Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

השוואה בין בריכת בטון מול בריכת פיברגלס

השוואה בין בריכת בטון מול בריכת פיברגלס
קרדיט: ערוגת הבושם – הקמת גינות ובריכות שחיה ביתיות

ניתן לזהות שמדי שנה מאות בריכות שחיה ביתיות מתווספות לבתים שנמצאים בשלבי בנייה או לבתים שכבר קיימים. הבטון מאז ומתמיד היה חומר הבנייה המומלץ ביותר לבריכה, זאת בשל עמידותו, היכולת שלו להתאים למנעד הצרכים הספציפיים של הלקוח, כשהוא מאפשר ניצול מרבי של כל השטח הקיים. יחד עם זאת, בריכות מסוג פיברגלס הופכות להיות יותר ויותר פופולריות בשוק, זאת בעקבות עלויות התקנה נמוכות יותר וזמן הקמה קצר, בפרט שקיימת תשתית מוכנה ונגישה. באופן דומה בריכות פיברגלס מבוקשות באזורים בהם העלות של בריכת בטון נחשבת להוצאה גדולה יותר. אולם, ההתלבטות בין שתי האופציות עולה לא פעם בקרב כל מי שמעוניין במקור המים המפנק הזה בגינה שלו. כשמתלבטים איזו בריכה ביתית להקים, יש לעשות את ההשוואה בין הבטון לבין הפיברגלס, תוך בחינת הדגם, האיכות, המחירים וזמן ההתקנה. במאמר זה פרסנו את כל ההבדלים –  ולכם נותר רק לבחור.

קרדיט: ערוגת הבושם – הקמת גינות ובריכות שחיה ביתיות

השוני באיכות בין בריכת בטון לפיברגלס

איכות גבוהה היא בהחלט פרמטר משמעותי, שכן כולנו נשמח להשקיע בהקמה של בריכת השחיה, כל זמן שנצליח ליהנות מהבריכה לאורך זמן, אך מה באמת מעיד על איכות? במקרה של שתי הברכות הללו, יש איכויות לשני הסוגים, יחד עם זאת, ידוע כי העמידות של בריכת הבטון הינה גבוהה והיא תעמוד בכל אקלים קיצוני וגם התחזוקה שלה יחסית פשוטה ומצריכה בעיקר ניקוי וטיהור של המים בממוצע אחת לחודש. בזהה לכך, גם בריכות פיברגלס בנויות איתנה ומחזיקות לאורך שנים, התחזוקה שלהן קצת יותר תכופה מהבטון משום שיש צורך בהחלפת יריעות כל מספר שנים, אך עדיין הן נחשבות לאיכותיות ועמידות.

ההבדל בעיצוב

בבריכת בטון אפשר ליצוק בטון וליצור באמצעותו עיצובים רבים ומגוונים ולהוסיף לה גימור יוקרתי ומרשים עם חיפויים מקרמיקה או מפסיפס, יריעות pvc וכולי. גם בריכה מפיברגלס יכולה להגיע מעוצבת בצורות שונות ובגדלים, בהתאם לצרכים ולרצונות של הלקוח, כמו כן, ניתן לצבוע את הבריכה במנעד צבעים ולעטר אותה בפסיפס מרשים וצבעוני. החיפוי של הפיברגלס יכול להגיע עם גימור יוקרתי ומהודר כשהגוון נשמר לאורך שנים. בין הדגמים ניתן לבחור בקרקע שמצופה בחומר גלם מחוספס שמסכל החלקה. אפשר לחבר גרם מדרגות מעוצב, דלפק, תאורה שמותאמת למים, רמקולים וכולי.

השוני בהתקנה 

כשמתכננים בנייה של בריכת בטון מוטב יהיה לקחת בחשבון שהיא כרוכה בכמה וכמה פעולות מקדימות – כמו בכל מבנה קבע, גם במקרה הזה, יש להוציא היתר בנייה מהרשות המקומית או מהמועצה ולהמתין לאישור של מהנדס הרשות. כדי ליצוק את כמות הבטון הרצויה לבניית הבסיס יש להכין את כל המרחב, לחפור בור עמוק באדמה, להכין את הקרקע עבור התשתית, לתכנן את מערכת החשמל, לבנות צנרת איתנה, חדר המכונות ועוד. יש גם לקחת בחשבון שההמתנה לאישורים עשויה לקחת זמן ולאחר מכן גם תקופת ההקמה. יחד עם זאת, בכל מקרה שמעוניינים בבריכה גדולה, ההמלצה תהייה לבחור בבריכת בטון. אולם, בבתים בהם השטח אינו גדול, ורוצים לחסוך בזמן שמיועד להתקנה, ההמלצה תהייה להתקין בריכת פיברגלס שלרוב גם לא תצריך המתנה ארוכה עבור הוצאת היתר בנייה.

ההבדל במחיר 

מבחינת העלויות אין ספק שבריכת הפיברגלס נחשבת לזולה יותר, זאת מאחר שלא נדרש יהיה להשקיע בעיצוב שלה, אין צורך בזמן הקמה שאורך שבועות או חודשים מכיוון שהיא מגיעה מעוצבת ועם חומרי גלם שהם זולים בהרבה. לעומת זאת, הבטון הינו חומר גלם הרבה יותר מסיבי והקמה של מבנה מהסוג הזה תארך זמן ותדרוש אנשי מקצוע רבים.

אז במה כדאי לבחור?

בהתאם לכל הפרמטרים, השיקול של מה עדיף, מוכרח להיעשות בעיקר בהתאם לכל השיקולים האישיים של הלקוח. אם החצר גדולה והתקציב מספק, כדאי יהיה לבחור בבטון, שהיא עמידה והיא גם מעלה את ערך הנכס. אזי השטח הוא בינוני ומטה, והתקציב הקיים הוא יחסית נמוך ואתם ממש לא רוצים לעבור תהליך של היתר בנייה ולחכות זמן רב –  ההמלצה תהייה בריכת פיברגלס שהיא עמידה ואיכותית לא פחות. מוטב לזכור שבריכה מפיברגלס שהדופן שלה הינו – 12 מ"מ תחזיק לאורך זמן וגם תהייה בטיחותית לכל המתרחצים.

המאמר נכתב באדיבות ערוגת הבושם – הקמת גינות ובריכות שחיה ביתיות.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...