Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך תואר שני במנהל עסקים יכול לשדרג אותך

איך תואר שני במנהל עסקים יכול לשדרג אותך
קרדיט pexels.com

מנהל עסקים הוא תחום רחב שאותו אפשר ללמוד לעומק בעזרת תואר שני. בנוסף, לתואר שני יש המון יתרונות קונקרטיים עבור המעסיק והעובדים – גם ברמת השכר וגם מבחינה אישית

שכירים ועצמאיים צריכים לחשוב כל הזמן כיצד הם יכולים לשדרג את היכולות שלהם. בשוק העבודה המודרני אין מקום לספקות והתחרות עלולה לגרום גם לעובדים וותיקים לאבד את המקום שלהם לטובת אנשים מוכשרים יותר. מצד שני, יש כיום כלים חדשים להעשרת הידע ולהרחבת ארגז הכלים באופן פרקטי ומעשי. אחד מהם הוא לימודי תואר שני במנהל עסקים שמתאימים עם מגוון התמחויות.

איך תואר שני במנהל עסקים יכול לשדרג אותך
קרדיט pexels.com

קודם כל, תואר שני במנהל עסקים הוא תואר עם הרבה התמחויות שכבר בבסיס שלו יש עולם ידע רחב ומגוון. בניגוד לתואר ראשון שבו לומדים את נושאי הליבה על מנת להכשיר את הסטודנטים לעבודה בתפקידים זוטרים, בתואר השני מרחיבים את היריעה עם שילוב בין הקניית ידע תאורטי ופרקטי. בנוסף, כל מי שעובד בתחומי הניהול, הכלכלה, משאבי האנוש, השיווק וכן הלאה יכול ליהנות מיתרון תעסוקתי ואפשרויות מינוף לשכר גבוה יותר בזכות אותו תואר שני.

המעסיקים מעדיפים עובדים משכילים

השכלה גבוהה במנהל עסקים ובכלל מוכיחה את עצמה. מבחינת המעסיק, עובד משכיל מאתגר את הארגון ואת העסק והוא מאפשר לבדל אותו מול מתחרים. בעלי עסקים יודעים שאין תחליף להון אנושי ושמדובר במשאב חשוב יותר מהמוצר או מהשירות שאותם הם מוכרים. במילים אחרות, המעסיקים מעדיפים עובדים משכילים כי הם מגבירים את התפוקה של הארגון ומייצרים עבורו ערך מוסף.

במקביל, מי שלומד תואר שני במנהל עסקים חושף את עצמו להתמחויות חדשות. כל התמחות כזו היא עוד דרך לבדל את העובד מדורשי משרה מתחרים ועוד סיבה למה לתת לו העלאה במשכורת. בהקשר הזה, הוצאה חד פעמית על לימודי תואר שני היא בהחלט השקעה משתלמת לטווח הקצר והארוך.

איזה התמחויות יש ולמי הן מתאימות?

השאלה היחידה שנותרה פתוחה מצד מעסיקים שמפנים את העובדים שלהם לתואר שני במנהל עסקים היא באיזה התמחויות לבחור. האופציה הקלאסית היא לבצע התמחות באותו תחום שבו נלמד התואר הראשון, כמו למשל מנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות או ניהול משאבי אנוש. מנגד, אפשרות אחרת היא דווקא לבחור התמחות שונה לגמרי כדי להעשיר את ארגז הכלים ואת הידע.

התאמה בין סוג ואופי ההתמחות לבין הקריירה הקיימת יכולה לסייע לעובדים שכירים ועצמאיים לדעת שהם בדרך הנכונה. במידה וקיימת התלבטות, מומלץ ליצור קשר עם יועצי הלימודים ולשאוב השראה מהניסיון שלהם. לבסוף, קיימת גם אפשרות של התייעצות עם המעסיק עצמו: כך יודעים איזה תקן עומד להיפתח בקרוב, באיזה תנאי סף צריך לעמוד כדי לקבל אותו ואיזו התמחות בתואר שני במנהל עסקים תשפר את סיכויי ההצלחה.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
קריירה מאחורי הקלעים של הרפואה
מערכת הבריאות בישראל נחשבת לאחת הטובות, המתקדמות והיעילות ביותר ברחבי...
עכשיו, יותר מתמיד, חשוב לחסוך במשכנתא
האינפלציה הגואה השנה והעלאת הריבית על ידי בנק ישראל הוכיחו...
מקסום יעילות הנכס: היתרונות של פיקוח מקצועי
מבוא לשירותי ניהול נכסים לחברות ניהול נכסים יש תפקיד מכריע בשמירה...
כתיבה של עבודה חשובה – כל המידע אודות התהליך
כתיבת עבודה סמינריונית מחיר כרוכה בשיקול של מספר גורמים בנוף...
טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם אתגרים
מרכז גמילה הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה לאנשים...
הידעתם? שהייה ארוכה בממ"ד עלולה לגרום לכם למצב של נכות נפשית. כיצד עוזרת המדינה?
מאז השבעה באוקטובר, אזרחי ישראל 'מבלים' נתח משמעותי מזמנם בממ"דים....
להצהיר על למה שיש לכם- מתי עושים את זה?
רובנו לא שמים לב ברמה היומיומית למה שיש לנו, מנכסים...
מילוי טפסי pdf
מילוי טפסי pdfהוא אחד ההליכים המתסכלים שבעולם הממוחשב והמוקלד של...
אירוע טוב מתחיל עם ייצוג מתאים בשטח
אם אתם מארגנים אירוע עסקי או אפילו אירוע משפחתי ורוצים...
להתמודד עם יוקר המחיה ולשמור על הסביבה
כולנו מרגישים את יוקר המחיה במדינת ישראל על בשרנו. אנחנו...