Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הפכו את הצלילה ליותר מסתם תחביב עם ביטוח צלילה מתאים

הפכו את הצלילה ליותר מסתם תחביב עם ביטוח צלילה מתאים
קרדיט: unsplash.com

דברים יפים ומרתקים עשויים להימצא בתחום התת ימי. יצורים ימיים מיוחדים, שוניות מלאות חיים ועוד מגוון דברים יוצאי דופן. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שכל כך הרבה אנשים מחליטים לנסות צלילה. לאחר הצלילות הראשונות שלהם, רבים מהם מתמכרים והופכים את הצלילה לפעילות קבועה. ואכן מדובר בבילוי פנטסטי, אך צריך להיות מודעים לסכנות הכרוכות בכך. בנוסף לעובדה שבני אדם אינם מסוגלים לנשום מתחת למים ללא סיוע של ציוד מיוחד, צוללנים מסתכנים בחוסר התמצאות, התעלפות או אפילו פציעה עקב העומסים והלחצים המופעלים על גופם במהלך הצלילה, וככול שמעמיקים יותר, כך הסיכונים הללו גדלים. הים עשוי לתפוס אותנו לא מוכנים כאשר אנו הכי פחות מצפים לכך. ביטוח צלילה זול זאת לא רק אופציה מומלצת, אלא חובה, לצוללנים בישראל. לא ניתן להיכנס למועדון צלילה או לשכור ציוד צלילה בישראל מבלי להציג תחילה הוכחה לביטוח צלילה מתאים, והמדינה מתייחסת לדרישה זו ברצינות רבה.

האם ביטוח צלילה הוא חובה?

צלילה היא חוויה שונה מאוד בהתאם למקומות השונים בעולם. רוב מקומות העולם לא מוודאים אם יש לכם ביטוח צלילה או לא, וזה נתון אך ורק לאחריותכם, אולם בכמה מקומות תיאלצו לספק הוכחה לביטוח צלילה, בדומה למדינת ישראל. אמנם יתכן שלא תזדקקו לבדוק ביטוח צלילה מחיר כדי לנסוע לחו"ל ולצלול, אבל בכל זאת מומלץ לרכוש אחד כדי להיות מכוסים ובטוחים מכל מקרה של תאונה שיכול לקרות לכם, הרי חשוב לא לשכוח כי צלילה היא ספורט אתגרי. ייתכן שכצוללנים ישראלים צללתם רק מול חופי אילת, ושאינכם מודעים לעובדה שלחופים אחרים ברחבי העולם יש חוקי צלילה מובהקים. במקרה של אסון צלילה, הוצאות הטיפול, החילוץ והפינוי עלולות להיערם במהירות אם אתם נמצאים רחוק מהבית או מכל סוג של מוסד טיפול רפואי.

האם ביטוח בריאות רגיל מכסה בעת צלילה?

לא, למרבה הצער. גם אם ספק ביטוח הבריאות שלכם היה עושה חריגה ומשלם עבור כל טיפול רפואי הכרחי שאתם עשויים להזדקק לו לאחר תאונת צלילה, זה לא אומר שהם ישלמו על כל דבר אחר שקשור לצלילה עצמה, כמו פינוי ימי או אוויר או חילוץ מכל סוג שהוא, או החלפת ציוד הצלילה היקר שלכם. כל זה מכוסה תחת ביטוח נסיעות סיני הכולל גם צלילה. כמו לכל ביטוח ישנם שני סוגים עיקריים של כיסוי ביטוחי: כיסוי חובה וכיסוי הרחבה. את הכיסוי המינימלי הנדרש על פי חוק ניתן לרכוש דרך ביטוח החובה, בעוד כיסוי נוסף ניתן לרכוש דרך הביטוחים המשלימים, אשר עשויים לכלול כיסוי לדברים כמו ציוד צלילה, צלילות לחו"ל, החזרים רלוונטיים וכדומה. לרכישת ביטוח הצלילה המתאים לכם ביותר צרו קשר עם חברת מטאביט סוכנות לביטוח (2021) בעמ.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...