Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך הופכים רעיון למוצר

איך הופכים רעיון למוצר
קרדיט: Pixabay.com

אנו חיים כיום בעולם מלא בהמצאות וחידושים אשר מתפתחים באופן יומיומי. אם בעבר הטכנולוגיה התפתחה בצורה איטית, הרי שכיום הקצב הואץ פי כמה וכמה. בכל יום שעובר ניתן למצוא פיתוח חדש בשוק, טכנולוגיה חדשה או מוצר חדש. היצירתיות חוצה גבולות ולא  מעט אנשים חושבים על רעיונות למוצרים חדשים שאותם ניתן לפתח ושהם יכולים להוסיף לעולם לא מעט יופי, תועלת או ייחודיות.

פיתוח מוצרים חדשים הולך ונעשה נגיש יותר לקהל הרחב וכל אדם יכול להמציא כיום רעיון למוצר ואף לייצר אותו בפועל וכל דבר יכול להוות השראה לרעיון חדש. חשוב מאוד להבין מהו התהליך שהופך רעיון טוב למוצר, טרם מתחילים.

קרדיט: Pixabay.com

גיוס כסף עבור המוצר

אם יש  לכם רעיון למוצר כלשהו, הדבר החשוב ביותר שעליכם להבין כבר בהתחלה הוא שתהליך פיתוח מוצר חדש איננו זול כלל. לעיתים קרובות היזם או היזמים יכולים לממן חלק מתהליך הייצור וזאת בשאיפה כלשהי שבעתיד הכסף שהושקע יחזור אליהם, אך כמובן שיהיה ליזמים צורך לחפש מקור מימון נוסף. ישנם יזמים שאינם יכולים לממן כלל את הפרויקט ועל כן, בין  אם אתם זקוקים למימון חלקי של הפרויקט ובין אם אתם זקוקים למימון מלא שלו, כדאי שתדעו שכיום ניתן למצוא קרנות שונות שמסייעות במימון פרויקטים טכנולוגיים. כמו כן, ניתן למצוא משקיעים פרטיים או שאפשר פשוט להשיג מימון לפרויקט באמצעות אתר גיוס להמונים.

כיצד בוחרים חברה לעיצוב ויצירת אב טיפוס?

פיתוח מוצר חדש כולל כמה תהליכים כאשר אחד המרכזיים הוא שלב בניית אבטיפוס ראשון למוצר למען בחינת התפקוד שלו בפועל, קבלת תקנים מתאימים וכן קבלת החלטות בנוגע לעיצוב ותכנון  מוצר ואישור המוכנות שלו לייצור המוני. מכיוון שאבטיפוס משמש כמעין ראייה לפרקטיות ולהיתכנות הטכנולוגית של המוצר וכן משמש למטרות הצגת המוצר בקרב רוכשים פוטנציאלים, משקיעים ועוד, חשוב להשקיע בבחירת  אנשי המקצוע הטובים ביותר שיסייעו לכם בשלב המדובר.

יש לבור בחברה מקצועית ומנוסה בתחום ייצור אב טיפוס. החברה צריכה להכיל צוות מקצועי הכולל מהנדסים ואף אמנים שיכולים לתרום את חלקם לבניית הדגם הראשוני ולעשות אתת העבודה הטובה ביותר.

כיצד בודקים את איכות המוצר לאחר האבטיפוס?

חשוב מאוד לבחון את איכות המוצר לאחר האבטיפוס בצורה הטובה ביותר. יש לבחון את גודל המוצר, משקלו, רמת הנוחות שלו ועוד. כמו כן, יש להתייחס לאופן הפעולה של המוצר, הצורה שלו, הרכיבים המכאניים והאלקטרוניים שלו, ליעילות שלו  ועוד. יש  לבצע מגוון בדיקות שונות לאבטיפוס כאשר הוא צריך לעבור את כל הבדיקות הנדרשות בהצלחה. כמו כן, על המוצר לעמוד ברגולציות ותקנים שונים בהתאם לדרישות של מוצר מסוגו כגון: תקנים רפואיים, תקנים צבאיים, תקנים בתחום התקשורת ועוד.

כיצד משווקים את המוצר?

עיצוב מוצר חדש הוא ללא ספק תהליך שדורש לא מעט השקעה טכנית, כלכלית ועוד. לאחר שמעבירים את המוצר משלב הפיתוח לייצור להמונים, הגיע הזמן לשווק אותו. חשוב לבצע תהליך שיווק למוצר חדש בצורה איכותית ומעמיקה. יש לבסס את השיווק על שלוש נקודות מרכזיות: בידול- כלומר, במה המוצר יהיה שונה מהמתחרים, מיצוב- עמדה תחרותית ביחס לאחרים בעיני הצרכנים וכן מיתוג- חיבור של ערכים ותפיסות עם המוצר אשר יהפכו אותו למותג.

חשוב מאוד לבצע מחקר שוק הנוגע לניתוח המוצר, יתרונות וחסרונות, מוצרים דומים ומתחרים, מיהו קהל היעד, מהם נקודות המכירה ועוד. לאחר מכן יש לבנות על בסיס המחקר המדובר אסטרטגיה הנוגעת לבידול ומיצוב. בהתאם לכך יש לבנות את זהות המותגית של המוצר ולאחר מכן, להתחיל בתקשורת שיווקית הכוללת: קמפיין, קידום מכירות, יחסי ציבור, פרסום הרלוונטי לצורך הטמעת הערכים של המוצר כמותג בתודעה הציבורית ועוד

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
האם אתם יודעים מהו שווי הנכס שלכם?
כשיש לנו דירה או בית אנחנו רגועים יותר משום שיש...
כל מה שחשוב לדעת על תפעול מערכות מחשוב לעסק קטן
מיקור חוץ של שירותי מחשוב משתלם במיוחד לעסקים קטנים. כיום...
על דיכאון ועל הכלים הטיפוליים כדי לצאת ממנו
רבים יכולים להגיד על עצמם: 'אני בדיכאון', אבל אנחנו יודעים...
תחזוקה עירונית מעצימה: טכניקות מתקדמות לטיפול בבעיות במהירות ובדיוק רב
בתחום ניהול התשתיות העירוניות, הבטחת היעילות והאמינות של מערכות המים...
חדלות פירעון- מה זה אומר מבחינת הנושה?
לכל חייב אשר לקח הלוואה ישנו נושה בצד השני אשר...
המדריך המלא להתקנת אריחים מדוקקים
בחירה באריחים מדוקקים לריצוף הבית אפשרית במהלך עיצוב ראשוני של...
החוויה שבני ובנות מצווה לא מוכנים לוותר עליה
אירוע של בת מצווה לא יכול להיות פחות מאירוע שלא...
המשמעות והיתרונות מאחורי הוצאת רישיון קבלנים
הוצאת רישיון קבלן היא דבר שרוב הקבלנים שוקלים. למעשה, גם...
עריכת צוואה על ידי מומחים משפטיים
עריכת צוואה היא שלב קריטי בתכנון העיזבון, המאפשר ליחידים לציין...
גם שומרי המסורת יכולים להנות ממים צלולים במהלך השבת
משפחות דתיות בישראל, כמו גם שומרי מסורת, חולקים את אותו...