מנוסה בייצוג בהליכי בוררות – והוא גם מכהן בעצמו כבורר.

הקניין הרוחני שלכם בסכנה

אם אתם ממציאים שם מסחרי מעניין וקליט ואם אתם מייצרים בזכותו מוצר שהופך להיות פופולרי ומבוקש, חשוב להגן על זכויותיכם בסימן המסחרי שלכם. כאשר הוא רשום על שמכם כחוק, אף אחד לא יוכל לגזול מכם את השם הזה ולהשתמש בו לטובתו ולרווחיו, או כדי לפגוע בשמכם הטוב, על ידי הפצת מוצרים באיכות ירודה. בכל מקרה של הפרת סימן מסחר, אפשר לתבוע את מי שעושה זאת כדי להגן על עצמכם ועל פרי-עמלכם. הייצוג של עורך דין מסחרי ארז הרכבי במקרים כאלה הניב הצלחות רבות לבעלי עסקים שהגנו על זכויותיהם.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...