Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אכיפת חוקי התכנון והבנייה-ללא משוא פנים בלוד

אכיפת חוקי התכנון והבנייה-ללא משוא פנים בלוד
עיריית לוד

ראש העיר הורה לפנות קראוון שהונח באופן לא חוקי וללא אישור לצורך הקמת בית כנסת בשכונת 'גני איילון' ראש העיר יאיר רביבו: "מאז שנבחרתי, אני נוהג באותו קו של יושרה וללא משוא פנים בין יהודים או ערבים, בין דתיים, חרדים או חילוניים. כולם שווים בפני החוק. הפתרונות הזמניים שאישרנו לתפילות כמו בבתי הספר, הם מכובדים יותר וכמובן חוקיים".

אכיפת חוקי התכנון והבנייה-ללא משוא פנים בלוד
עיריית לוד

קבוצת תושבים משכונת 'גניאיילון' החדשה והמתפתחת, הניחו בערב חג השבועות מבנה יביל ללא אישור חוקי בכדי שישמש להם כמקום לתפילות ובית כנסת במהלך החג ואף לאחרמכן, בשאר ימות השנה.

המהלך אשר נעשה שלא כחוק וללא תיאום ואישורים מהעירייה, נעצר ע"י הפיקוח העירוני והמשטרה, בהוראת ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו.

בפגישות שנערכו בחודשים האחרונים בין ראש העיר ועסקני הקהילה החרדית ב'גניאיילון' סוכם כי העירייה תעשה הכל על מנת להבטיח לתושבים שכונה מודרנית עם תשתיות בסטנדרט גבוה וזאת לצד מוסדות חינוך מפוארים. עוד נאמר כי בעירייה עמלים לפתרונות זמניים להקמת בתי כנסת ובתי מדרש בשכונה עד לבניית בתי הקבע.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו התייחס לאירוע החריג שאירע בערב חג, שאף גלש לאלימות פיזית כנגד כוחות הביטחון: "קבוצת פורעי חוק הניחו בשעה 2:00 בלילה קראוון ללא היתר בנייה, ללא אישורים כחוק מהעירייה ובוודאי שללא אישורי בטיחות וחיבורים למים, חשמל וביוב. הנחיתי מיד לפנות משם את המבנה. מנוף של העירייה הרים את היבילים והוציאם מהשטח".

רביבו הוסיף ואמר: "מאז שנבחרתי, אני נוהג באותו קו של יושרה וללא משוא פנים בין יהודים או ערבים בין דתיים, חרדים או חילוניים. כולם שווים בפני החוק. כשעובדים לפי החוק אני וחבריי להנהגת העיר ולעיריית לוד זמינים 24 שעות ביממה. זו הסיבה שאני עונה לכל הודעה תוך זמן קצר, כדי לתת מענה, ובלבד שזה יהיה בהתאם לחוק ובאופן מנומס ובלתי מתלהם.

"צר לי על אכזבת התושבים הטובים אשר ציפו להתפלל בערב החג במקום, אך הפתרונות הזמניים שאישרנו כמו בבתי הספר הם מכובדים יותר וכמובן חוקיים".

מעיריית לוד נמסר כי היא נוקטת במדיניות נחושה ומחמירה, ללא משוא פנים, בין אם במגזר הערבי או היהודי, באכיפת חוקי התכנון והבנייה, במטרה להדגיש מסרים ברורים של שלטון חוק וסדר כעיר מתוקנת הפועלת אך ורק עפ"י חוק.

אכיפת חוקי התכנון והבנייה הינה בין היתר, בשל הנזקים העצומים שגורמת הבנייה הבלתי חוקית, בכל הקשור לתכנון וקידום פיתוח ,לרבות פגיעה בתכנון פיזי ארוך טווח לרווחת כלל התושבים. המדובר בעבירות חמורות הפוגעות בשלטון החוק ומסכלות כל אפשרות לתכנון ראוי. בנוסף, כל בנייה בלתי חוקית חדשה יוצרת סכנה בטיחותית חמורה משום שמבנים אלו נבנים לעיתים באופן הפוגע באמות מידה ובתקנות בטיחות ובכללים המעוגנים בדרישות החוק.

"כמו כל עירייה בישראל, לא נוכל לקבל הנחה פיראטית של קרוואן בצורה שכזו ובניגוד לחוק. אין זה ראוי והוגן להתנהל בבריונות ואז לרוץ ולספר שהעירייה מתנכלת כביכול לחרדים. מי שיבוא לשכונה יראה איך העירייה עושה הכל למען השכונה ותושביה ומתגאה בקליטת הציבור החרדי וקוראת גם לרשויות אחרות לנהוג כך. חשוב להבהיר כי עיריית לוד פועלת בצורה שווה למען איכות חיי כלל התושבים בעיר, ללא הבדל של דת, גזע ומין. העירייה מונעת ותמנע בכל דרך הנחת מבנים ללא אישורים ותוך אפשרות של סיכון חיי אדם, כעירייה שמקפידה על חוק וסדר בתחומה" נמסר עוד מעיריית לוד

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
איך בוחרים נכון מטפל בדיקור סיני
המלצות של לקוחות קודמים הן כלי שימושי לבחירה נכונה ומדויקת...
טיפים לבחירת מתקין מזגנים מקצועי
בתור תושבי המדינה החמה שלנו, סביר להניח כי לפחות פעם...
הכול על הובלות באזור המרכז
בשעה טובה מצאתם את הדירה שתמיד חלמתם עליה באזור המרכז?...