Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אירוע קיץ ענק לציבור החרדי עם ישי ריבו בלוד

אירוע קיץ ענק לציבור החרדי עם ישי ריבו בלוד
עיריית לוד

בעקבות החלטת בית המשפט לאסור הפרדה באירוע בעפולה, אומר ראש העיר יאיר רביבו: "גם לציבור החרדי מגיע ליהנות מאירועי תרבות. החוק מתיר במפורש הפרדה בין נשים וגברים במופעי תרבות, ללא ההפרדה לא יתקיים אירוע. אנו עושים את הכל להכיל את כל הציבורים בעיר. אני סבור שלא תזיק לנו במדינת ישראל קצת יותר אהבת חינם וכיבוד הזולת".

אירוע קיץ ענק לציבור החרדי בלוד
עיריית לוד

האירוע הענק שארגנה עיריית לוד לפתיחת "בין הזמנים" עבור הציבור החרדי בעיר, עורר עניין רב בתקשורת הארצית וזאת בעקבות החלטת בית המשפט לאסור בעפולה אירוע שתוכנן להתקיים בהפרדה, בעוד שבלוד, החליט ראש העיר כן לקיים את המופע של ישי ריבו לציבור החרדי בהפרדה.

האירוע ההמוני והמוצלח החל בטקס לרגל סיום ש"ס משניות של ראש העיר ובהענקת פרסים לכותבי חידושי התורה, במעמד הראשון לציון, מרן הרב יצחק יוסף (ראו ידיעה נפרדת).

למחרת האירוע הוזמן ראש העיר  לתוכנית "העולם הבוקר" בערוץ 13, בהגשתם של אברי גלעד וטלי מץ, ובהשתתפות אריה מליניאק, גדי טאוב, מני אסייג  וחה"כ לשעבר מירב בן ארי, אשר כולם, יחד עם מגישי התוכנית, צידדו בראש העיר וציינו כי הם מעודדים מההחלטה שלו.

"אנחנו מדינת חוק, וחוק איסור הפרדה במקומות ציבוריים קובע שהחוק לא יחול על אירועי תרבות בהפרדה בין נשים וגברים, שכן אלמלא ההפרדה לא יתקיים האירוע. להיפך, החוק מתיר הפרדה במופעי תרבות בין גברים ונשים, בוודאי כאשר המדובר בציבור חרדי", אמר רביבו.

אירוע קיץ ענק לציבור החרדי בלוד
עיריית לוד

מגישי התוכנית והמשתתפים ציינו שהתגובות דווקא היו טובות וכי הנשים היו מרוצות מהסידור. רראש העיר השיב: "ישי ריבו היה כבר פעמיים בלוד, פעם ביום עצמאות ופעם בהיכל התרבות לציבור הכללי, ובציבור החרדי הביעו מורת רוח על כך שלא יכלו להגיע בהיעדר הפרדה וביקשו לקיים אירוע נוסף. אין שום סיבה שלא להיעתק לבקשה מינימלית זו. מדובר במוזיקה ישראלית שמדברת לנשמה שכולם מתחברים אליה, גם בציבור החרדי שגם להם מגיע ליהנות מאירועי תרבות. הציבור החרדי עשה כברת דרך מאוד גדולה להשתלבות בחברה, בעבודה, בלימודים, בצריכת תרבות, כחלק מאורח החיים המודרני, ואז קורה באירועים כגון אלה שיש התערבות בלתי ראויה".

אירוע קיץ ענק לציבור החרדי בלוד
עיריית לוד

קודם לכן פרסם ראש העיר פוסט בדף הפייסבוק שלו: "לכל ציבור אנו נותנים את האופי המתאים לו, כפי שמחר נחגוג לציבור המוסלמי את חג הקורבן ברחבת האצטדיון. זה מדהים שאם הדתיים עושים משהו זו כפייה דתית, אך אם החילונים עושים הפוך ומתערבים באירוע חרדי, זה בסדר. אני סבור שמשהו לא טוב קורה בהתייחסות לאחר, ואני מצפה שמי שקורא בראש חוצות לכבד את השונה, יהיה זה שידבר בקול ברור. אחרת, מה הצעד הבא? האם ימי שחייה נפרדים לדתיים ייאסרו? האם עזרת נשים בבית הכנסת תוצא מחוץ לחוק?  בואו נתעשת ונכבד את האחר בין אם הוא יהודי או ערבי, דתי או חילוני, איש או אישה. אהבת חינם וכיבוד הזולת הם מתכון לאיחוי השסעים הבלתי הגיוניים בחברה שלנו".

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...
כל מה שרציתם לדעת על מטבח עם אי
הזמנת מטבח חדש זה עניין מרגש מאוד. יחד עם זאת,...
בקרת כניסה בשימוש פרטי
קרוסלת כניסה- לשם מה אני זקוק לזה? שואלים לא מעט...
היום אתם יכולים למצוא מיטה אשר תתאים בדיוק לצרכים שלכם
כאשר אנחנו בוחרים רהיטים לבית אנחנו רוצים להבטיח כמה דברים....
ליטוש קירות ומרצפות- כל מה שרציתם לדעת
ליטוש קירות וכן ליטוש מרצפות מהווים את הדרך הטובה והיעילה...
אביזרים איכותיים לכלב
גידול כלבים זו משימה לא פשוטה, ועל כך יכול להעיד...
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
חשבו על המורשת שלכם לעתיד
לכל משפחה יש את העניינים הפרטיים שלה שמחייבים התייחסות מקצועית...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...
המקום שבו תוכלו למצוא את הציוד האיכותי ביותר
ברוכים הבאים לעולם של במבינו קינג - joiebaby, המקום שבו...