Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בטקס חגיגי מרשים חגגה הקהילה האתיופית את חג הסיגד בלוד

בטקס חגיגי מרשים חגגה הקהילה האתיופית את חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

תושבי לוד מקהילת יוצאי אתיופיה חגגו השבוע את חג הסיגד המסורתי. האירוע הססגוני התקיים במתנ"ס דנוור בעיר, במעמד ראש עיריית לוד עו"ד יאיר רביבו, סגנית ראש העיר אלווירה קוליחמן הממונה על הקליטה, בת העדה ונציגתה במועצת העיר, עו"ד אלמז זרו, חבר המועצה גיל חדד, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, מנהלת האגף לשילוב חברתי אורלי דהן, מנהל היחידה לשירותי קהילה וקליטה עו"ס רון גלבוע, מנהלת בי"ס לוי אשכול, ענת אסף, רב הקהילה האתיופית הרב אליה קבדה שאף ברך את המעמד, פעילים, אישי ציבור מכובדים נוספים, תושבי לוד בני העדה ותושבים נוספים.

חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

את פני הבאים קידמה תערוכה אומנותית על חג הסיגד, והוגש כיבוד מסורתי. בתוכנית האמנותית הופיעה להקת "אז ישיר" אשר רקדניות הלהקה תושבות העיר לוד, והופעה של הזמר מוטי טקה שהלהיב את קהל הצעירים שהשתתף באירוע. היה מרגש לראות את הנוער מגיע בהמוניו ומצביע ברגלים. הערב היה עשיר ומרגש מאוד, האולם היה מלא עד אפס מקום.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו בירך את הנוכחים לרגל החג ושיבח את הקהילה על נחישותה להגיע לארץ ישראל: "אנשים האלו הלכו אלפי קילומטרים ברגל במדבריות של סודן, ורבים לא זכו להגשים את החלום" אמר רביבו, "חג הסיגד המבטא את הכמיהה והסגידה של העדה הנפלאה להגיע לארץ ישראל, על אף התלאות שעברו בדרך".

ראש העיר הזכיר בנאומו את קייס ימנו תמייט ז"ל שהלך לעולמו השנה, "שהיה איש נעים הליכות ועמוד התווך של הקהילה בלוד אשר ראתה בו כסמכות עליונה בכל ענייני הדת, איש חכם וירא שמים שחי בצניעות ובחסד אך ידע לכבד ולהעניק חום ואהבה לכל הסובבים אותו. הייתה לי הזכות להכיר אותו ואת אישיותו הקורנת והלבבית. יהי זכרו ברוך", אמר ומסר את תודתו לכל השותפים שעמלו להצלחת הערב. "כולנו מחבקים באהבה רבה את הקהילה האתיופית בעיר, נמשיך ונקיים את חגיגות הסיגד בלוד באופן מסודר וממוסד, כחלק מאירועי התרבות הקבועים בעיר, וזאת במסגרת פעילות העירייה להעניק מענה איכותי ומעשיר לקהילה הנפלאה בכלל ולבני נוער יוצאי אתיופיה בפרט, כדי לסייע לשילובם הטוב והמוצלח בחברה ובכל תחומי החיים".

חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

יצוין כי משנה לשנה גוברת המודעות בלוד לחג הסיגד, אירועים ברוח חג הסיגד מתקיימים ברחבי העיר, בבתי הספר, בגנים, במתנ"סים ובמרכזים שונים.

האירוע אורגן על ידי מוקד הקליטה לעולי אתיופיה ביחידה לשירותי קהילה וקליטה של האגף לשילוב חברתי, ובשיתוף פעולה עם משרד הקליטה, תוכנית "ספייס" החברה למתנסים, הרשות למלחמה באלכוהול וסמים, יחידת הנוער העירונית, פידל ופעילים ושותפים נוספים.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
התערוכות במרכז לאמנות עכשווית רמלה נפתחות לקהל
אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו שבילים נפגשים רחוב הרצל 12 אוצרת:...
סליחות ותשליך בלב ים
בעיצומם של עשרת ימי התשובה, יצאו תלמידי בית החינוך אמית...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
מצטיין מח"ט צנחנים לראש השנה, רס"ל ישראל רובינוב תושב לוד
ביום שני האחרון, בתאריך 11.9.23 התקיים טקס מצטיינים בראשות מפקד...
פסטיבל 'רמלה עיר עולם' 2023
חגיגה חווייתית לכל המשפחה עם מיטב האמנים המובילים * מופעי...
המרכז לאמנות עכשווית – רמלה מציג תערוכות חדשות
בחלל ברחוב הרצל רמלה: אלנה צ'רטי שטיין / המקום בו...
חוליית שודדי כספות נעצרו בשפלה
כח משימה מיוחד שהקים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי...
לדאוג לאסתטיקת חלל הפה שלנו
בשביל לדאוג לאסתטיקת חלל הפה בצורה טובה ואיכותית וללא נזק...
'פסטיבל לילות קיץ' בחבל מודיעין
חוויות אותנטיות של טבע, חקלאות ואמנות עם סיורי זריחה ולאור ירח...
אטרקציות באילת לזוגות
רומנטיקה בלתי נשכחת אילת, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של ישראל, היא...