Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

היסטוריה בלוד: קואליציה מקיר לקיר

היסטוריה בלוד: קואליציה מקיר לקיר
עיריית לוד

ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו: "כעת, לראשונה בהיסטוריה של העיר לוד, מונה הקואליציה בראשותי 19 מתוך 19 חברי מועצה, כולל חברי המועצה הערבים, ואני נושא תפילה לבורא עולם שנצליח כולנו ביחד להפוך את לוד להיות אחת הערים הטובות במדינת ישראל לרווחת כל תושביה. בהצלחה, ובע"ה נעשה ונצליח!"

קואליציה מקיר לקיר
עיריית לוד

מערכת היחסים שהולכת ומתגבשת בין חברי המועצה היהודים לבין חברי המועצה הערבים, היא ללא ספק אחת התופעות הייחודיות והמרתקות בתולדות העיר לוד. בלוד, שלא כמו בערים מעורבות אחרות, מתפתח לו מארג יחסים המבוסס על שיתוף פעולה יוצא דופן, המוכיח כי על אף מתיחות כזו או אחרת שהתאפיינה בעבר, ניתן כיום לפתח במועצת העיר לוד מערכת יחסים תקינה, תוך התחשבות הדדית בצרכים השונים של שתי האוכלוסיות.

קואליציה מקיר לקיר
עיריית לוד

מי שהוביל לשיתוף הפעולה, הוא ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, בזכות גישה פשרנית שכללה גיבוש קווי יסוד המבטאים הבנה הדדית מחד, אך הקפדה על כללים ברורים ונוקשים בכל היבטי השלטון המקומי, ועל עשייה אחראית למען כלל תושבי העיר לוד, מאידך.

בשבוע שעבר חתם ראש העיר העומד בראש סיעת "הליכוד", הסכם קואליציוני עם סיעת " אלנידא אל ערבי אללידאויה ואל נאדהדה" בראשות עו"ד פרג' אבן פרג', שימונה לתפקיד משנה לראש העיר בהתנדבות.

כמו סיעת "הליכוד", זכתה  "אלנידע אל ערבי" ב-6 חברים במועצה, היא תחזיק בתיקי התפעול, איכות הסביבה והבריאות, וחבריה יכהנו בכל הוועדות החשובות בעירייה ובחברות העירוניות. בנוסף, חברי הסיעה יטפלו בכל הקשור למגזר הערבי בהיבטי חינוך, תשתיות והסדרת השכונות הערביות.

קואליציה מקיר לקיר
עיריית לוד

ראש העיר ציין כי שיתוף הפעולה יהווה אמצעי לשמור על ניהול נכון של העיר, כך שגם האוכלוסייה הערבית, תזכה לייצוג בהנהלת העיר ולקדם אינטרסים שלהם, בלי לפגוע במרקם היחסים עם שאר חברי המועצה ובאינטרסים של כלל תושבי העיר.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: " כולי תקווה שכניסת הרשימה הערבית לקואליציה תחזק את הדו קיום בין יהודים וערבים בעירנו המיוחדת ותשפר את איכות החיים של התושבים הערבים, דבר שיגביר את האמון שלהם בעירייה ובמוסדות השלטון המרכזי. כולנו כאן במועצת העיר, משלבים ידיים ומתחייבים לשמור על צביונה הפתוח של לוד, כעיר בה כל מגזרי האוכלוסייה, ימצאו מענה לחיים על פי דרכם ואמונתם תוך קבלת האחר כשווה ויצירת שותפות מלאה ותוך הקפדה על ערכים של סובלנות, הבנה וכבוד הדדי. כעת, לראשונה בהיסטוריה של העיר לוד, מונה הקואליציה בראשותי 19 מתוך 19 חברי מועצה ואני נושא תפילה לבורא עולם שנצליח כולנו ביחד להפוך את לוד להיות אחת הערים הטובות במדינת ישראל לרווחת כל תושביה. בהצלחה, ובע"ה נעשה ונצליח!"

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
השלב הראשון לאחר תאונה
תאונות יכולות לגרום לנזקים שונים. בשפה המשפטית, נזקים פיזיים ורגשיים...
איך נגמול את הילד מחיתולים בהצלחה
אם תשאלו הורים בכל רחבי העולם, אין ספק כי אלו...
מה צריך לדעת על בדיקת ראייה לרישיון נהיגה?
כל אדם שנוהג יודע כי אחד הדברים החשובים ביותר שעליו...
עורך דין פלילי- לליווי בכל השלבים וההליכים
רבים רואים את המשפט הפלילי ככזה הנוגע רק לאנשים הנמצאים...
לכל תאונה השלכות קשות לעתיד
תאונות רבות גוררות איתן השלכות קשות לעתיד אבל מי שנפגע...
מומחיות במגוון תחומים משפטיים
משרד עורכי דין לירון ארהרדט, המתמחה בתחום דיני הנזיקין, מציע...
איך מבצעים צילומים מסחריים בצורה נכונה?
כל מי שיש לו עסק ומוכר שירות או מוצרים שונים...
מה הן ההשפעות של גלי הרדיו על העור שלנו?
תדר רדיו (RF) הוא סוג של "חום ממוקד" שעשוי לחמם...
על מה מסתכלים לפני שנכנסים לדירה חדשה
כאשר אנו רוכשים או שוכרים דירה, יהיו דברים חשובים שנוודא...
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...