Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בטקס חגיגי מרשים חגגה הקהילה האתיופית את חג הסיגד בלוד

בטקס חגיגי מרשים חגגה הקהילה האתיופית את חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

תושבי לוד מקהילת יוצאי אתיופיה חגגו השבוע את חג הסיגד המסורתי. האירוע הססגוני התקיים במתנ"ס דנוור בעיר, במעמד ראש עיריית לוד עו"ד יאיר רביבו, סגנית ראש העיר אלווירה קוליחמן הממונה על הקליטה, בת העדה ונציגתה במועצת העיר, עו"ד אלמז זרו, חבר המועצה גיל חדד, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, מנהלת האגף לשילוב חברתי אורלי דהן, מנהל היחידה לשירותי קהילה וקליטה עו"ס רון גלבוע, מנהלת בי"ס לוי אשכול, ענת אסף, רב הקהילה האתיופית הרב אליה קבדה שאף ברך את המעמד, פעילים, אישי ציבור מכובדים נוספים, תושבי לוד בני העדה ותושבים נוספים.

חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

את פני הבאים קידמה תערוכה אומנותית על חג הסיגד, והוגש כיבוד מסורתי. בתוכנית האמנותית הופיעה להקת "אז ישיר" אשר רקדניות הלהקה תושבות העיר לוד, והופעה של הזמר מוטי טקה שהלהיב את קהל הצעירים שהשתתף באירוע. היה מרגש לראות את הנוער מגיע בהמוניו ומצביע ברגלים. הערב היה עשיר ומרגש מאוד, האולם היה מלא עד אפס מקום.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו בירך את הנוכחים לרגל החג ושיבח את הקהילה על נחישותה להגיע לארץ ישראל: "אנשים האלו הלכו אלפי קילומטרים ברגל במדבריות של סודן, ורבים לא זכו להגשים את החלום" אמר רביבו, "חג הסיגד המבטא את הכמיהה והסגידה של העדה הנפלאה להגיע לארץ ישראל, על אף התלאות שעברו בדרך".

ראש העיר הזכיר בנאומו את קייס ימנו תמייט ז"ל שהלך לעולמו השנה, "שהיה איש נעים הליכות ועמוד התווך של הקהילה בלוד אשר ראתה בו כסמכות עליונה בכל ענייני הדת, איש חכם וירא שמים שחי בצניעות ובחסד אך ידע לכבד ולהעניק חום ואהבה לכל הסובבים אותו. הייתה לי הזכות להכיר אותו ואת אישיותו הקורנת והלבבית. יהי זכרו ברוך", אמר ומסר את תודתו לכל השותפים שעמלו להצלחת הערב. "כולנו מחבקים באהבה רבה את הקהילה האתיופית בעיר, נמשיך ונקיים את חגיגות הסיגד בלוד באופן מסודר וממוסד, כחלק מאירועי התרבות הקבועים בעיר, וזאת במסגרת פעילות העירייה להעניק מענה איכותי ומעשיר לקהילה הנפלאה בכלל ולבני נוער יוצאי אתיופיה בפרט, כדי לסייע לשילובם הטוב והמוצלח בחברה ובכל תחומי החיים".

חג הסיגד בלוד
עיריית לוד

יצוין כי משנה לשנה גוברת המודעות בלוד לחג הסיגד, אירועים ברוח חג הסיגד מתקיימים ברחבי העיר, בבתי הספר, בגנים, במתנ"סים ובמרכזים שונים.

האירוע אורגן על ידי מוקד הקליטה לעולי אתיופיה ביחידה לשירותי קהילה וקליטה של האגף לשילוב חברתי, ובשיתוף פעולה עם משרד הקליטה, תוכנית "ספייס" החברה למתנסים, הרשות למלחמה באלכוהול וסמים, יחידת הנוער העירונית, פידל ופעילים ושותפים נוספים.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...
כל מה שרציתם לדעת על מטבח עם אי
הזמנת מטבח חדש זה עניין מרגש מאוד. יחד עם זאת,...
בקרת כניסה בשימוש פרטי
קרוסלת כניסה- לשם מה אני זקוק לזה? שואלים לא מעט...
היום אתם יכולים למצוא מיטה אשר תתאים בדיוק לצרכים שלכם
כאשר אנחנו בוחרים רהיטים לבית אנחנו רוצים להבטיח כמה דברים....
ליטוש קירות ומרצפות- כל מה שרציתם לדעת
ליטוש קירות וכן ליטוש מרצפות מהווים את הדרך הטובה והיעילה...
אביזרים איכותיים לכלב
גידול כלבים זו משימה לא פשוטה, ועל כך יכול להעיד...
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
חשבו על המורשת שלכם לעתיד
לכל משפחה יש את העניינים הפרטיים שלה שמחייבים התייחסות מקצועית...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...
המקום שבו תוכלו למצוא את הציוד האיכותי ביותר
ברוכים הבאים לעולם של במבינו קינג - joiebaby, המקום שבו...