Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

המרכז לתיאטרון לוד: יצירתיות בצל הקורונה

המרכז לתיאטרון לוד: יצירתיות בצל הקורונה
צמד משחקני המרכז לתיאטרון לוד. עם מסיכות ושמירה הדוקה על הכללים. צילום: אבי ניניו

מי שחולף ברחוב רחל אלתר בלוד לא יכול לפספס את שחקני המרכז לתיאטרון לוד לאחרונה. עם מסיכות, עם שמירה הדוקה על הכללים ובכל זאת אנסמבל השחקנים של המרכז לתיאטרון לוד לא מוותר על ההזדמנות ליצור, גם עכשיו, על אף המגבלות ועל אף החשש של הקהל לצאת מהבית. 

"החלטנו לעבוד עם המגבלות במקום להילחם בהן" אומרת פנינה רינצלר- המנהלת האמנותית של התיאטרון. "אסור היה לצאת מהבית, המשכנו חזרות בזום, נפגשנו עם מסיכות והמשכנו חזרות, בתיאטרון הקהילתי יש מבוגרים בסיכון, אז אנחנו מקיימים את ההצגה באוויר הפתוח, מחייבים מסיכות ומדידת חום ומכניסים כעת עד 20 אנשים בקהל." 

ואכן, מאז ששבו לפעילות בתיאטרון עצמו, העלו קבוצת השחקנים כבר כמה פעמים לקהלים קטנים את ההצגה "שעת אפס" – הצגה בועטת המבקרת את מערכת החינוך. עוד העלתה הקבוצה הצעירה של התיאטרון "שחקנים מלידה" בבכורה את יצירת המקור "ילדי האור"- הצגה מילדים לילדים שמתעסקת בקונפליקטים של חרמות, גזענות, יחסים בין הורים ילדים ועוד. 

החודש עלתה גם הקבוצה הקהילתית של התיאטרון עם ההצגה "אצלינו בשכונה" – הצגה שמתעסקת בהשתנות של המרחב הציבורי בעיר באופן הומוריסטי, הפנס, הספסל, העץ, השלט, קמים לתחייה ומדברים עם הקהל על סוגיות הרחוב בעוד שבמקביל ישנן דמויות מציאותיות, זוג קשישים על ספסל, שכן רוטן ואפילו דמותו של ראש העיר, יאיר רביבו, מככבת בהצגה הזו. מי שמכיר את ההצגות של הקבוצה הקהילתית יודע שהן מגיעות מהתושבים אל התושבים כך שקל מאוד להזדהות או לבקר. את התפניות שחלות כאן בעיר אנחנו כבר מכירים היטב. לקבל זוויות מבט מנקודת מבט שונות ובאופן הומוריסטי זה מעניין. ואם נשאל לגבי קהל? מגיע קהל בימים האלה?

"מגיע קהל, לא הרבה, יש שחוששים ואני מבינה אותם" אומרת רינצלר, "אבל גם כך אי אפשר להכניס אצלינו יותר משלושים איש עם ההגבלות החדשות ונוצרה איזו הזדמנות שלא הייתה קודם. להצגה 'שעת אפס' מגיעים אנשים גם מחוץ לעיר. לשחקנים חברים ומשפחות בכל הארץ וזה מביא קהל מבחוץ. ההצגה ילדי האור של הילדים רצה פעמיים והיא הייתה מלאה ונוחה. הגיעו משפחות משפחות מהעיר מה שאיפשר ישיבה בקפסולות. וההצגה 'אצלינו בשכונה', של הקבוצה הקהילתית מתקיימת בחוץ. עם ההצגה הזו מאוד מאתגר מבחינת קהל אבל קרה משהו ממש טוב ותושבי הרחוב מבוגרים וילדים מגיעים אל ההצגה ובעבורנו זה נפלא. בוא נאמר שאם ילד ער ובחוץ ב20:30 אנחנו מאוד שמחים שהוא מוצא לנכון להיכנס בזמן הזה לראות הצגה".

אם תשאלו את השכנים, את השיר "פנס בודד" הם כבר לא יכולים לשמוע יותר, אבל אין ספק שמופעי חוץ שאפשר להציץ עליהם ממרפסת הבית ודמויות צבעוניות הולכות ובאות ברחוב תמיד מעוררות השתהות ומעלות את מצב הרוח.

אז…מתי עוד? "שעת אפס", הצגת אנסמבל השחקנים, תעלה שוב ב-13.8 ב18:30 וב20:30 , "אצלינו בשכונה", ההצגה הקהילתית, תעלה שוב ב-9,16,30 לאוגוסט, ו"ילדי האור", הצגת הקבוצה הצעירה, תעלה שוב מול קבוצות בבית הספר של החופש הגדול בבתי הספר שימהרו להזמין, הכל כמובן שאירועי התרבות לא יוגבלו ע"י ממשלת ישראל.

אפשר להתחבר אל המרכז לתיאטרון לוד בפייסבוק וגם להתעדכן דרך דפי הפייסבוק של עיריית לוד.

בצל הגבלות הקורונה, ההצגה חייבת להימשך. צילום: אבי ניניו
צמד משחקני המרכז לתיאטרון לוד. עם מסיכות ושמירה הדוקה על הכללים. צילום: אבי ניניו
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
שינה לצד התינוק
הדרך המושלמת והטובה ביותר לישון לצד התינוק שלנו זה באמצעות...
בלוד מעריכים אלופים ואלופות ומוקירים את הספורטאים והספורטאיות המצטיינים לשנת 2022
במעמד מרשים ומכובד נערך ביום רביעי טקס הוקרה לספורטאים מצטיינים...
מתחדשים בשירות מהיר למען התושבים: בוט וואטסאפ חדש למחלקת הכנסות והארנונה בעיריית לוד
מחלקת הכנסות וארנונה בעיריית לוד השיקה בוט חדש באפליקציית הוואטסאפ,...
נחנכה בלוד האנדרטה לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל
בטקס מרגש נחנכה בתחילת השבוע בפארק רמב"ם בלוד, האנדרטה לזכר...
אושר תקציב העירייה לשנת 2023: כמיליארד שקל לפיתוח ועשייה בלוד
תקציב 10: מועצת העיר לוד אישרה בישיבה שנערכה לקראת סוף...
מנהלי מחלקות נוער מרחבי הארץ ביום עיון מקצועי בלוד
מחלקת הנוער העירונית בלוד בהובלתה של שני סמדג׳ה, אירחה קבוצת...
הצלחה לכנס המעורבות החברתית לשנת 2022 של מחלקת הנוער בלוד
מחלקת הנוער בעיריית לוד ערכה השבוע כנס מיוחד בהיכל התרבות...
מצטיינת מחוזית ופורצת דרך: חנה מסטרוב מנהלת בי"ס "הראל" בלוד
● ראש העיר, עו”ד יאיר רביבו: “הפרס היוקרתי מהווה תעודת...