Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

החלה בניית מתחם התחבורה המשולב בלוד

החלה בניית מתחם התחבורה המשולב בלוד
עם שר התחבורה והדמית מתחם התחבורה המתוכנן

■ הפרויקט, שעלותו 380 מיליון שקלים, יוקם על שטח של 51 דונם, יכלול תחנת רכבת חדשה בעיר לצד שטחי מסחר ובילוי, הקמת שני מגדלי משרדים ושדרוג סביבתי, וכן חניון חנה וסע שיוקם כחניון רב קומתי, עם כ-760 מקומות חנייה ■ רכבת ישראל: הראשון מבין שורה של פרויקטים שישלבו בין תחנת הרכבת כמרכזי הסעת המונים, למתחמי עסקים ובילוי  ■ ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: מדובר בעוגן חזק ומשמעותי לעיר, אשר מחזקת את מעמדה כמרכז תחבורתי מהגדולים והחשובים בישראל

עם שר התחבורה והדמית מתחם התחבורה המתוכנן

רכבת ישראל החלה בבניית מתחם התחבורה המשולב בלוד. הפרויקט כולל מתחם חדש לחלוטין של תחנת הרכבת בלוד, בגודל 36 אלף מ״ר שיכלול בין היתר  חניונים; מתחם מסחרי; קומפלקס של שני מגדלי משרדים; את מרכז ההדרכה המורחב והמשודרג של רכבת ישראל, לצד מתחם התחזוקה הוותיק והמוסך החשמלי הראשון בארץ לקטרים חשמליים. כל אלה נבנים לצד תחנת האוטובוסים המרכזית החדשה בעיר, הנבנית בימים אלה.

תחנת הרכבת בלוד מהווה צומת מרכזי בתחבורה הרכבתית בישראל מזה 126 שנים, אז הונחו המסילות הראשונות בארץ ישראל. בשנים הקרובות, עם הצמיחה הגדולה בכמות הרכבות המופעלות בכל יום, הגידול בכמות הנוסעים, הפעלת קווים חדשים, ופתיחת מספר רב של תחנות נוסעים באזור המרכז, השרון והשפלה, תגדל משמעותית פעילות הרכבת באזור, וברכבת ישראל צופים כי מספר הנוסעים בתחנת לוד יזנק ל-5.5 מיליון בשנה, ותנועת הרכבות בתחנה תגדל ל-320 רכבות ביממה, עד שנת 2040.

לאחרונה אף אוכלס מטה רכבת ישראל בעיר, כחלק מהצהרת כוונות ערכית, להמשך פיתוח העיר לוד כמוקד ארצי של רכבת ישראל.

מרכבת ישראל נמסר כי בשלב הראשון של הפרויקט, החל אגף ביצוע של רכבת ישראל בבנייתה של תחנת הרכבת החדשה בעיר, שתכלול שלושה רציפי נוסעים באורך 350 מטר, בשטח של 3,500 מ״ר בנוי ומקורה; מתחם מסחרי במפלס תחנת הרכבת, לרווחת הנוסעים ותושבי האזור: מסעדות, חנויות ושירותים שונים; חניון חנה וסע שיוקם כחניון רב קומתי, עם כ-760 מקומות חנייה, אשר ישרת את נוסעי התחנה ומתחם המסחר והמשרדים ותושבי העיר.

במסגרת הפרויקט, מושלם בימים אלה גשר עילי שעובר מעל ל-15 המסילות שבמתחם. בנוסף יורכבו 3 מעליות גדולות, המכילות עשרות נוסעים כל אחת, אחת לכל רציף ושלושה זוגות דרגנועים. בין מפלסי הרחוב, הרציפים, קומת המסחר והחניונים יפעלו 6 מעליות, וזוג דרגנועים, לצד ארבע מעליות שירות. ברכבת ישראל צופים כי בניית התחנה החדשה תושלם עד תחילת שנת 2021.

בשלב השני של הפרויקט, יוקמו שני מגדלי משרדים ומסחר בני חמש קומות, בסמוך למתחם התחנה החדשה, בגודל של 15 אלף מ״ר. ברכבת ישראל צופים כי שלב ב׳ יסתיים עד סוף שנת 2022. פרויקט זה מבוצע על ידי חברת הבת של רכבת ישראל למתחמי רכבת, הפועלת לפיתוח השטחים בסמוך לתחנות רכבת ולמיצוי הפוטנציאל הכלכלי שבהם. לצד הפרויקט הענק בלוד, מקודמים בימים אלה פרויקטים לפיתוח מתחמי תחנות הרכבת בכרמיאל, מודיעין, ובקריית מוצקין.

מרכבת ישראל נמסר: ״המרכז התחבורתי המשולב בלוד הוא הראשון מבין שורה של פרויקטים שישלבו בין תחנת הרכבת כמרכזי הסעת המונים, למתחמי עסקים ובילוי, ומצטרף לשורה ארוכה של פרויקטים מסילתיים חדשים שהוקמו בשנים האחרונות. תחנת הרכבת בלוד מהווה צומת מרכזי אליו זורמת תנועת רכבות, נוסעים ומטען, מארבעה כיוונים, היקף תנועת הרכבות בתחנה צפוי לזנק ל-320 רכבות ביממה בשנים הקרובות, אשר יסיעו 5.5 מיליון נוסעים בשנה, עד שנת 2040״.

ראש העיר לוד, עו״ד יאיר רביבו, ציין כי ״מדובר בעוגן חזק ומשמעותי לעיר, אשר מחזקת את מעמדה כמרכז תחבורתי מהגדולים והחשובים בישראל. הקמת מתחם התחבורה המשולב מהווה חלק מהמאמצים הערכיים והתשתיתיים שמובילה ממשלת ישראל לחיזוק מעמדה של העיר ומרכזיותה בצומת הרכבות של המדינה. זהו שלב נוסף בחיזוקה של לוד לצד הסכם הגג הממשלתי, בניית אלפי יחידות דיור חדשות ומעבר של ארגונים גדולים לאזור התעשייה של העיר״.

הדמית מתחם התחבורה המשולב. פלג אדריכלים ומתכנני ערים
ראש העיר יאיר רביבו על רקע בית הנהלת הרכבת
כתבות נוספות שתרצו לקרוא
טיפולי מוסך לרכב חשמלי- מה חשוב לדעת?
רכב חשמלי הוא רכב שיש לו מגוון רחב של יתרונות...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
מה קורה אם נתפסתי נוהג ללא רישיון נהיגה?
נהיגה ללא רישיון הינה עבירה חמורה. אם נתפסתם נוהגים ללא...
סירוב לבדיקת שכרות 
סירוב לבדיקת שכרות יכול לנבוע בין מסירוב קלאסי של הנהג...
שינה לצד התינוק
הדרך המושלמת והטובה ביותר לישון לצד התינוק שלנו זה באמצעות...
יום המעשים הטובים בקניון עופר רחובות
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר יציין את "יום המעשים...
בלוד מעריכים אלופים ואלופות ומוקירים את הספורטאים והספורטאיות המצטיינים לשנת 2022
במעמד מרשים ומכובד נערך ביום רביעי טקס הוקרה לספורטאים מצטיינים...
מתחדשים בשירות מהיר למען התושבים: בוט וואטסאפ חדש למחלקת הכנסות והארנונה בעיריית לוד
מחלקת הכנסות וארנונה בעיריית לוד השיקה בוט חדש באפליקציית הוואטסאפ,...
נחנכה בלוד האנדרטה לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל
בטקס מרגש נחנכה בתחילת השבוע בפארק רמב"ם בלוד, האנדרטה לזכר...