Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אובדן קשה למשפחת בי"ס לוי אשכול בלוד: תלמיד כיתה א' נדרס למוות

אובדן קשה למשפחת בי"ס לוי אשכול בלוד: תלמיד כיתה א' נדרס למוות
עיריית לוד

ביום חמישי שעבר, שיחק סמואל טטיר ז"ל עם חבריו ברחוב אלי כהן בלוד. רכב שעבר במקום פגע בו באורח אנוש והוא הובהל ע"י צוות מד"א לבית החולים אסף הרופא תוך ביצוע פעולות החייאה. הרופאים בבית החולים נאבקו על חייו, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה מסרה כי נהג הרכב הפוגע נכח במקום, ונפתחה חקירה לבירור נסיבות התאונה.

תלמיד כיתה א' נדרס למוות
עיריית לוד

עשרות מילדי השכונה ששיחקו במקום צעקו: "סמואל נדרס, תבואו מהר להציל אותו'". "אנחנו הספקנו לחצות והוא היה האחרון" סיפר אחד מחבריו שנכח ברגע הקשה הזה.

חובש מד"א, איתן שנור, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו ילד בן שבע שנפגע מרכב ששוכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א תוך כדי פעולות החייאה, כשהוא במצב אנוש, ופינינו אותו לבי"ח אסף הרופא".

סמואל בן ה-7 נולד בסיירה לאון ועלה לישראל לפני חמש שנים עם הוריו ואחותו רוזי בת השמונה – אף היא לומדת בבי"ס לוי אשכול בכיתה ב'.  בארץ נולדה לבני הזוג רחל בת השנתיים. "סמואל לא מת, הוא תיכף יחזור הביתה. הבן שלי לא מת", בכתה האם. "הוא היה ילד מלא שמחת חיים, אהב מאוד ספורט והיה מוקף בחברים".

בבית הספר "לוי אשכול" בלוד בו למד, הוכה הצוות בתדהמה ובצער כבד. מנהלת בית הספר, ענת אסף, סיפרה כי יום קודם לכן, השתתף סמואל בחזרות לקראת טקס שבועות המסורתי שמכינות כיתות א'. "היינו אמורים לחגוג את חג השבועות, סמואל אמור היה להופיע בתפקיד סולו. פשוט לא מצליחים לעכל", אמרה וסיפרה על הילד החביב שאהב ספורט, לרקוד ולשיר וכונה 'הכוכב של הכיתה'. "סמואל נמוך קומה אך עם נוכחות משמעותית שלא ניתן להתעלם ממנו. עיניים שחורות גדולות, יוקדות ובורקות, חיוך כובש ילד מלא שמחת חיים שכל כך אהב לשיר ולרקוד. ילד מהיר דינאמי ומחויך. סמואל היה חביב על כלל התלמידים והצוות החינוכי בעיקר כי היה מעורב חברתית בכל דבר ועניין על אף היותו רק בכיתה א' סיפרה המנהלת, "אני באופן אישי מוכת תדהמה וכאב. ידעתי שכמנהלת בי"ס אדרש לעמוד באתגרים קשים אך לא העליתי על דעתי התמודדות עם אבדן של תלמיד אהוב ויקר".

בצוות ביה"ס החליטו שלא לקיים את הטקס המתוכנן לשבועות, כינסו את כל תלמידי ביה"ס והסבירו להם על האסון הנורא. "אנחנו מלווים את המשפחה מרגע קבלת הבשורה הקשה ונמשיך ללוות גם בהמשך. לסמואל אחות הלומדת בכיתה ב' כך שמעגלי הפגיעות רבים. יש פעילות שנעשית בבית הספר כדי לעבד את האובדן בקרב המורים והילדים", ציינה המנהלת, "זה אירוע שאף אחד לא מכין אותנו לקראתו. קשה. נתמוך בהתמודדות התלמידים והצוות החינוכי נסייע להם בתהליך עיבוד האבל וההסתגלות לפרידה" אמרה.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, התקשה להבין את האסון הכבד ומסר את תנחומיו. "אנו מחזקים את משפחתו, ואת משפחת בית הספר "לוי אשכול" שנתנה לו הרבה רגעים של אושר בחיבוק חם, ובשוויון הזדמנויות ראוי לציון".

הלווייתו של סמואל התקיימה בבית העלמין ברמלה, אחרי שתוכננה להתקיים בבית העלמין בבאר שבע ביום שני. ראש העיר יאיר רביבו סייעו להעביר את מקום הקבורה קרוב לביתו ולקיים את ההלוויה כבר ביום שישי.

יהי זכרו ברוך!

כתבות נוספות שתרצו לקרוא
מהו ייפוי כוח מתמשך ומתי צריך אותו
ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חשוב אשר מאפשר לכם למנות...
כל מה שרציתם לדעת על מטבח עם אי
הזמנת מטבח חדש זה עניין מרגש מאוד. יחד עם זאת,...
בקרת כניסה בשימוש פרטי
קרוסלת כניסה- לשם מה אני זקוק לזה? שואלים לא מעט...
היום אתם יכולים למצוא מיטה אשר תתאים בדיוק לצרכים שלכם
כאשר אנחנו בוחרים רהיטים לבית אנחנו רוצים להבטיח כמה דברים....
ליטוש קירות ומרצפות- כל מה שרציתם לדעת
ליטוש קירות וכן ליטוש מרצפות מהווים את הדרך הטובה והיעילה...
אביזרים איכותיים לכלב
גידול כלבים זו משימה לא פשוטה, ועל כך יכול להעיד...
אילו חידושים מתחום רפואת השיניים יכולים לסייע לכם
הטכנולוגיה המתפתחת בשנים האחרונות הובילה לשינויים מרחיקי לכת כמעט בכל...
חשבו על המורשת שלכם לעתיד
לכל משפחה יש את העניינים הפרטיים שלה שמחייבים התייחסות מקצועית...
מה הוא הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם כאבי גב?
בחברת אריקה בי קיור לייזר בע”מ מודעים לאופי המייסר של...
המקום שבו תוכלו למצוא את הציוד האיכותי ביותר
ברוכים הבאים לעולם של במבינו קינג - joiebaby, המקום שבו...