Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בטקס חגיגי מרשים חגגה הקהילה האתיופית את חג הסיגד בלוד

בטקס חגיגי מרשים חגגה הקהילה האתיופית את חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

תושבי לוד מקהילת יוצאי אתיופיה חגגו השבוע את חג הסיגד המסורתי. האירוע הססגוני התקיים במתנ"ס דנוור בעיר, במעמד ראש עיריית לוד עו"ד יאיר רביבו, סגנית ראש העיר אלווירה קוליחמן הממונה על הקליטה, בת העדה ונציגתה במועצת העיר, עו"ד אלמז זרו, חבר המועצה גיל חדד, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, מנהלת האגף לשילוב חברתי אורלי דהן, מנהל היחידה לשירותי קהילה וקליטה עו"ס רון גלבוע, מנהלת בי"ס לוי אשכול, ענת אסף, רב הקהילה האתיופית הרב אליה קבדה שאף ברך את המעמד, פעילים, אישי ציבור מכובדים נוספים, תושבי לוד בני העדה ותושבים נוספים.

חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

את פני הבאים קידמה תערוכה אומנותית על חג הסיגד, והוגש כיבוד מסורתי. בתוכנית האמנותית הופיעה להקת "אז ישיר" אשר רקדניות הלהקה תושבות העיר לוד, והופעה של הזמר מוטי טקה שהלהיב את קהל הצעירים שהשתתף באירוע. היה מרגש לראות את הנוער מגיע בהמוניו ומצביע ברגלים. הערב היה עשיר ומרגש מאוד, האולם היה מלא עד אפס מקום.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו בירך את הנוכחים לרגל החג ושיבח את הקהילה על נחישותה להגיע לארץ ישראל: "אנשים האלו הלכו אלפי קילומטרים ברגל במדבריות של סודן, ורבים לא זכו להגשים את החלום" אמר רביבו, "חג הסיגד המבטא את הכמיהה והסגידה של העדה הנפלאה להגיע לארץ ישראל, על אף התלאות שעברו בדרך".

ראש העיר הזכיר בנאומו את קייס ימנו תמייט ז"ל שהלך לעולמו השנה, "שהיה איש נעים הליכות ועמוד התווך של הקהילה בלוד אשר ראתה בו כסמכות עליונה בכל ענייני הדת, איש חכם וירא שמים שחי בצניעות ובחסד אך ידע לכבד ולהעניק חום ואהבה לכל הסובבים אותו. הייתה לי הזכות להכיר אותו ואת אישיותו הקורנת והלבבית. יהי זכרו ברוך", אמר ומסר את תודתו לכל השותפים שעמלו להצלחת הערב. "כולנו מחבקים באהבה רבה את הקהילה האתיופית בעיר, נמשיך ונקיים את חגיגות הסיגד בלוד באופן מסודר וממוסד, כחלק מאירועי התרבות הקבועים בעיר, וזאת במסגרת פעילות העירייה להעניק מענה איכותי ומעשיר לקהילה הנפלאה בכלל ולבני נוער יוצאי אתיופיה בפרט, כדי לסייע לשילובם הטוב והמוצלח בחברה ובכל תחומי החיים".

חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

יצוין כי משנה לשנה גוברת המודעות בלוד לחג הסיגד, אירועים ברוח חג הסיגד מתקיימים ברחבי העיר, בבתי הספר, בגנים, במתנ"סים ובמרכזים שונים.

האירוע אורגן על ידי מוקד הקליטה לעולי אתיופיה ביחידה לשירותי קהילה וקליטה של האגף לשילוב חברתי, ובשיתוף פעולה עם משרד הקליטה, תוכנית "ספייס" החברה למתנסים, הרשות למלחמה באלכוהול וסמים, יחידת הנוער העירונית, פידל ופעילים ושותפים נוספים.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
הכול על הובלות באזור המרכז
בשעה טובה מצאתם את הדירה שתמיד חלמתם עליה באזור המרכז?...
רוצים שדברים יתנהלו בדרככם גם בעתיד? דאגו למסמך המתאים
בשל הרפואה המתקדמת ועליה בתוחלת החיים, אדם יכול לחיות היום...
כל החוזקות מאחורי לימוד תנוחות יוגה לילדים
יוגה היא מדיטציה, תרגילי נשימה ותרגול יציבות גופנית שקיים כבר...
אולם לברית במרכז
חגיגה מרגשת במיוחד שיכולה להיות לזוג, היא הברית של הבן...
יצירת חללי עבודה פונקציונליים ואסתטיים
עיצוב פנים למשרד הוא תחום מתמחה המתמקד ביצירת חללי עבודה...
מהם שירותי מחשוב לעסק ולמה הם כל כך חשובים?
כולנו עובדים עם מחשבים. זה נכון לגבי מי שמנהל עסק...
ביטחון למגורים ומסחר: המשמעות של מנעולים לחלונות הזזה
מנעול לחלון הזזה הוא מאפיין אבטחה חיוני המבטיח את הבטיחות...
תביעות נזקי גוף
תאונות יכולות לשנות את חיינו בהרף עין ולהשאיר אותנו עם...
איך עורך דין משפחה יכול לעזור גם לכם?
עורך דין משפחה נחוץ במגוון רחב מאוד של מצבים. במיוחד...
היבטים משפטיים של מיסוי מקרקעין
עורך דין מיסוי מקרקעין מתמחה בהיבטים המשפטיים של מיסוי מקרקעין,...