Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הפכו את הצלילה ליותר מסתם תחביב עם ביטוח צלילה מתאים

הפכו את הצלילה ליותר מסתם תחביב עם ביטוח צלילה מתאים
קרדיט: unsplash.com

דברים יפים ומרתקים עשויים להימצא בתחום התת ימי. יצורים ימיים מיוחדים, שוניות מלאות חיים ועוד מגוון דברים יוצאי דופן. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שכל כך הרבה אנשים מחליטים לנסות צלילה. לאחר הצלילות הראשונות שלהם, רבים מהם מתמכרים והופכים את הצלילה לפעילות קבועה. ואכן מדובר בבילוי פנטסטי, אך צריך להיות מודעים לסכנות הכרוכות בכך. בנוסף לעובדה שבני אדם אינם מסוגלים לנשום מתחת למים ללא סיוע של ציוד מיוחד, צוללנים מסתכנים בחוסר התמצאות, התעלפות או אפילו פציעה עקב העומסים והלחצים המופעלים על גופם במהלך הצלילה, וככול שמעמיקים יותר, כך הסיכונים הללו גדלים. הים עשוי לתפוס אותנו לא מוכנים כאשר אנו הכי פחות מצפים לכך. ביטוח צלילה זול זאת לא רק אופציה מומלצת, אלא חובה, לצוללנים בישראל. לא ניתן להיכנס למועדון צלילה או לשכור ציוד צלילה בישראל מבלי להציג תחילה הוכחה לביטוח צלילה מתאים, והמדינה מתייחסת לדרישה זו ברצינות רבה.

האם ביטוח צלילה הוא חובה?

צלילה היא חוויה שונה מאוד בהתאם למקומות השונים בעולם. רוב מקומות העולם לא מוודאים אם יש לכם ביטוח צלילה או לא, וזה נתון אך ורק לאחריותכם, אולם בכמה מקומות תיאלצו לספק הוכחה לביטוח צלילה, בדומה למדינת ישראל. אמנם יתכן שלא תזדקקו לבדוק ביטוח צלילה מחיר כדי לנסוע לחו"ל ולצלול, אבל בכל זאת מומלץ לרכוש אחד כדי להיות מכוסים ובטוחים מכל מקרה של תאונה שיכול לקרות לכם, הרי חשוב לא לשכוח כי צלילה היא ספורט אתגרי. ייתכן שכצוללנים ישראלים צללתם רק מול חופי אילת, ושאינכם מודעים לעובדה שלחופים אחרים ברחבי העולם יש חוקי צלילה מובהקים. במקרה של אסון צלילה, הוצאות הטיפול, החילוץ והפינוי עלולות להיערם במהירות אם אתם נמצאים רחוק מהבית או מכל סוג של מוסד טיפול רפואי.

האם ביטוח בריאות רגיל מכסה בעת צלילה?

לא, למרבה הצער. גם אם ספק ביטוח הבריאות שלכם היה עושה חריגה ומשלם עבור כל טיפול רפואי הכרחי שאתם עשויים להזדקק לו לאחר תאונת צלילה, זה לא אומר שהם ישלמו על כל דבר אחר שקשור לצלילה עצמה, כמו פינוי ימי או אוויר או חילוץ מכל סוג שהוא, או החלפת ציוד הצלילה היקר שלכם. כל זה מכוסה תחת ביטוח נסיעות סיני הכולל גם צלילה. כמו לכל ביטוח ישנם שני סוגים עיקריים של כיסוי ביטוחי: כיסוי חובה וכיסוי הרחבה. את הכיסוי המינימלי הנדרש על פי חוק ניתן לרכוש דרך ביטוח החובה, בעוד כיסוי נוסף ניתן לרכוש דרך הביטוחים המשלימים, אשר עשויים לכלול כיסוי לדברים כמו ציוד צלילה, צלילות לחו"ל, החזרים רלוונטיים וכדומה. לרכישת ביטוח הצלילה המתאים לכם ביותר צרו קשר עם חברת מטאביט סוכנות לביטוח (2021) בעמ.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם אתגרים
מרכז גמילה הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה לאנשים...
הידעתם? שהייה ארוכה בממ"ד עלולה לגרום לכם למצב של נכות נפשית. כיצד עוזרת המדינה?
מאז השבעה באוקטובר, אזרחי ישראל 'מבלים' נתח משמעותי מזמנם בממ"דים....
להצהיר על למה שיש לכם- מתי עושים את זה?
רובנו לא שמים לב ברמה היומיומית למה שיש לנו, מנכסים...
מילוי טפסי pdf
מילוי טפסי pdfהוא אחד ההליכים המתסכלים שבעולם הממוחשב והמוקלד של...
אירוע טוב מתחיל עם ייצוג מתאים בשטח
אם אתם מארגנים אירוע עסקי או אפילו אירוע משפחתי ורוצים...
להתמודד עם יוקר המחיה ולשמור על הסביבה
כולנו מרגישים את יוקר המחיה במדינת ישראל על בשרנו. אנחנו...
איך לבחור שולחנות עץ למטבח?
כיום, כמו לפני מאות שנים, אנשים מעריכים ורוכשים שולחנות עץ....
מתי מומלץ לפנות לעורך דין פלילי?
תפקידו של עורך דין פלילי הוא ללוות חשודים ונאשמים לאורך...
איך להבטיח את הזכויות שלכם בעיזבון?
בשנים האחרונות יותר אנשים מודעים לחשיבותה של צוואה חוקית שנערכת...
איך עובדים נכון מבלי לסכן חיים?
בכל מקום עבודה קיימים סיכונים שונים שחלקם טריוויאליים ומשותפים לכולם...