Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גמילה לא נחמדה: התמודדות עם תהליך הגמילה

גמילה לא נחמדה: התמודדות עם תהליך הגמילה

גם אם אנחנו מכנים אותם "סמים קלים", קנאביס או נייס גאי עשויים להוביל להתמכרות לא קלה בכלל. בדומה לתרופות מרשם ולסמים קשים יותר, גם הקלים שבחבורה יוצרים תלות לא מבוטלת. הבעיה מתחילה כשאנחנו מנסים להיגמל, ובאותו הרגע מגלים כי זו משימה מורכבת למדי. מצד שני, עם מסגרת טיפול תומכת וצוות מקצועי ומסור ניתן יהיה להתגבר על המכשולים ולהתחיל בשיקום אמיתי.

 גמילה לא נחמדה: התמודדות עם תהליך הגמילה

מה זה בכלל "נייס גיא"?

בין הסמים הקלים, או בין אלה שאנחנו נוהגים לכנות סמים קלים, אפשר למצוא גם את "נייס גיא" – תערובת של חומרים שונים אשר בעלת השפעה משמעותית על האדם. לרוב נוהגים להשוות אותו לקנאביס על אף שבפועל מדובר בסם כימי שמסוגל להסב נזקים משמעותיים יותר מהמריחואנה. בהתאם, גם גמילה מנייס גיא היא גמילה לא פשוטה המחייבת ליווי מקצועי וגישה טיפולית מתאימה, ורק עם שילוב מדויק בין כלים פרקטיים נכונים ניתן להוביל לשיקום אמיתי ולשינוי של ממש. זוהי המטרה המרכזית של צוות מרכז אמיל, המלווה מכורים בתהליך הגמילה ממגוון רחב של התמכרויות.

התמכרות למשככי כאבים

על פניו, משככי כאבים אמורים לספק מענה ברור ומדויק. אנחנו נוטלים אותם בתגובה לכאבים שאנחנו חווים, ובמקרים רבים מדובר בתרופות המסופקות על ידי רופא במסגרת הליך הטיפול. אלא שלמרות היתרונות הברורים שלכם, הכדורים הללו עשויים להוביל להתמכרות וליצור תלות של ממש. במצבים אלה נדרש הליך מדויק של גמילה ממשככי כאבים שמטרתו לאפשר לאדם לחזור לחיים נורמטיביים ללא צורך בעזרים חיצוניים שיספקו לו תחושת רגיעה או מפלט מהכאב.

ההשפעות הבעייתיות של הקוקאין

אם הזכרנו סמים קלים ומשככי כאבים, אי אפשר שלא להתייחס גם לסמים קשים יותר, ובכלל זה לסמים כמו הרואין או קוקאין. האמת הקשה היא שתהליך גמילה מסמים קשים הוא תהליך מורכב המחייב טיפול מעמיק וממושך שמספק מענה למגוון רחב של צרכים. מהתמודדות עם הצורך הפיזי בסם ("קריז"), דרך טיפול במצוקה ובכאב הרגשי, ועד לשיקום אמיתי של האדם המכור ושל מערכות היחסים שניזוקו במהלך הדרך – רק מסגרת מקצועית וצוות מסור יוכלו להעניק את הפתרון האפקטיבי והטוב ביותר.

לבד או בליווי מקצועי?

מעל לכל חשוב לזכור כי בהיעדר ליווי מקצועי ומסגרת טיפול שנוברת ומאלצת את האדם המכור להתמודד עם הגורמים שהובילו לתלות מלכתחילה, תהליכי גמילה מהתמכרויות הופכים למטלה מורכבת הרבה יותר. בזכות התוכנית הטיפולית של מרכז אמיל, הצוות המיומן והליווי האישי לכל אורך המסע, מטופלים רבים משלימים את תהליך השיקום כשהם מוכנים להתמודד באופן מיטבי עם הקשיים והאתגרים שמחכים להם שם בחוץ. לתחילת מסע השינוי שלכם אתם מוזמנים ליצור קשר כבר עכשיו בטלפון 077-9967463.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם אתגרים
מרכז גמילה הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה לאנשים...
הידעתם? שהייה ארוכה בממ"ד עלולה לגרום לכם למצב של נכות נפשית. כיצד עוזרת המדינה?
מאז השבעה באוקטובר, אזרחי ישראל 'מבלים' נתח משמעותי מזמנם בממ"דים....
להצהיר על למה שיש לכם- מתי עושים את זה?
רובנו לא שמים לב ברמה היומיומית למה שיש לנו, מנכסים...
מילוי טפסי pdf
מילוי טפסי pdfהוא אחד ההליכים המתסכלים שבעולם הממוחשב והמוקלד של...
אירוע טוב מתחיל עם ייצוג מתאים בשטח
אם אתם מארגנים אירוע עסקי או אפילו אירוע משפחתי ורוצים...
להתמודד עם יוקר המחיה ולשמור על הסביבה
כולנו מרגישים את יוקר המחיה במדינת ישראל על בשרנו. אנחנו...
איך לבחור שולחנות עץ למטבח?
כיום, כמו לפני מאות שנים, אנשים מעריכים ורוכשים שולחנות עץ....
מתי מומלץ לפנות לעורך דין פלילי?
תפקידו של עורך דין פלילי הוא ללוות חשודים ונאשמים לאורך...
איך להבטיח את הזכויות שלכם בעיזבון?
בשנים האחרונות יותר אנשים מודעים לחשיבותה של צוואה חוקית שנערכת...
איך עובדים נכון מבלי לסכן חיים?
בכל מקום עבודה קיימים סיכונים שונים שחלקם טריוויאליים ומשותפים לכולם...