Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הכל 100 במערכת החינוך בלוד!

הכל 100 במערכת החינוך בלוד!
עיריית לוד

מוסדות החינוך בלוד ציינו השבוע את יום המאה, המהווה יום שיא שנחוג לציון מאה ימי לימודים (ללא שבתות, חגים וחופשות).

התלמידים הנרגשים בכל מוסדות החינוך, נערכו מבעוד מועד ליום מיוחד זה בבית יחד עם ההורים והכינו יצירות הקשורת למספר 100. מגוון הרעיונות היה רב: החל בכתרים, חולצות ה-100, תפזורות, משחקים , מסגרות וקישוטים ואפילו עוגות המאה.

יום המאה בבתי הספר הראל, המעפילים, לוי אשכול והרמבם.
עיריית לוד

בבית ספר הראל ערכו שיחות מתמטיות לאורך כל 100 הימים שחלפו מתחילת שנת הלימודים, כאשר המטרה הבנת משמעות המספר מבחינה סידורית וכמותית. "בכל יום חקרנו את היום, היינו המספר אליו הגענו, בדקנו האם הוא זוגי או אי זוגי, האם הוא חד ספרתי או דו ספרתי, מי נמצא לפניו ומי יהיה אחריו, ניסינו להמציא למספר תרגילים, סיפורים חשבוניים ועוד" סיפרו בבית הספר, "יום המאה הוא יום השיא מבחינת כל התהליך, הילדים חיכו לו בקוצר רוח, ביום זה נערכו הפעלות שונות שכולן עסקו במספר 100, הדביקו מדבקות, בנו מגדלים, הרכיבו מחרוזות, הכינו כתרים, הרכיבו תרגילים, הכינו תוצרים מטעמים ועוד…את  היום הפעילו המורים לחשבון, המחנכות ותלמידי כיתה ח שחנכו את הילדים . היום היה מקסים, הילדים עברו מתחנה לתחנה תוך שהם פועלים בהנאה ולא פחות חשוב לומדים בדרך אחרת מגוונת ומשמעותית  תוך פיתוח חשיבה מתמטית, ביסוס ותרגול תובנה מספרית".

בבית ספר המעפילים נחגג יום המאה בפעילויות שונות ומגוונות לילדי שכבות א-ב. בפעילויות הכירו הילדים מושגים חשבוניים סביב המספר מאה, הכינו דגמים שונים לייצוג המספר וכמותו, והכירו את לוח המאה והמבנה העשרוני של המספרים. "יום חגיגי זה כלל התנסויות יצירתיות רבות וחשיבה מתמטית ושילב בתוכו חדוות עשייה וחוויה לימודית שונה" נמסר מביה"ס, "תודה לצוות החינוכי בשכבות אלה על העשייה הברוכה".

בבית ספר לוי אשכול ציינו בסיפוק את היום החגיגי והמיוחד ואת שיתוף הפעולה בין ההורים, התלמידים והמורים. החל מהיום הראשון ללימודים ספרו הילדים את ימי הלימוד ובהגיע יום המאה הייתה חגיגה בה עבדו התלמידים בתחנות שונות וחקרו את המספר 100. ספירת ימי הלימוד נעשית בדרכים שונות ומגוונות במטרה לפתח ולבסס את התבונה המספרית ומיומנויות מתמטיות נוספות. "בחלוף להם 100 ימי לימוד כולנו חכמים יותר, שמחים יותר, חברותיים יותר, יצירתיים יותר והכי הכי מאושרים ללמוד בבית חינוך אשכול מקום לגדול!!!!" אמרו בביה"ס, "הייתה זו למידה חווייתית ומשמעותית כאחד"

בבית ספר הרמב"ם ציינו את יום המאה בהפנינג מיוחד ובמגוון פעילויות חווייתיות. הרכזת זהבה פרץ הובילה יום מיוחד במינו, יום של מספרים חוויה וכיף. "פתחנו את היום בהצגה של תלמידי כיתות ו' על מהות יום המאה. לאחר מכן תלמידי כיתות א', ב' עברו בתחנות שונות ומגוונות בהם למדו למידה משמעותית. הפעילויות בתחנות היו: חקירת לוח המאה, הכנת משקפי המאה, הכנת תעודת זהות למספר מלוח המאה, חידות מספרים בלוח המאה, סופרים את המאה, מציירים עד ה100, קופצים עד ה100, ולסיכום הכינו התלמידים שרשרת המאה עם 100 דגני בוקר. התלמידים נהנו מאוד, יום ל למידה משמעותית התלמידים סיימו את היום עם חיוך על הפנים ואור בעיניים. יום זה תרם להעלאת המוטיבציה בקרב התלמידים ורצון ללמוד, לחקור ולדעת".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...
כל מה שרציתם לדעת על מטבח עם אי
הזמנת מטבח חדש זה עניין מרגש מאוד. יחד עם זאת,...
בקרת כניסה בשימוש פרטי
קרוסלת כניסה- לשם מה אני זקוק לזה? שואלים לא מעט...
היום אתם יכולים למצוא מיטה אשר תתאים בדיוק לצרכים שלכם
כאשר אנחנו בוחרים רהיטים לבית אנחנו רוצים להבטיח כמה דברים....
ליטוש קירות ומרצפות- כל מה שרציתם לדעת
ליטוש קירות וכן ליטוש מרצפות מהווים את הדרך הטובה והיעילה...
אביזרים איכותיים לכלב
גידול כלבים זו משימה לא פשוטה, ועל כך יכול להעיד...
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
חשבו על המורשת שלכם לעתיד
לכל משפחה יש את העניינים הפרטיים שלה שמחייבים התייחסות מקצועית...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...
המקום שבו תוכלו למצוא את הציוד האיכותי ביותר
ברוכים הבאים לעולם של במבינו קינג - joiebaby, המקום שבו...