Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אלפים בהלווייתה של רִנה שנרב מלוד שנרצחה בפיגוע בדולב

אלפים בהלווייתה של רִנה שנרב מלוד שנרצחה בפיגוע בדולב
עיריית לוד

רִנה שנרב בת ה-17מלוד, שנרצחה בפיצוץ מטען מאולתר בעת שטיילה באזור בנימין עם אביה הרב איתן שנרב ואחיה דביר חיים, הובאה למנוחות ביום שישי שעבר בבית העלמין בלוד אביה הרב איתן שנרב: "רִנה הצילה את כולנו. היא מתה מות גיבורים. הפנים שלה היו שלמים. נתתי לה נשיקה ואמרתי לה: 'אנחנו נהיה חזקים'. כל העיר לוד תנציח אותה בדרך של תורה" ■ שירה שנרב, אמה של רנה: "אנחנו מחוזקים ונמשיך הלאה" אחותה תמר לבנוני: "זכינו להיות לידך כמעט 17 שנה. עכשיו צריך למלא את החלל" הרב משה נוימן, רב האולפנה שבה למדה שנרב: "איך מספידים תלמידה? השר בצלאל סמוטריץ': איזה רשע צריך בכדי לגדוע חיים יפים?" ראש העיר לוד, יאיר רביבו: "הלב כואב, הדם רותח, כולנו המומים מהרצח הנתעב של רנה. נקים שכונה חדשה בלוד שתקרא מצפה רִנה ■ ראש הממשלה נתניהו: אני שולח תנחומים עמוקים בשמי ובשם אזרחי ישראל למשפחת שנרב.

אלפים בהלווייתה של רִנה שנרב
עיריית לוד

בבית העלמין החדש בלוד הובאה למנוחות ביום שישי שעבר, רִנה שנרב, בת 17 מלוד, שנרצחה באותו בוקר בפיצוץ מטען מאולתר – בעת שטיילה יחד עם אביה ואחיה באזור בנימין. כוחות הביטחון ממשיכים עדיין במצוד נרחב אחר המחבלים, שלפי הערכה הטמינו את המטען במסלול שבו עשו את דרכם בני המשפחה אל מעיין דני שליד היישוב דולב.

בפיגוע נפצעו גם אביה של רִנה, הרב איתן שנרב בן ה-46, שמצבו קל, ואחיה דביר חיים בן ה-19, שמצבו קשה. השניים חולצו על-ידי לוחמי 669 והוטסו במסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים – משם נמסר כי הבן עבר ניתוח וכי למרות פציעתו הקשה, לא נשקפת סכנה לחייו.

מיד אחרי הפיצוץ צעק הרב איתן ' רִנה רִנה ' וכשהיא לא ענתה הוא הבין מה קרה לבת שלו. הוא ניסה להחיות את בתו, לאחר מכן יצר חוסם עורקים מציצית כדי לטפל בדימום אצל בנו דביר חיים בן ה-19 שנפצע קשה. האב הספיק להתקשר למשטרה ולדווח על האירוע הקשה. הוא ישב ליד רנה בערך חצי שעה עד שהגיעו הכוחות. הוא אמר לדביר 'זו הרוגת מלכות. היא קורבן ציבור'. רִנה הצילה את כולנו. היא מתה מות גיבורים. הפנים שלה היו שלמים. נתתי לה נשיקה ואמרתי לה: 'אנחנו נהיה חזקים'. האבל הוא לא פרטי שלנו, זה חור לכל האומה שאנחנו צריכים להשלים אותו עכשיו. זו משימה לא רק של משפחת שנרב, אלא של כל ישראל. איך אנחנו מקיימים את הצוואה שרִנה השאירה לנו"

אלפים בהלווייתה של רִנה שנרב
עיריית לוד

"זה היה מטען צד גדול. שמעתי את דביר צועק, ואני צעקתי 'רִנה, רִנה'. רציתי לחשוב שאני חולם אבל אחרי שראיתי את רנה הבנתי שאני לא. אני מרגיש בסדר. יש לי רסיס תקוע בבטן אבל אני מרגיש טוב. רִנה הצילה את כולנו. היא מתה מות גיבורים. הפנים שלה היו שלמים. נתתי לה נשיקה ואמרתי לה: 'אנחנו נהיה חזקים'".

הרב איתן שנרב, דיבר בטלפון ממיטתו בבית החולים אל הנוכחים בהלוויה: "משתדלים להיות חזקים, להתחזק בתורת ישראל, בארץ ישראל. גם רנה האמינה בזה. זה כואב ואנחנו מתפללים שלא יקרה יותר, שבעזרת השם ננצח. כל העיר לוד תנציח אותה בדרך של תורה"

אחותה של רנה, תמר לבנוני, ספדה לה: "רנה יקרה שלי. זכינו להיות לידך כמעט 17 שנה. זכינו לקבל מהטוב שבך, הרגישות שבך, לראות איך את כל הזמן שואפת להתקדם, ללמוד ולהבין. זכינו ללמוד ממך איך תמיד לחפש תשובות גדולות ולא להתספק בתשובות קטנות. החלל הוא לא רק של המשפחה. זה בור בלב האומה. את החלל הזה צריך למלא עכשיו. המלאכה מתחילה עכשיו. רנה יקרה ואהובה, תודה על השנים איתך, מקוה שנצליח יחד להשלים את המשימה שהשארת לנו".

השר בצלאל סמוטריץ' אמר בהלוויה בקול רועד: "סליחה, נכשלנו במשימה לתת לכם לטייל ברחבי הארץ. איזה רשע צריך בכדי לגדוע חיים יפים?".

הרב משה נוימן, רב האולפנה שבה למדה שנרב: "איך מספידים תלמידה? עולם הפוך. אולי זה דור של גאולה והקב"ה מוביל אותנו בדרכים הפוכות. באולפנה, לפני הרבה שנים, אמרה לי מחנכת שרנה היתה מרכז כל מקום שהיא היתה בו. אנחנו תמיד מחנכים שהנתינה הגדולה תהיה בין החברות והיא היתה במרכז העניינים. רנה הגיעה לאולפנה מצד אחד להתחנך, מצד שני עם קושי לצאת מהבית, ופתאום ראינו בשישית ובשביעית שהיא מתפתחת, ניגשתי אליה ואמרתי: 'רנה רואים אותך שמחה'. משפחת שנרב היקרה, אמא שירה, אבא איתן שיאריך ימים, וגם דביר בעזרת השם, נמשיך להאיר את עם ישראל דרך תורת ישראל בארץ ישראל".

ראש העיר לוד, יאיר רביבו ספד לה: "הלב כואב, הדם רותח, כולנו המומים מהרצח הנתעב של רנה. היא הייתה נערה חיננית ומקסימה שביקשה בסך הכל עם משפחתה ללכת ביום של קיץ לשכשך במי הקרים של מעיין דני – אותו מעיין שקרוי על שם דני גונן שלנו, תושב לוד – שלפני ארבע שנים גם ביום שישי ביקש ללכת לטבול במעיין. דביר שורק, דני גונן, רנה שנרב, הם בסך הכול צעירים שלא זכו להגיע לחופתם וביקשו רק לטייל בארץ ישראל שלנו".

למשפחת שנרב 11 ילדים. רנה היא הבת הרביעית ואחיה דביר חיים שנפצע קשה הוא הילד השלישי. המשפחה הייתה בדרכה מהמכונית למעיין, ורגע לפני שהגיעה אליו נשמע פיצוץ כתוצאה ממטען מאולתר. האב הספיק להתקשר למשטרה ולדווח על האירוע הקשה. צוותי מד"א נאבקו על חייה של שנרב, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותה בזירה.

בצהריים שלח ראש הממשלה בנימין נתניהו תנחומים למשפחת שנרב ומסר כי כוחות הביטחון ממשיכים במרדף אחר המחבלים. "אני שולח תנחומים עמוקים בשמי ובשם אזרחי ישראל למשפחתה של הנערה רנה שנרב ז"ל, שנרצחה בפיגוע הטרור הקשה הבוקר והחלמה מהירה לפצועים – אביה הרב איתן ובנו דביר", מסר נתניהו. "נמשיך לחזק את ההתיישבות. נעמיק שורש ונכה באויבינו. זרועות הביטחון בעיצומו של מרדף אחר המחבלים בני העוולה. אנחנו נשיג אותם. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מבקשי נפשנו ותבוא איתם חשבון".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...
טיפים לבחירת מתקין מזגנים מקצועי
בתור תושבי המדינה החמה שלנו, סביר להניח כי לפחות פעם...