Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך להבטיח את הזכויות שלכם בעיזבון?

איך להבטיח את הזכויות שלכם בעיזבון?
קרדיט - Canva

בשנים האחרונות יותר אנשים מודעים לחשיבותה של צוואה חוקית שנערכת על פי כל הכללים. חשוב לערוך צוואה שמצייתת לחוקים ולא רק מבטאת את הרצון האמיתי שלכם כדי שלא יהיה מצב שבית המשפט יבטל אותה בגלל כשלים בעריכתה. למרות זאת, אנחנו שומעים לא פעם על סכסוכי ירושה למרות קיומה של צוואה כזאת ולמרות שהיא חוקית, משום שיש יורשים או טוענים לירושה שאינם משלימים איתה. זה מצב לא נעים שבו חייבים להיעזר בעורכי דין שמתמחים בתחום זה על מנת להוכיח שזה היה רצון המנוח או שאכן, לא נערכה צוואה חוקית וקיפחו אתכם בגלל זיוף או השפעה לא הוגנת. במקרים כאלה חייבים לפנות מיד לעזרה מקצועית של עורכי דין כדי לנהל את התיק מהשלב הראשון, כולל בדיקה של העובדות והבאת מומחים שיעידו מטעמכם, אם זה נחוץ. משרד עורכי דין רן רייכמן בעל ניסיון רב בעזרה ללקוחות שנקלעו למצוקה בענייני ירושה וצוואות שנמצאים במרכז סכסוכים משפחתיים.

הדדיות עד היום האחרון

בני זוג שעשו דרך ארוכה מגיעים בדרך כלל להסכמות הדדיות שמונעות מריבות ירושה, במיוחד אם יש ילדים או שמדובר בפרק ב' שבו יש ילדים קודמים לבני הזוג. כשמתאחדים מאהבה ומקימים משפחה חשוב לחשוב מראש גם על ענייני רכוש עד היום האחרון. המודעות הגוברת לסוגים שונים של צוואות הציפה גם את הנושא של צוואות הדדיות. צוואות כאלה מורישות לבן הזוג שנותר בחיים את הרכוש כפי שהחליטו עליו והצוואה תקפה אם אין שינויים כלשהם שמשנים את המצב מיסודו. במקרים כאלה חשוב לעשות את הדבר הנכון ולערוך צוואה מפורטת ככל האפשר כדי למנוע אי הבנות שנחשפות לאחר מכן בבית המשפט כאשר מערערים על הצוואה בנסיבות מסוימות.

לערוך צוואה שתשקף את רצונכם

כשיושבים ומסכמים את החיים שלכם ומה שיש לכם בנקודת זמן מסוימת מקבלים את התמונה המלאה לא רק של הנכסים הפיננסיים והפיזיים שלכם, אלא גם שיקוף נכון של המשפחה ושל מערכות היחסים שלכם. בזמן עריכת צוואה עורך הדין שלכם יבקש מכם לחשוב היטב על היום שאחרי, ולנסות להחליט כבר היום מה אתם רוצים שיקרה עם העיזבון שלכם. כדאי לגשת לזה בהרבה אמפתיה למשפחה והרבה הבנה שזה מה שיקבע גם את תמונת המצב הזאת כשלא תוכלו לשנות אותה יותר, ולכן זהו רגע האמת שבו אתם יכולים לומר ולהחליט כרצונכם באמת. משרד עורכי דין רן רייכמן נמצא אתכם ברגעים הרגישים והדיסקרטיים האלה כדי לייעץ לכם כיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר שגם תבטיח את מתן צו הירושה ללא קרבות ירושה לאחר לכתכם.

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
כתיבה של עבודה חשובה – כל המידע אודות התהליך
כתיבת עבודה סמינריונית מחיר כרוכה בשיקול של מספר גורמים בנוף...
טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם אתגרים
מרכז גמילה הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה לאנשים...
הידעתם? שהייה ארוכה בממ"ד עלולה לגרום לכם למצב של נכות נפשית. כיצד עוזרת המדינה?
מאז השבעה באוקטובר, אזרחי ישראל 'מבלים' נתח משמעותי מזמנם בממ"דים....
להצהיר על למה שיש לכם- מתי עושים את זה?
רובנו לא שמים לב ברמה היומיומית למה שיש לנו, מנכסים...
מילוי טפסי pdf
מילוי טפסי pdfהוא אחד ההליכים המתסכלים שבעולם הממוחשב והמוקלד של...
אירוע טוב מתחיל עם ייצוג מתאים בשטח
אם אתם מארגנים אירוע עסקי או אפילו אירוע משפחתי ורוצים...
להתמודד עם יוקר המחיה ולשמור על הסביבה
כולנו מרגישים את יוקר המחיה במדינת ישראל על בשרנו. אנחנו...
איך לבחור שולחנות עץ למטבח?
כיום, כמו לפני מאות שנים, אנשים מעריכים ורוכשים שולחנות עץ....
מתי מומלץ לפנות לעורך דין פלילי?
תפקידו של עורך דין פלילי הוא ללוות חשודים ונאשמים לאורך...
איך להבטיח את הזכויות שלכם בעיזבון?
בשנים האחרונות יותר אנשים מודעים לחשיבותה של צוואה חוקית שנערכת...